Jak, proč a s čím na Prerelease Fate Reforged

O čem vlastně Prerelease je. Jak bude probíhat Prerelease Fate Reforged. Na co všechno se můžete těšit v Prerelease packu a jak se vypořádat se stavbou sealed deck balíku.

Co je to vlastně Prerelease

Prerelease jsou turnaje, které se konají po celém světě týden před uvedením nové MTG sady do prodeje. Díky Prerelease mají hráči jediněčnou příležitost zahrát si s novými kartami jako první a získat s předstihem nové přírůstky do svých balíků a sbírek. Důvodem, proč hrát na Prerelease je, kromě poznání nové edice, i to, že se jedná o turnaj s unikátní atmosférou a štědrými cenami. Naprostá většina hráčů se jde na Prerelease hlavně bavit a turnaj je tak skvělým místem k setkávání začínajících hráčů s těmi turnajově zkušenějšími v rámci přátelské atmosféry. Prerelease je i ideálním způsobem, jak se seznámit s limited formátem a s novými lidmi z vaší MTG komunity.

 


Tolarie pořádá tradičně 3 Prerelease turnaje. V sobotu 17.1. v Pardubicích a v neděli 18.1. v Hradci Králové a v Pardubicích.


Víc než turnaj

Prerelease v poslední době přináší, krom samotných turnajových duelů, i doprovodný program, který často spojuje hráče ve společném úkolu a přináší mimoherní zážitky. Atmosféra programu se vždy týká příběhu dané edice a na hráče čekají speciální úkoly, za které mohou získat další extra ceny. Z posledních Prerelease můžeme vyzvednout například Avacyn Restored a otevírání Hellvaultu, na kterém se podíleli společně všichni hráči nebo guildovní zápolení v co nejrychlejším průchodu labyrintem. V tom soutěžili hráči v rámci zvolených Guildovních příslušností na Prerelease Dragon's Maze. Na Prerelease Magic 2015 jste se pak mohli vyfotit se samotným Garrukem a vyhrát maketu jeho sekery. I turnaj s Fate Reforged bude něčím ozvláštněm, ale k tomu se teprve dostaneme.

 

Formát turnaje

Prerelease turnaje se vždy konají ve formátu sealed deck. To znamená, že hráči staví svůj balíček z produktů, které dostanou při registraci. Konkrétně jde o 6 boosterů, v různých kombinacích edic a hráčům všechny karty samozřejmě zůstávají i po skončení turnaje. Z karet v těchto 6 boosterech (celkem 84 karet) si každý postaví herní balík, který má minimálně 40 karet včetně basic landů, které jsou k dispozici k zapůjčení.

 

Oproti jiným sealed deckům je Prerelease produkt ve speciálním složení. U posledních edic se tradice drží toho, že krom klasických 5 boosterů obsahuje váš herní kit i tzv. Seeded booster, ve kterém je promo karta zvolené barvy. Promo kartu ze seeded boosteru můžete zařadit do svého balíčku a tudíž se vyplatí výběr barvy prerelease packu pořádně zvážit. Na druhou stranu vás nikdo nenutí zvolenou barvu packu hrát a když v boosterech otevřete dobré karty do jiných barev, na promo se dostat ani nemusí.

 

Základní rady, jak stavět sealed deck balík a jaká specifika přináší Fate Reforged se dozvíte na konci článku.

 


 

Jak se hraje v Tolarii

Každý z klubů, který Prerelease pořádá, má přístup k turnaji trochu jiný, ale o nijak zásadní rozdíly se nejedná. V Tolarii je průběh následovný:

Každý hráč odehraje všechna kola turnaje a po posledním kole se rozdělí ceny (2 boostery nové edice za každého účastníka v turnaji) mezi cca polovinu herního pole s nejlepšími výsledky. Hraje se zpravidla 5, 6 nebo 7 kol, přičemž na každé se dá odhadnout zhruba hodina času. Počítejte proto s tím, že turnaj může končit někdy kolem páté či šesté.

 


Registrace do turnaje začíná v 9:30 a turnaj samotný 10:00. Starovné je 600 na osobu.


 

Svůj balík můžete v průběhu turnaje měnit i mezi koly. Když se vám nějaká karta neosvědčí nebo na nějakou pecku při stavbě balíku zapomenete, můžete další kola hrát už s jinak poskládaným balíkem. Všechny karty, které nemáte v balíku pro první hru fungují jako váš sideboard a na druhou a třetí hru můžete balík vždy upravit. A to nejen v rámci původních barev, ale klidně můžete hrát po sideboardování jinou barevnou kombinaci nebo dokonce komplet jiný balík.

 

Při dodržování pravidel funguje poměrně velká benevolence. Ne snad v tom smyslu, že by se pravidla porušovala, ale že se neudělují jinak obvyklé postihy za herní pochybení či neznalost karet a jejich interakcí. V podstatě by se nemělo stávat, že vás někdo tzv. „vytrikuje na pravidla“.

 


 

Jak je to přesně s Fate Reforged Prerelease packem

Při registraci do turnaje dostanete tzv. Prerelease Pack, který obsahuje téměř vše potřebné, pro vaši cestu turnajem. Na výběr je 5 trojbarevných kombinací korespondujících s jedním z klanů světa Tarkir (více o klanech i jejich schopnostech se dočtete ZDE), kdy každý klan nabízí náhodné foil promo rare (pro každý klanový pack je 6 různých rare, které se mohou v v seeded boosteru objevit). Vzhledem k tomu, že jsou všechny druhy Packů rovnoměrně zastoupeny, je jasné že ne každý může reprezentovat stejný klan a výhodu výběru tak získají ti, kteří se do turnaje předregistrují.

 


 

Pack obsahuje následující:

  • 4 Fate Reforged boostery
  • 1 Khans of Tarkir booster

  • 1 Seeded booster s promo kartou

  • 1 aktivity kartu a informace o klanu

  • 1 počítadlo životů (kostka)

  • 1 odznak klanu

 

Krom Prerelease Packu dostane v Tolarii každý účastník malé občerstvení (nápoj, sušenka). Basic landy budou na půjčení na místě a jediné, co doporučujeme vzít si z domu, jsou obaly. Předejdete tak poškození svých karet. Užitečné je také vzít si pár dalších kostek nebo žetonů: Je tu jistá šance, že je budete potřebovat, i když si třeba náhodou neotevřete nějakého Planeswalkera:-)

 


 

Doprovodný program Fate Reforged - Uginův osud

Doprovodný program tentokrát vypadá opravdu povedeně a vyplatí se ho účastnit. Hráči na Prerelease mohou oživit Ugina a změnit tak osud světa Tarkir. V Prerelease packu každý nalezne kartičku s achievementy, které je důležité splnit.

Celé oživování Ugina má 3 fáze. Pokud se alespoň polovině všech účastníků podaří během kola splnit jeden z achivementů první fáze, otevře se první pečeť a tím se všichni přiblíží k oživení Ugina.. V dalším kole se může podařit odstranit druhou a nakonec i třetí. Pokud se podaří odstranit poslední pečeť, Ugin povstane! A hráči budou náležitě odměněni.

Každý z hráčů obdrží Uginův booster. Ten obsahuje 3 hratelné karty z edic Khans of Tarkir a Fate Reforged. 1 basic land Fate Reforged, 1 common a 1 uncommon nebo rare. Všechny tyto karty mají alternativní ilustraci, odkazující na působení draků ve světě Tarkir a pozor, můžete otevřít samotného planeswalkera Ugina s alternativním obrázkem!