4C Good Stuff Turkey

Někdy vám přestane fungovat balík a chce to prostě změnu. A někdy máte štestí, že jsou nablízku zvířátka a ze splínu vám pomůžou. Jako Romanovi na Modernu. Přečtěte si o jeho zkušenosti se 4C Zoo a podívejte se na videa, která s balíkem natočil.


 

Ahoj čtenáři, vše co píši, jsou pouze mé názory, zkušenosti a pocity. Takže pokud někomu neuvěřitelně šlape Jund a vše drtí. Jen tak dále ;) 


 

Poslední dobou jsem měl pocit, že BGx (myšleno Jund, Junk) na modernu moc nefunguje. Na posledních dvou GP po něm v top16 nebylo ani vidu ani slechu. Jund/Junk hraje spoustu disrupce, tak problém balíku často bývá v tom, že není dostatečně rychlý a než soupeře něčím upižláte, tak se stačí vzpamatovat a je zle. Zejména balíky s modrou, které později filtrují serum vizí, lighthousem nebo prostě točí karty přes šnapiho (Snapcaster Mage) - většinou nejsem schopen porazit.

 

Jund má ultimátního Dark Confidanta, ale na formátu, kterému kraluje Lightning Bolt, se moc dlouho na podložce neohřeje. Junk má zase skvělé lingering soulse, které umí v kombinaci se Sorinem/Gavony Townshipem hru rychle ukončit. Ale i to většinou nestačí nebo jen zbrzdí nevyhnutelné.

 

Neříkám tím, že variace na rock je zlo světa, jen v poslední době cítím, že to není ono. Dobrý MU (matchup) je papírově Twin Exarch, Infect, Afinita a potvorové decky. V praxi to ale bývá stejně třeba jen 50/50. Tak proč nejsou více v top8 na těch největších turnajích? Na mtgtop8 mají přece dohromady kolem 14% metagame. Ano, ale většinu tvoří hráči MODA (mtgo – magic online).

 

Potom, co jsme s Kumanem dostali na Magic Mayhem 0:2 drop (z toho 2x od Twinu) už mně došla trpělivost :-) Mimochodem Twin s Affinitou se považuje za nejlepší balíčky formátu. A to nejsem typ hráče, který po nevydařeném turnaji místo rozboru svých chyb okamžitě mění balík s odůvodněním, že to nejde. BGx mi funguje na legačce (Shardless BUG…hmm rock :-) ), na dvojce Abzan Aggro (rock podruhé), na french EDH si pinkám Rafiqa/Tasigura. Tak proč ne na modernu?

 

Moje STATS na Modern formátu jsou výrazně, výrazně horší (většinou X:X nebo průměrné skore). Možná mi balík nesedí, možná mám nahrané špatné vzorce play sekvencí a možná také ne. Byl čas na změnu. Nejvíce mě stylem hraní zaujal Naya Zoo, protože zvířátka jsou roztomilá. Koho by nelákalo hrát kočičky, pejsky a roztomilé sloníky okořeněné nosorožčíkem.

 

„If you cant go above, go under“

 

 Nerad hraju fritky a controly, nejvíce mi sedí agresivněji zaměřený midrange. Junk/Jund každé má své +/- je buď neflexibilní (ve smyslu tempa) nebo ztrácí dech v lategame/top deck modu. (Jasně, poražte na top decky šnapiho, kolaghans commandy..a kolaghans commandy se šnapim). Zoo midrange je takový Jund, jen svižnější. Nastal čas na změnu + sbírání nových zkušeností na formátu. Vyšlete zvěrstvo!!!

Nejvíce mě uchvátil 4C good Stuff

 

1 Breeding Pool
1 Forest
1 Hallowed Fountain
1 Horizon Canopy
1 Kessig Wolf Run
1 Plains
1 Sacred Foundry
1 Temple Garden
2 Stomping Ground
4 Arid Mesa
4 Windswept Heath
4 Wooded Foothills

1 Scavenging Ooze
2 Birds of Paradise
3 Qasali Pridemage
4 Geist of Saint Traft
4 Knight of the Reliquary
4 Noble Hierarch
4 Tarmogoyf
4 Wild Nacatl

2 Elspeth, Knight-Errant
2 Retreat to Coralhelm
4 Lightning Bolt
4 Path to Exile

Sideboard
1 Qasali Pridemage
2 Thalia, Guardian of Thraben
2 Negate
1 Ancient Grudge
2 Fracturing Gust
2 Unified Will
2 Kor Firewalker
3 Grim Lavamancer

 

Můj postup je většinou takový, že vezmu tier deck, postavím ho na modu a nahraju pár desítek her. Postupně zkouším různé karty a přizpůsobím si ho svému hernímu stylu. Na Balíčku se mi líbilo, že dokáže být dostatečně agresivní a má hrozby na které se těžko hledají odpovědi. Klíčovou kartou shledávám Geista (of saint traft). Kolem něj jsem chtěl balíček hrát.

 

Zhruba týdenním intenzivním testingem jsem dospěl k následujícímu buildu: