Jak, proč a s čím na Prerelease M15?

Možná se rozhodujete, zda konečně zkusit Prerelease turnaj, ale pořád přesně nevíte, jak to funguje a o čem to vlastně celé je. Nebo se jen chcete ujistit, jak bude probíhat Prerelease Magic 2015, na co všechno se můžete těšit v Prerelease packu a jakou barvu proma si zvolit. Odpovědi naleznete v článku.

Co je to vlastně Prerelease

Prerelease jsou turnaje, které se konají po celém světě týden před uvedením nové MTG sady do prodeje. Díky Prerelease mají hráči jediněčnou příležitost zahrát si s novými kartami jako první a získat s předstihem nové přírůstky do svých balíků a sbírek. Důvodem, proč hrát na Prerelease je, kromě poznání nové edice, i to, že se jedná o turnaj s unikátní atmosférou a štědrými cenami. Naprostá většina hráčů se jde na Prerelease hlavně bavit a turnaj je tak skvělým místem k setkávání začínajících hráčů s těmi turnajově zkušenějšími v rámci přátelské atmosféry. Prerelease je i ideálním způsobem, jak se seznámit s limited formátem a s novými lidmi z vaší MTG komunity.

 


Tolarie pořádá tradičně 3 Prerelease turnaje. V sobotu 12.7. v Pardubicích a v neděli 13.7. v Hradci Králové a v Pardubicích.


Víc než turnaj

Prerelease v poslední době přináší, krom samotných turnajových duelů, i doprovodný program, který často spojuje hráče ve společném úkolu a přináší mimoherní zážitky. Atmosféra programu se vždy týká příběhu dané edice a na hráče čekají speciální úkoly, za které mohou získat další extra ceny. Z posledních Prerelease můžeme vyzvednout například Avacyn Restored a otevírání Hellvaultu, na kterém se podíleli společně všichni hráči nebo guildovní zápolení v co nejrychlejším průchodu labyrintem. V tom soutěžili hráči v rámci zvolených Guildovních příslušností na Prerelease Dragon's Maze. I turnaj s Magic 2015 bude něčím ozvláštněm, ale k tomu se teprve dostaneme.

 

Formát turnaje

Prerelease turnaje se vždy konají ve formátu sealed deck. To znamená, že hráči staví svůj balíček z produktů, které dostanou při registraci. Konkrétně jde o 6 boosterů, v různých kombinacích edic a hráčům všechny karty samozřejmě zůstávají i po skončení turnaje. Z karet v těchto 6 boosterech (celkem 84 karet) si každý postaví herní balík, který má minimálně 40 karet včetně basic landů, které jsou k dispozici k zapůjčení.

 

Oproti jiným sealed deckům je Prerelease produkt ve speciálním složení. U posledních edic se tradice drží toho, že krom klasických 5 boosterů obsahuje váš herní kit i tzv. Seeded booster, ve kterém je promo karta zvolené barvy a je garantováno, že rare/mythic v tomto boosteru bude stejné barvy jako promo karta (nebo bude multicolor a obsahovat barvu promo karty). Promo kartu ze seeded boosteru můžete zařadit do svého balíčku a tudíž se vyplatí výběr barvy prerelease packu pořádně zvážit. Na druhou stranu vás nikdo nenutí zvolenou barvu packu hrát a když v boosterech otevřete dobré karty do jiných barev, na promo se dostat ani nemusí.

 

Jak se hraje v Tolarii

Každý hráč odehraje všechna kola turnaje a po posledním kole se rozdělí ceny (2 boostery nové edice za každého účastníka v turnaji) mezi cca polovinu herního pole s nejlepšími výsledky. Hraje se zpravidla 5, 6 nebo 7 kol, přičemž na každé se dá odhadnout zhruba hodina času. Počítejte proto s tím, že turnaj může končit někdy kolem páté či šesté.

 

Registrace do turnaje začíná v 10:00 a turnaj samotný 10:30. Starovné je 600 na osobu.

 

Svůj balík můžete v průběhu turnaje měnit i mezi koly. Když se vám nějaká karta neosvědčí nebo na nějakou pecku při stavbě balíku zapomenete, můžete další kola hrát už s jinak poskládaným balíkem. Všechny karty, které nemáte v balíku pro první hru fungují jako váš sideboard a na druhou a třetí hru můžete balík vždy upravit. A to nejen v rámci původních barev, ale klidně můžete hrát po sideboardování jinou barevnou kombinaci nebo dokonce komplet jiný balík.

Při dodržování pravidel funguje poměrně velká benevolence. Ne snad v tom smyslu, že by se pravidla porušovala, ale že se neudělují jinak obvyklé postihy za herní pochybení či neznalost karet a jejich interakcí. V podstatě by se nemělo stávat, že vás někdo tzv. „vytrikuje na pravidla“.

 

Jak je to přesně s Magic 2015 Prerelease packem

Při registraci do turnaje dostanete tzv. Prerelease Pack, který obsahuje téměř vše potřebné, pro vaši cestu turnajem. Na výběr je 5 barev korespondujících s barvami Magicu, kdy každá barva má své unikátní promo. Promo můžete hrát už na Prerelease. Vzhledem k tomu, že jsou všechny barvy Packů rovnoměrně zastoupeny, je jasné že ne každý může mít stejné promo a výhodu výběru tak získají ti, kteří se do turnaje předregistrují.

 

Pack obsahuje následující:

  • 5 Magic 2015 booster

  • 1 Seeded booster

  • 1 Prerelease promo kartu (je možno ji zařadit do hracího balíku a její barva koresponduje s barvou Prerelease packu)

  • 1 aktivity kartu

  • 1 počítadlo životů (kostka)

  • 1 Oversized Garruk the Slayer kartu

  • 3 Wolf tokeny

 

Krom Prerelease Packu dostane každý účastník malé občerstvení (nápoj, sušenka). Basic landy budou na půjčení na místě a jediné, co doporučujeme vzít si z domu, jsou obaly. Předejdete tak poškození svých karet. Užitečné je také vzít si pár dalších kostek nebo žetonů: Je tu jistá šance, že je budete potřebovat, i když si třeba náhodou neotevřete nějakého Planeswalkera:-)

 

Podívejte se, jaká mají jednotlivé barvy proma.

 

                     

 

 

Doprovodný program Magic 2015 - zkus porazit Garruka

Garruk je hlavní tváří edice Magic 2015. Nejen, že má v této edici svou kartu planeswalkera, ale má svou speciální verzi i pro doprovodný program na Prerelease turnajích. V každém Prerelease packu je obsažena oversized karta planeswalkera Garruka.

 

A vy se můžete Garrukem na chvíli stát. Každý hráč může vyzvat dalšího účastníka Prerelease, který bude v souboji reprezentovat Garruka. Vyzývající hráč používá svůj hrací balík a druhý hráč ve hře ovládá oversized Garruka. Hra končí smrtí Garruka (nejde vrátit do ruky ani zničit jinak než snížením jeho loayality na nula) nebo vyzývajícího hráče. Ať už souboj dopadne jakkoli, má vyzývající hráč právo účastnit se soutěže o repliku Garrukovy sekery. Co pro to musí udělat? Stačí se vyfotit před Garrukovou podobiznou a předvést vítěznou či poraženeckou pózu a fotku nahrát na Facebook a do popisku obrázku zahrnout #HuntBiggerGame a pak se přihlásit do soutěže na webu wizardů, který je pro to určený - http://huntbiggergame.com/ . Do soutěže je možné zapojit se i videem namísto fotky, které má být v délece 5-7 vteřin. Pro Českou republiku jsou k dispozici 3 sekery.

 

Jaké karty nám Magic 2015 přináší

Jaké karty mohou boostery Magic 2015 obsahovat se podívejte v oficiálním obrázkovém spoileru ZDE.

 

Core set tradičně nepřináší nové mechaniky, ale vrací ke dříve známým schopnostem. Magic 2015 opět přináší schopnost Convoke, se kterou jsme se setkali v původním Ravnica blocku. Karty s touto schopností můžete při jejich hraní zlevnit, pokud přitom tapnete některé z vašich bytostí (1 manu za každou tapnutou bytost).

 

V Magic 2015 znovu vychází karty, které už dříve vyšly a také karty úplně nové.

 

Z ověřených karet vychází například tzv. "kousačky", někteří planeswalkeři nebo Chord of Calling.

 

Z nových karet vychází třeba nám už známý planeswalkeři v nové podobě a opět se vrací sliveři. A samozřejmě plno dalších karet.

 

 

Pokud máte nějaké další otázky k průběhu našeho Prerelease, určitě se ptejte v komentářích, rádi vám dotazy zodpovíme. A nezapomeňte, že je dobré se předregistrovat, abyste měli jisté místo na turnaji i barvu Prerelease Packu.

 

S přáním příjemých zážitků na Prerelease.

 

Tolarie.cz

 

 
na začátek