Feature matche na PTQ Dublin

Feature matche pardubických hráčů pro vás zaznamenal Jakub Bakule.

Čtvrtfinále - Daniel "Tochi" Tocháček (UWR) vs. Benjamin Leitner (UWR)
Díky lepší pozici v Top8 Dan začíná. V souboji s UWR flash je favoritem. Svou pozici potvrzuje a ve třetím kole hraje do soupeřových dvou zemí Geista. Ten. ukazuje své kvality a reaguje Snapcasterem na konci kola. Ve svém pokládá třetí zemi a předává kolo. Tochiho Pillar ještě zastaví Dissipate, ale Searing spear již cestu vyčistí. (životy 14/20) Soupeř ve svém spolu se čtvrtou zemí hraje i Restoration Angela. Tochy drží Cyclonic Rift, který hraje před útokem. (8/20) a čerstvě dolíznutý Counterflux Andělovi nedá šanci. (2/20) Soupeř po draw vzdává.

Tochi 1:0

Druhá hra již není tak rychlá. Oba hráči poctivě vykládají země. Soupeř ve čtvrtém zkouší na konci kola anděla, který potká Essence Scatter. V šestém se pak oponent odhodlá k Augurovi. Tochi reaguje Andělem, který, jak už to u andělů chodí, dostane Syncopate. Ve svém kole pak Tochi hraje Reckonnera. Soupeř ve svém kole ale hraje Renounce the Guilds, takže Reckonner je obětován a Augur si jde pro first blood (nepočítáme-li sebetrýznění dual landou). (18/19) Dan nic nehraje a na konci kola se soupeř pokouší o dalšího Anděla, jako by nevěděl, jak to dopadne. Tochi hraje Snapcastera na Essence Scatter, oponent reaguje Dispelem, na který má Tochi připravenou Negate. Augur tak příští kolo zůstává doma, dostává ale Searing Spearem. Soupeř upadá do delší think mode a pak se rozhoduje pro Rewind. Dan ale z klobouku vytahuje místo králíka dalšího Snapcastera na Negate. Ta ale narazí na další Dispel. Následující kolo hraje Dan další Searing Spear, soupeř reaguje Snapcasterem z vlastní zahrádky, ale Tochi má triků pořád dost a hraje counterflux, co se neptá. (14/19) V příštím Danově útoku soupeř zkouší sestřelit Snapcastera Warleader´s Helixem, ale Dan má Anděla. (12/19) Anděl samozřejmě nevydrží, Helix ho spálí na uhel a poléčí i soupeře. (16/19) Po útoku je soupeř již na 12. Zkouší Snapcastera a cílí Dispel, Tochi v reakci hraje svůj Helix a o pár kol později si Snapcasteři dojdou pro vítězství.

Dan vítězí 2:0

Čtvrtfinále - Petr Brožek (RUG Blitz) vs Čestmír Knap (Jund Midrange)

Zápis ukazuje Petrovu rozhodující hru ve čtvrtfinále. Soupeř hraje jund a Petr začíná. Ve druhém kole hraje Raptora. Tato 0/1 je natolik děsivá, že soupeř ve svém kole neváhá pocítit bolest z Blood Crypt a hraje Golgai Charm pro -1/-1 schopnost. Potenciální vyčkávání do Petrova kole by se díky Rapid Hybridizacím a Symic Charmům nemuselo vyplatit. Petr se ani ve třetím kole nehýří aktivitou a pouze pokládá zemi. Soupeř si říká, když může Petr, co já bych nemohl a také jen položí zem. Čtvrté kolo vytrhává diváky z letergie, když Petr hraje Burning-Tree Emissary a Ghor-Clan Rampagera. To donutí soupeře zahrát některé z jeho zabíjení. Volba padá na Sever the Bloodline a Rampager to má nadobro spočítané. Petr zaútočí (16/20) a přiloží dalšího Rampagera. Toho příští kolo cílí Dreadbore, ale unsummon mu dá druhou šanci. Po útoku (14/20) Petr volí jinou taktiku a hraje dalšího Emisaře spolu s Ral Zarekem (ten tapne zem a jde na +5). Dreadbore už soupeř hrál, takže je možné, že další už nemá. Spolu s bonusem z Rampagera tak Zarek představuje solidní clock. Soupeř ale má Bonefire (bez zázraku) za dva. Emisařum je tak konec a Zarek klesá na +3. Příští kolo si žeton přidá a Rampager se podívá do hry. Soupeř se poléčí Huntmasterem, který ale neobstojí proti Zarekovi (2 žetony). Petr ještě přiloží Flinthoof Boara a zaútočí ale jen Rampagerem. Prasátko nedostane haste a čeká doma. Vlčí token z Huntmastera se nebojácně rozeběhne praseti vstříc na Ral Zareka. Po bonusu z Kessig Wolf Runu přichází očekávaný trik v podobě Simic Charmu. Po dalším útoku Petr přiloží Experiment One a příští kolo již soupeř tlak bytostí a planeswalkera neustojí.

Petr vítězí 2:1

Semifinále - Daniel Tocháček (UWR) vs Dominik Cupal (Esper)

Dan nechává dva Geisty of S. T., Reckonnera a 4 země. První Geist se do hry podívá ve třetím kole. V útoku pak soupeř hraje Snapcastera, kteý si nabíhá do čerstvě dolíznuté Syncopate.(14/20) Je zde vidět rozdíl v přístupu ke hře oproti Danovu čtvrtfinálovému soupeři. Oponent pilotující UWR hrál Snapcastera na konci kola a nedal tak Danovi šanci na rušení. Vzhledem k tomu, že esper nemá žádnou hrozbu, kterou by ve svém kole zahrál, může mu být jedno, jestli se soupeř ve svém kole zatapuje. Na druhou stranu takto soupeř obchází ne-instatntní zabíjení typu Pillar of Flame. Nejsem si jistý, jestli oponent vůbec možnost hrát Snapcastera na konci vůbec zvažoval. Soupeř tak ve svém kole hraje Supreme Verdict. Dan pak ve svém kole hraje dalšího Geista. Soupeř se tváří na ručník. Po draw se ale trochu vzpamatuje a hraje dual za dva životy. Celkem tak indikuje Snapcastera a rušení, teoreticky Revelaci za dva. Dan chvíli přemýšlí, ale nakonec Geista na zteč pošle. Druhý Snapcaster opravdu vyskočí a na Helix odpoví soupeř Dissipate. Příští kolo hraje Dan konečně Reckonnera. Na toho má ale soupeř připravený Renounce the Guilds. Dan má mírný manaflood. Soupeř ho mezitím dvakrát semele. Díky tomu Dan hraje Snapcastera na Searing Spear. (5/20) Terminus se Snapcastera zbaví. Reckoner ještě dává Tochymu naději, ale soupeř najde Revelaci na sedm nových karet (12/20). Útok Reckonerem sraží Esper na 9, ale již je možné tušit, že to nebude stačit. Příští útok již Reckoner potká Warped Physique a Anděl, který mu přispěchá na pomoc, pak dostane Dissipate. Další Snapcaster na Helix zdánlivě vrací Tochyho do hry, ale další Revelace na osm dává najevo, že je konec. Je to škoda. V klíčových fázích hry Dana balíček vždy podpořil jen zeměmi (navíc bez Revelace).

Dominik vede 1:0

Pro další hru Tochy nechává 3 země, Geista, Reckonnera, Counterflux a Helix. Reckonner ve řetím ale dostává Warped Physique a jeho dvojče o kolo později Renounce the Guilds. Dan si kolo počká na pojištění Geista Counterfluxem a dobře dělá, protože soupeř na konci po prolíznutí Azorius Charmu ukazuje Terminus. Situace vypadá nadějně a soupeř nic nehraje. (14/20) Oponent ale okamžitě najde na vršku Verdict. Dan tak na konci alespoň ubere další čtyři životy Helixem. Na všku knihovny je ale opět jen země, zato Nephalie odemele dva Geisty a Revelaci. Další Danův pokus o Helix potká Negate. Poté už jen Tochy sedí a líže země. Ještě sice stihne zrušit první Revelaci, ale na jeho posledního Geista soupeř najde Dissipate. Soupeř odemílá samé dobré karty (například Pitching Needle, což ho obvzvláště potěší). Tochy předvede impozantní draw šesti dalších zemí zakončené veselou Revelací. Soupeř však mezitím již resolvnul svou na sedm karet a tak má rušení připravené. O pár kol později je Danova knihovna prázdná.

Dominik Cupal vyhrává 2:0

Finále - Petr Brožek (RUG Blitz) vs Dominik Cupal (Esper)

Petr nastoupil proti esperu. Ačkoliv prý pro RUG není problém cokoliv, UWB control je jedním z těžších matchupů. Esper začíná a oba hráči mulliganují na šest karet. Petr nechává dvě země, dvě rapid hybridizace, Strangleroot Geista a Burning-Tree Emissary. Poslední jmenovaný se ve druhém kole potká se Syncopate. Geist další kolo již projde, ale když se ho Petr pokusí o kolo později vylepšit o Rancor dostane Far/Away respektive jen Far a Geist se vrací tam odkud přišel. Rancor se tak samozřejmě nevyhodnotí a jde do hrobu. Jelikož Petr zatím dolíznul pouze země a třetí hybridizaci, moc se toho neděje. Geist pouze sjede soupeře na 12. Tehdy se soupeř odhodlá k Azorius Charmu, Petr po chvíli přemýšlení reaguje Hybridizací, získává tak 3/2 geista spolus 3/3 tokenem. Ti ale nevydrží dlouho, jelikož soupeř zahraje za hardcast Terminus a začíná pomalu Petra odemílat. Broža mezitím našel na vršku balíčku konečně bytosti, hraje tak Raptora a dalšího Emisaře. Esper ale má další hromadné zbíjení, tentokrát ve formě Verdictu. Další Raptor nepředstavuje příliš velkou hrozbu, takže je na konci kola vyměněn za 3/3 token z Hybridizace. Po útoku má soupeř devět životů. Ale RUG opět dodává další země. Soupeř zahraje Aetherlinga a situace nevypadá dobře. Petr se vzmůže jen na Emisaře a předává kolo. Aetherling útočí za osm a po útoku se romovne, aby mohl i blockovat. Soupeři zbývají čtyři země. Petr najde na vršku Geista a pošle všechny bytosti do útoku. Oponent hraje Snapcastera a cílí Azorius Charm. Ten se ale rozhodne nevyužít, aby měl manu na ochranu Aetherlinga. Petrova poslední Hybridizace tak zůstane nevyužita. Další země z vršku potvrdí nevyhnutelné a Aeherling si dojede pro vítězství.

Dominik vede 1:0

Další kolo opět oba hráči nechávají šestikaretní ruku. Petr má na play Hinterland Haror (UG), dvakrát experiment one, Geista, Prase a Simic Charm. Podle zkušeností s esperem ale Petr ví, že nedostatku zemí se nemusí bát. Na vršku okamžitě čeká Breeding Pool. Do hry se tak podívá Experiment One a Experiment Two. Příští kolo se oba Experimenty zvětší díky Geisovi, ten ale v útoku dostane Azorius Charmem. (16/18 pro Petra) Příští kolo pro změnu se Geistovi do cesty postaví Far. (12/18) Soupeř najde a zahraje Sever the Bloodline a Petr tak musí svůj první i druhý pokus ukončit. Geist kousne za dva. (10/18)Příští kolo se do hry podívá nebezpečný 0/1 Raptor. V útoku se soupeř pokusí o Warped Physique na Geista. Petr ho vymění za 3/3 tokena z hybridizace a Raptor tak naroste na 2/3. To ale soupeře netrápí, protože hraje Verdict. Petr kontruje Emisařem a Prasátkem, které ihned srazí esper na sedm. Soupeř má ale triků plný rukáv, další dvě Warped Physique ukončí život obou bytostí. RUG se ale tentokrát rozhodlo, že dodá i bytosti. Geist z vršku soupeři bere další dva životy a zbývá mu jich už jen pět. Petr má na ruce Simic Charm a příští kolo najde i další Prasátko. To dostane haste a obě bytosti se rozeběhnou. Oponent zahraje před blokem Snapcastera na Azorius Charm. Rozhodne se nakonec neblokovat a jde na tři životy. Příští kolo se už Snapcaster obětuje a Revelace ještě udrží soupeře naživu. (1/18) Příští kolo soupeř zkouší poslední zoufalý Think Twice na Terminus, ten ale na vršku není a jde se na třetí.

stav zápasu 1:1

V poslední hře poprvé oba hráči nechávají sedmikaretní ruku. První play je Raptor, kterého ve druhém kole podpoří Prasátko. (19/18) Následující se do týmu Broža přidá i Geist, který ale dostane Warped Physique. (14 oba, Petr už zahrál tři dualy) Esper zahraje Verdict a Petr tak začíná od začátku. Zkusí tak něco většího, ale Rampager se okamžitě potká s Warped Physique. Petr tak mění taktiku a hraje nasidovaného Ral Zareka, kterému přidá žeton. Soupeř hraje jen Think Twice. Petr ale nemá zrovna akční ruku, jelikož kromě zemí drží už jen Hybridizaci a Charm. Esper se trochu poléčí, když hraje Revelaci za dva. (16/14) Ve svém kole pak Zareka začně ohrožovat Nighthawk. Planeswalker se ho tak sám zbaví a do hry se podívá i Emisař. Po útoku Petr hraje dalšího Rampagera a Zarek zase o trochu vyroste. Soupeř se jen v klidu prolízne Think Twicem a hraje další Verdict. Petr si v reakci vrací Rampagera, aby ho další kolo zahrál. Soupeř kontruje Aetherlingem s jedním modrým zdrojem many v záloze. Petr nejprve Zarkem tento zdroj tapne a poté Aetherlinga hybridizací zabije. (10/14) Planeswalker má sice nabito na ultimátní schpnost, ale token z Hybridizace ho srazí na 4. V upkeepu zkouší soupeř Warped Physique, ale Petr ukazuje svůj sideboard a dává Rampagerovi +1/+1 bonus a hexproof. Petr hraje Geista a posílá vše do útoku. Soupeři tak zbývají tři životy. Zarek se je pokusí sebrat, ale esper reaguje Revelací na dvě nové karty. Token tak příští kolo odstraní Zareka a soupeř našel vymodlený Terminus. Petr má už jen Lightning Maulera, ale bohužel nic k němu. Příští kolo se v útoku rozjede větší akce Azorius Charm – Simic Charm – Away – Simic Charm vrací Maulera, který je ihned znovu ve hře. Soupeř ale odtapne a hraje Revelaci na devět nových karet, což pratkicky znamená konec. O kolo později revelaci doplní Blind Obedience (1W enchantment – extort – Artifacts and creatures your opponents control enter the battlefield tapped). Petr nemá nic podstatného a prohrává tak ve finále 2:1. 

Dominik Cupal se stává vítězem PTQ Dublin.

Je otázkou zda by jiná linie hry kolem Zareka přinesla vítězství. V klíčovém útoku by zabití tokenu Zareka beztak nezachránilo před Sanpcasterem. Na druhou stranu se však dalo čekat, že soupeř by ho hrál před útokem. S pěti zeměmi a třemi kartami se Revelace dala čekat. Ale zase na druhou stranu by soupeř zabitím žáby dostal potřebný čas navíc a takto nutně musel kromě Revelace zahrát i Terminus.

 
na začátek