Grand Prix Krakow report

Report z Grand Prix, ve kterém toho z hlavního turnaje až tolik nenajdete. O to víc si přiblížíte atmosféru celého víkendového programu a třeba taky dostanete chuť si s Magicem vyrazit za hranice.

Vítám Vás u mého reportu z GP Krakow. Do Krakowa jsem se rozhodl jet asi měsíc a půl před jeho konáním. Jsem hlavně limited hráč, standard téměř nehraju. Neustále měnící se formát vyžaduje hodně času na testování nových balíků a shánění stále nových karet také není levná záležitost. I když uznávám, že při kvalitním systému ve vlastních kartách a dobrém obchodování by se všechny karty daly poshánět bez větší finanční újmy. Pro někoho je navíc standard výzvou vymyslet vlastní originální balík. A právě tuto příležitost jsem vycítil v nynějším složení standardových edic.

 

Možnosti jsou zajímavé a říkal jsem si, že bych mohl nějaký zajímavý balík, který není okoukaný z internetových stránek, vytvořit. V počátečním nadšení jsem začal vymýšlet všelijak zběsilé balíky - chromantiflayer combo, bg grave aggro, monowhite aggro,Monoblack control zabíjející na kartu Empty the Pits.. Asi nejlépe vypadalo testování mono red goblinů s podporou karty Obelisku of Urd. Nakonec i ty jsem však zamítl, protože jsem se bál Bile Blightů (leč po zpětné znalosti herního pole lituji)…

 

No, nakonec jsem dva dny před turnajem vyžebral od Romana Vejdělka klasické tuctové Abzan Aggro … (absolutní kopie balíku Brandona Nelsona, se kterým měl na PT skóre 9-1 – ANO STYDÍM SE a hlavně sobě SLIBUJI, že příště postavím něco originálního i kdybych měl celý turnaj sedět u posledního stolku u záchodků)… a bez jediného testingu jsem vyrazil do Polska…

 

Čtvrtek

Čtvrteční odjezd obou aut ve složení – já, Kumano, Tochy, Milan Kladiva – bratři Brožci, Roman Vejdělek, Bakulin, Dan Papež - byl naplánován přibližně na osmou hodinu ranní od Tolarie. Rád bych poděkoval z tohoto výčtu třem lidem: Romanovi, že mi nezapomněl vzít balík na turnaj. Tochymu, že aktualizoval navigaci v mobilu (aspoň nějaká navigace tak byla v pořádku - ta z druhého auta s namluveným hlasem Pavla Lišky byla totiž úplně tragická a měl jsem někdy pocit, že nás chce vést do Polska snad přes Rakousko). No a také velké dík Bakulinovi, který mě ráno totálně vyhladovělému prodal za dvacku luxusní obloženou housku (chudák se až teď dozví, že bych za daného stavu dal i dvojnásobek)…jo vlastně a děkuju všem, že mě během turnaje nefotili a udrželi tak moji anonymitu potřebnou k tomu, abych v září nemusel nastoupit na úřad práce a uchoval si své současné zaměstnání.

 

Cesta do Polska probíhala v celku bez problému až na moment, kdy nás na chvíli předjelo auto s navigací Pavla Lišky….no a samozřejmě jsme během půlkiláčku někam nesmyslně odbočili a zajeli si cca 25 km..

 

Při průjezdu Polska mě pak zaujaly dvě věci – Neskutečné množství jmelí na polských stromech a všudypřítomné značky „Pozor jeleni“, byly dokonce i na dálnici, kde byla dálnice z obou stran ohraničena protizvukovou bariérou – no jsou to asi velcí skokani ti polští jeleni…z ábavný byl moment, kdy jsem se rozhodl spolupasažérům hudebně rozšířit rozhled a pustil jim mexické mariachi. To se ale silně nelíbilo Kumanovi, kterému zrovna nebylo úplně nejlépe a začal vyhrožovat, že pokud to nevypnu, tak na oplátku pustí na hotelovém pokoji německý rap. No neriskoval jsem a mariachi radši vypnul.

 

Po příjezdu na hotel jsem chvíli zvažoval, jestli nepojedu na prohlídku nedalekých solných jeskyní. Nikdo z našeho auta však o to zájem neměl a Kumano pořád nebyl zdravotně v pohodě, takže zatímco druhé auto přivezlo z jeskyní nádherné fotky, my jsme zabředli na hotelovém pokoji a mydlili až do večera EDH a krapet dvojku..někdy kolem jedenácté večer se pak Kumano a Milan Kladiva rozhodli dát „poslední před spaním“…no trvala asi hodinu a kluci nadávali, že radši nedali EDH Braids (testovací Kumanova verze) vs Thasa (Milanova verze „co krabice dala“) - tam by to bylo svižný .

 

Pátek

V pátek ráno jsme se kolem deváté ráno vypravili na sajtu, abychom stihli ranní GP trialy a dostali tak limitovanou dečku (pro prvních 600). Musím říct, že bezprostřední okolí GP sajty bylo kouzelné:

 

Trial

Na těchto trialech byly dle mého nejlepší ceny ze všech side-eventů. Za výhru dostal každý 50 bodů (např. 5 boostrů). Při pěti kolech tak bylo možno urvat max. 250 bodů + 50 dalších za celkové vítězství.. při jistotě dečky to za 15 euro bylo hodně slušný..

 

1.kolo- 60 island playmate combo deck – oficiální název balíku mého prvního soupeře

 

Sympatický polák si šel pouze pro dečku. Měl jsem radost, ne už neodejdu s prázdnou a můžu jít fandit klukům. Poláka jsem na památku vyfotil a slíbil mu, že bude v reportu, tak plním slib: