Domain Zoo pro PPTQ sezónu

Jakub Havelka si pro nás připravil dvojreport z Modernových turnajů s představením zajímavého 5c Zoo balíku.

Modern je formát, který mě dlouhou dobu vůbec nebavil. Pak se ale objevil Birthing Pod a byla to láska na první pohled. Deck se ale bohužel postupem času stal natolik silným, že Pod nakonec zabanovali. A s tím jsem vlastně tak nějak modern přestal hrát.

Wizardi ale mají modern relativně v oblibě a v poslední době je stále častěji na turnajích typu WMCQ, nebo PPTQ, takže čas od času prostě musím něco vymyslet.

Můj původní plán byl sehnat si postupem času posledních pár karet (Noble Hierarch, Horizon Canopy) do GW Company, nicméně občas musejí jít kartičky na vedlejší kolej a díky nepředvídatelným okolnostem jsem na jaře musel celý modern prodat. O to nepříjemnější pak bylo zjištění, že letos bude na WMCQ hned dvakrát…

V posledních pár měsících jsem propadl Eldrazi horečce a díky Pascalu Maynardovi a jeho Bant Eldrazi, se kterými skončil v top4 na GP Los Angeles, jsem měl jasno. Po složitém půjčování a několika testing sessions v hospodě jsem s deckem vyrazil na WMCQ.

Tam to bohužel skončilo neúspěchem, po 0:2 startu jsem sice dosáhl na skóre 5:3, ale deck se mi zase tolik nelíbil. Hlavní problém byl ten, že v každé hře máte omezené množství velkých hrozeb a pokud se soupeř se všemi vypořádá, tak je hrozně těžké se dostat zpátky do hry. To byl hlavní problém při prvních dvou prohrách. Soupeři měli hodně Pathů, což je dost možná nejlepší karta proti decku na celém formátu. A taky nemůžete porazit Blood Moon. Prohra s Gobliny, proti kterým jsem měl po sidu vždycky dvoje Explozíva na úvodní ruce a stejně jsem si ani neškrtnul, mě o tom dost jasně přesvědčila.

Bylo tedy jasné, že do budoucna musím sehnat něco jiného. Docela se mi zamlouvalo Zoo, které hrál na WMCQ Roman Vejdělek (hrál 4C verzi s Blood Moony v sidu). Využil jsem některých jeho postřehů a přišel jsem s vlastní verzí 5C Zoo:

1 Plains
1 Forest
1 Sacred Foundry
1 Breeding Pool
1 Temple Garden
1 Hallowed Fountain
1 Blood Crypt
1 Watery Grave
1 Stomping Ground
1 Overgrown Tomb
1 Steam Vents
3 Flooded Strand
3 Wooded Foothills
2 Windswept Heath
2 Scalding Tarn
1 Arid Mesa
 
4 Wild Nacatl
4 Noble Hierarch
4 Voice of Resurgence
3 Geist of Saint Traft
4 Mantis Rider
2 Snapcaster Mage
4 Siege Rhino
1 Ghor-Clan Rampager
1 Qasali Pridemage
 
3 Path to Exile
4 Lightning Bolt
3 Tribal Flames
1 Lightning Helix
 
Sideboard 
2 Grim Lavamancer
1 Path to Exile
1 Worship
2 Kor Firewalker
3 Destructive Revelry
2 Spell Pierce
2 Thalia, Heretic Cathar
2 Grafdigger's Cage

 

Hlavní problém byl v tom, že jsem s deckem neměl vůbec natestováno (ačkoli jsem ho už předtím párkrát hrál), takže první PPTQ, které bylo v Kolíně, bylo z mé strany spíše jako testing na PPTQ v Tolarii. A taky to podle toho bohužel vypadalo…

V prvním kole jsem toho proti Bushwhacker Zoo moc dělat nemohl, jelikož soupeř hrál více Pathů, než je obvyklé a vždycky měl Guidu do prvního a Path na Voice. Následné prohry s Jundem a Scapshiftem byly také velmi hladké, hlavně díky špatně postavenému sideboardu. Thalia není moc dobrá, protože nejsem zase tolik agresivní (soupeř prostě fečne pro basic) a Scapeshift mě zabil, když jsem měl Spell Pierce na ruce.

 

Děláme Tolarii dobrou reklamu – čtvrté kolo z celkových pěti, stoly 13 a 14 z celkových patnácti.

V posledních dvou kolech jsem si aspoň spravil chuť, když jsem porazil GW Hexproof a Elfy.

Z matchupu s Elfy jsem ale moc dobrý pocit neměl, vyhrál jsem hlavně díky tomu, že soupeř v první hře hrozně vyfloodil. A kvůli Shamanovi of the Pack se nemohu spoléhat ani na svou oblíbenou sidovku v podobě Worshipu.

Ještě se sluší dodat, že celé PPTQ vyhrál Pavel Tvrzník s Grixis Controlem, když ve finále porazil Elfy Adama Kosky. Pavlova verze Grixisu se mi velmi líbila (tedy až na playset Vizí v mainu) hlavně proto, že hrál více early interakce v podobě Inkvizicí a Mana Leaků. Ještě jednou tedy gratuluji.

Poučen z předchozích nezdarů jsem na neděli udělal následující změny:

maindeck:

+1 Misty Rainforest

+1 Qasali Pridemage

-1 Windswept Heath

-1 Mantis Rider

sideboard:

+2 Negate

+1 Tireless Tracker

+1 Thrun, the Last Troll

-2 Spell Pierce

-2 Thalia Heretic Cathar