Jak, proč a s čím na Prerelease Shadows over Innistrad

Váháte, zda jít na Prerelease Shadows over Innistrad? Nevíte, zda je pro vás a co vlastně můžete očekávat? Bojíte se stavby sealed decku? Nebojte a neváhejte. Všechno potřebné vám vysvětlíme v článku.

Co je to vlastně Prerelease

Prerelease jsou turnaje, které se konají po celém světě týden před uvedením nové MTG sady do prodeje. Díky Prerelease mají hráči jediněčnou příležitost zahrát si s novými kartami jako první a získat s předstihem nové přírůstky do svých balíků a sbírek. Důvodem, proč hrát na Prerelease je, kromě poznání nové edice, i to, že se jedná o turnaj s unikátní atmosférou a štědrými cenami. Naprostá většina hráčů se jde na Prerelease hlavně bavit a turnaj je tak skvělým místem k setkávání začínajících hráčů s těmi turnajově zkušenějšími v rámci přátelské atmosféry. Prerelease je i ideálním způsobem, jak se seznámit s limited formátem a s novými lidmi z vaší MTG komunity.

 


Tolarie k Shadows over Innistrad pořádá 2 Prerelease turnaje. Zahrát si můžete v Pardubicích v sobotu 2.4. a v neděli 3.4.


Víc než turnaj

Prerelease v poslední době přináší, krom samotných turnajových duelů, i doprovodný program, který často spojuje hráče ve společném úkolu a přináší mimoherní zážitky. Atmosféra programu se vždy týká příběhu dané edice a na hráče čekají speciální úkoly. Turnaj s Shadows over Innistrad si na vás nachystal hádanku, která se ukrývá v Prerelease packu a můžete ji vyřešit za pomoci ostatních hráčů.

 


    

Formát turnaje

Prerelease turnaje se vždy konají ve formátu sealed deck. To znamená, že hráči staví svůj balíček z produktů, které dostanou při registraci. Konkrétně jde o 6 klasických boosterů Shadows over Innistrad (plus náhodné foil promo, které se může hrát) a hráčům všechny karty samozřejmě zůstávají i po skončení turnaje. Z karet v těchto 6 boosterech (celkem 84 karet) si každý postaví herní balík, který má minimálně 40 karet včetně basic landů, které jsou k dispozici k zapůjčení.

 

Základní rady, jak stavět sealed deck balík a jaká specifika přináší Shadows over Innistrad, se dozvíte na konci článku.

 


 

Jak se hraje v Tolarii

Každý z klubů, který Prerelease pořádá, má přístup k turnaji trochu jiný, ale o nijak zásadní rozdíly se nejedná. V Tolarii je průběh následovný:

Každý hráč odehraje všechna kola turnaje a po posledním kole se rozdělí ceny (2 boostery nové edice za každého účastníka v turnaji). Ceny na Prerelease Shadows over Innistrad se rozdělují zrhuba do poloviny herního pole podle umístění po posledním kole. Hraje se zpravidla 5 nebo 6 kol, přičemž na každé se dá odhadnout zhruba hodina času. Počítejte proto s tím, že turnaj může končit i někdy kolem čtvrté či páté.

 


Registrace do turnaje začíná v 9:30 a turnaj samotný v 10:00. Starovné je 600 na osobu.


 

Svůj balík můžete v průběhu turnaje měnit i mezi koly. Když se vám nějaká karta neosvědčí nebo na nějakou pecku při stavbě balíku zapomenete, můžete další kola hrát už s jinak poskládaným balíkem. Všechny karty, které nemáte v balíku pro první hru fungují jako váš sideboard a na druhou a třetí hru můžete balík vždy upravit. A to nejen v rámci původních barev, ale klidně můžete hrát po sideboardování jinou barevnou kombinaci nebo dokonce komplet jiný balík.

 

Při dodržování pravidel funguje poměrně velká benevolence. Ne snad v tom smyslu, že by se pravidla porušovala, ale že se neudělují jinak obvyklé postihy za herní pochybení či neznalost karet a jejich interakcí. V podstatě by se nemělo stávat, že vás někdo tzv. „vytrikuje na pravidla“.

 

Kapacita turnaje omezená místem (víc než 35 lidí k nám nenacpem) a proto doporučujeme využít možnosti předregistrace.

 


 

Jak je to přesně se Shadows over Innistrad Prerelease packem

Při registraci do turnaje dostanete tzv. Prerelease Pack, který obsahuje téměř vše potřebné, pro vaši cestu turnajem. V každém packu je 6 klasických boosterů Shadows over Innistrad a úplně náhodné promo (rare nebo mythic). 

 

 


 

Pack obsahuje následující:

  • 6x Shadows over Innistrad booster
  • 1 náhodné foil promo, které se může hrát

  • 1 návod na stavbu sealed decku, hádanka k řešení

  • 1 počítadlo životů (kostka)

  • vše v krabičce, která má vzhled Tamiyo Journalu a dá se použít jako deckbox

 

Krom Prerelease Packu dostane v Tolarii každý účastník malé občerstvení (nápoj, koláček). Basic landy budou na půjčení na místě a jediné, co doporučujeme vzít si z domu, jsou obaly (pokud zapomenete, můžete si je dokoupit na místě). Předejdete tak poškození svých karet. Užitečné je také vzít si pár dalších kostek nebo žetonů: je tu jistá šance, že je budete potřebovat, i když si třeba náhodou neotevřete nějakého Planeswalkera:-)

 

Malá rada - foilové promo karty z Prerelease packu se v poslední době ukázaly jako hodně vzácný artikl a jejich cena často několikanásobně přesahuje jejich nefoilovou cerzi. Není výjimkou, že si v Prerelease packu můžete otevřít foil v hodnotě několika set korun. S vyměňováním/prodejem takové karty se vyplatí počkat alespoň do chvíle, než si budete jisti její skutečnou cenou. Stejně tak doporučujeme nejprve si zjistit cenu u různých dalších foilů a karet, některé vás svou cenou určitě překvapí ;-) 

 


 

Doprovodný program Shadows over Innistrad - záhada Innistradu

Innistrad zahaluje tajemství skrývající pradávné hrozby. Tajemství zahaluje i hádanku, kterou budete na Prerelease řešit s ostatními hráči. Nevíme o co se jedná, jediné, co víme je, že bude obsažena v Prerelease packu a je vhodné ji řešit s ostatními účastníky Prerelease.


Karty Shadows over Innistrad