Dragons of Tarkir - seznamte se

Vše, co byste měli vědět o blížící se nové MTG edici Dragons of Tarkir.

Základní informace

Dragons of Tarkir je třetí, velká, edice Khans of Tarkir bloku. 

Přináší nám 264 karet a klasickou řadu produktů - Booster, Booster box, Fat Pack, Intropack a Event Deck.

Do prodeje přichází 27.3., což je zároveň datum, kdy bude možné poprvé hrát karty z Fate Reforged na constructed turnajích. Na limited turnajích si s kartami můžete zahrát už o týden dříve na Prerelease turnajích 21. a 22.3.

Turnaje spojené s Dragons of Tarkir

S příchodem Dragons of Tarkir se formát Standard bude skládat z těchto edic: Theros blok (Theros, Born of the Gods, Journey into Nyx), Magic 2015, Khans of Tarkir blok (Khans of Tarkir, Fate Reforged, Dragons of Tarkir).

Prerelease turnaje 21. a 22.března - jedinečná možnost zahrát si sealed deck týden před uvedením edice do prodeje

Release turnaje FNM 27. března a turnaje o víkendu 28. a 29. března - účastníci obdrží Release Promo (obrázek níže v článku)

Pro Dragons of Tarkir 10. - 12. dubna - profesionální turnaj, kde nejlepší hráči na světě předvedou jak si poradili s novým Standard formátem a Dragons of Tarkir/Fate Reforged Limited

Game Day 18. a 19. dubna - první velký Standard turnaj otevřený pro každého, kdo si chce vyzkoušet nové karty v akci, na Game Day jsou tradičně navíc na ceny promo karty a herní podložka (proma a podložka níže v článku). POZOR - v Tolarii Game Day posunut o týden na 25.4.


 

Svět Dragons of Tarkir

Příběh edice Dragons of Tarkir se odehrává ve světě, který známe z prostředí edice Khans of Tarkir. Tentokrát je však vše úplně jinak. V příběhu edice Fate Reforged se podařilo změnit osud a vládci světa se nestaly lidské klany, ale Draci! 5 Dračích pánů známých z Fate Reforged si podrobilo lidské kmeny, které se staly jejich následovníky. Vůdce klanů ze světa Khans of Tarkir tak potkal také altertivní osud a prošli dramatickou proměnou i ve své karetní podobě. Celý svět se draky jen hemží. Uvidíte sami.

Narozdíl od trojbarevných klanů světa Khans of Tarkir se v Dragons of Tarkir setkáváme s dvojbarevnými dračími pány a jejich následovníky. V edici tak nenajdeme trojbarevné karty, ale maximálně dvojbarevné.

 

Mechaniky Dragons of Tarkir

V edici Dragons of Tarkir najdeme mechaniky typické pro jednotlivé klany. Některé z 5 klanů následovníků draků používají mechaniky známé ze světa Fate Reforged, jiné využívají mechaniky nové (nebo staronové). Podívejme se na ně blíže:

Bolster

Tuto schopnost využívá klan Dromoka a známe ji z edice Fate Reforged.

Žetony se v případě Bolster schopnosti přidávají na vaši bytost s nejmenší obranou při vyhodnocení kouzla/schopnosti (nemusíte říci svůj výběr při hraní kouzla). Pokud máte více bytostí se shodnou nejnižší obranou, vyberete si jednu z nich. Schopnost Bolster necílí vaši bytost, takže můžete žetony dát např. i na bytost se schopností Shroud.

Rebound

Schopnost klanu Ojutai, která se vyskytuje na některých Instantech a Sorcery. Už jsme se s ní mohli potkat v edici Rise of Eldrazi. Schopnost funguje tak, že po úspěšném vyhodnoení kouzla (není zrušeno ať už jiným kouzlem, či tím, že má neplatný cíl) kouzlo nejde do hrobu, ale do exile zóny. Odtud se poté zahraje bez placení manacostu ve vašem příštím upkeepu.

Exploit