Ohlédnutí za PPTQ Guilds of Ravnica

Standard s Guilds of Ravnica je velmi rozmanitý a to se potvrdilo i zde, když jsme mezi osmnácti hráči mohli vidět jedenáct různých decků. Nejhranější byl GB Midrange s pěti hráči, ale k vidění byla i zajímavá brew v podobě 4C Rampy s Guild Summitem a Circuitous Route a UB Phoenixe s kartami jako Stitcher's Supplier a Creeping Chill.

5× GB Midrange
2× Monoblue Tempo
2× Monored Aggro
2× Jeskai Control
1× GW Midrange
1× Esper Control
1× Big Red
1× UB Midrange
1× UB Phoenix
1× UR Phoenix
1× Guild Summit Ramp

Do finále se nakonec dostaly dva decky, které měly na turnaji pouze jednoho zástupce - GW Midrange a Esper Control. Z vítězství se radoval Jakub Havelka s GW Midrangem, když stylově dostal v poslední hře do hry Nullhide Feroxe díky soupeřovu discardu.

K nahlédnutí vám přinášíme decklisty hned prvních osmi hráčů:

1. místo: Jakub Havelka - GW Midrange

8 Forest
7 Plains
4 Temple Garden
4 Sunpetal Grove

4 Llanowar Elves
3 Merfolk Branchwalker
3 Knight of Grace
2 Shanna, Sisay's Legacy
2 Thorn Lieutenant
3 Militia Bugler
1 Knight of Autumn
2 Jadelight Ranger
2 Shalai, Voice of Plenty
2 Trostani Discordant

4 History of Benalia
3 Conclave Tribunal

2 Karn, Scion of Urza
2 Ajani, Adversary of Tyrrants
2 Vivien Reid

SB:

3 Seal Away
1 Ixalan's Binding
1 Lyra Dawnbringer
1 Remorseful Cleric
3 Nullhide Ferox
2 Tocatli Honor Guard
2 Carnage Tyrant
2 Knight of Autumn

2. místo: Josef Kumstýř - Esper Control

4 Watery Grave
4 Isolated Chapel
4 Glacial Fortress
4 Drowned Catacomb
3 Island
2 Plains
2 Swamp
2 Evolving Wilds
2 Field of Ruins

1 Chromium, the Mutable

4 Syncopate
4 Seal Away
2 Thought Erasure
2 Golden Demise
4 Sinister Sabotage
1 Profane Procession
4 Chemister's Insight
2 Vraska's Contempt
3 The Eldest Reborn
2 Settle the Wreckage

4 Teferi, Hero of Dominaria

SB:

1 Chromium, the Mutable
2 Negate
1 Spell Pierce
4 Thief of Sanity
2 Thought Erasure
1 Cleansing Nova
1 The Eldest Reborn
2 Golden Demise
1 Profane Procession

3. místo: Josef Janák - Monoblue Tempo

21 Island

4 Mist-Cloaked Herald
4 Siren Stormtamer
4 Merfolk Trickster
3 Warkite Marauder
4 Tempest Djinn
1 Exclusion Mage

3 Opt
4 Dive Down
4 Curious Obsession
2 Spell Pierce
2 Essence Scatter
4 Wizard's Retort

SB:

2 Negate
2 Syncopate
2 Surge Mare
1 Exclusion Mage
1 Selective Snare
2 Metamorphic Alteration
1 Entrancing Melody
2 Sleep
1 Karn, Scion of Urza
1 Jace, Cunning Castaway

4. místo: Jan Šulec - GB Midrange

8 Forest
5 Swamp
4 Overgrown Tomb
4 Woodland Cemetery
2 Memorial to Folly

4 Llanowar Elves
4 Merfolk Branchwalker
2 Seeker's Squire
3 Wildgrowth Walker
4 Jadelight Ranger
3 Midnight Reaper
3 Ravenous Chupacabra
3 Carnage Tyrant

3 Find // Finality
2 Cast Down
3 Vraska's Contempt

3 Vivien Reid

SB:

4 Duress
1 The Eldest Reborn
2 Cast Down
2 Deathgorge Scavenger
1 Wildgrowth Walker
2 Plaguecrafter
1 Vraska, Relic Seeker
1 Doom Whisperer
1 Assassin's Trophy

5. místo: Igor Dobroruka - Big Red

23 Mountain

4 Skirk Prospector
3 Willy Goblin
3 Dire Fleet Daredevil
4 Goblin Chainwhirler
4 Rekindling Phoenix
2 Verix Bladewing
4 Demanding Dragon

4 Shock
4 Lava Coil
1 Fight with Fire

4 Sarkhan, Fireblood

SB:

4 Lightning Mare
4 Legion Warboss
3 Fiery Cannonade
2 Fight with Fire
1 Karn, Scion of Urza
1 Siege-Gang Commander

6. místo: Petr Kadlec - UB Midrange

7 Swamp
5 Island
4 Drowned Catacomb
4 Watery Grave
2 Dimir Guildgate
2 Memorial to Folly

2 Lazav, the Multifarious
4 Thief of Sanity
2 Isareth the Awakener
2 Ravenous Chupacabra
3 Doom Whisperer
1 Dream Eater

3 Cast Down
2 Essence Scatter
1 Negate
4 Thought Erasure
1 Walk the Plank
1 Arguel's Blood Fast
1 Golden Demise
3 Notion Rain
1 Ritual of Soot
4 Vraska's Contempt
1 The Eldest Reborn

SB:

1 Blood Operative
2 Deadeye Tracker
1 Detection Tower
1 Golden Demise
2 Moment of Craving
2 Negate
1 Ritual of Soot
1 Sorcerous Spyglass
2 Thoughtbound Phantasm
1 Unmoored Ego
1 Nightveil Predator

7. místo: Antonín Klíč - Monored Aggro

21 Mountain

4 Fanatical Firebrand
4 Ghitu Lavarunner
4 Viashino Pyromancer
4 Runaway Steam-Kin
4 Goblin Chainwhirler
2 Rekindling Phoenix

4 Shock
4 Lightning Strike
4 Wizard's Lightning
1 Risk Factor
4 Experimental Frenzy

SB:

3 Treasure Map
3 Fiery Cannonade
2 Banefire
4 Lava Coil
3 Fight with Fire

8. místo: Milan Roulich - GB Midrange

8 Forest
5 Swamp
4 Overgrown Tomb
4 Woodland Cemetery
2 Memorial to Folly

4 Llanowar Elves
4 Merfolk Branchwalker
2 Seeker's Squire
4 Wildgrowth Walker
4 Jadelight Ranger
2 Trashing Brontodon
2 Ravenous Chupacabra
1 Golgari Findbroker
2 Carnage Tyrant

3 Find // Finality
3 Cast Down
2 Vraska's Contempt

2 Vivien Reid
1 Vraska, Golgari Dueen
1 Vraska, Relic Seeker

SB:

4 Duress
1 The Eldest Reborn
2 Midnight Reaper
2 Deathgorge Scavenger
2 Golden Demise
1 Plaguecrafter
1 Karn, Scion of Urza
2 Assassin's Trophy

Na závěr bychom chtěli všem poděkovat za účast a doufáme, že se v podobném počtu sejdeme i na lednovém "game dayi".

 
na začátek