Jak, proč a s čím na Prerelease?

Možná se rozhodujete, zda konečně zkusit Prerelease turnaj, ale pořád přesně nevíte, jak to funguje a o čem to vlastně celé je. Nebo se jen chcete ujistit, jak bude probíhat Prerelease Journey into Nyx, na co všechno se můžete těšit v Prerelease packu a jakou barvu proma si zvolit. Odpovědi naleznete v článku.

Co je to vlastně Prerelease

Prerelease jsou turnaje, které se konají po celém světě týden před uvedením nové MTG sady do prodeje. Díky Prerelease mají hráči jediněčnou příležitost zahrát si s novými kartami jako první a získat s předstihem nové přírůstky do svých balíků a sbírek. Důvodem, proč hrát na Prerelease je, kromě poznání nové edice, i to, že se jedná o turnaj s unikátní atmosférou a štědrými cenami. Naprostá většina hráčů se jde na Prerelease hlavně bavit a turnaj je tak skvělým místem k setkávání začínajících hráčů s těmi turnajově zkušenějšími v rámci přátelské atmosféry. Prerelease je i ideálním způsobem, jak se seznámit s limited formátem a s novými lidmi z vaší MTG komunity.

 


Tolarie pořádá tradičně 3 Prerelease turnaje. V sobotu 26.4. v Pardubicích a v Hradci Králové a v neděli 27.4. v Pardubicích.


 

 

Víc než turnaj

Prerelease v poslední době přináší, krom samotných turnajových duelů, i doprovodný program, který často spojuje hráče ve společném úkolu a přináší mimoherní zážitky. Atmosféra programu se vždy týká příběhu dané edice a na hráče čekají speciální úkoly, za které mohou získat další extra ceny. Z posledních Prerelease můžeme vyzvednout například Avacyn Restored a otevírání Hellvaultu, na kterém se podíleli společně všichni hráči nebo guildovní zápolení v co nejrychlejším průchodu labyrintem. V tom soutěžili hráči v rámci zvolených Guildovních příslušností na Prerelease Dragon's Maze. I turnaj s Born of the Gods bude něčím ozvláštněm, ale k tomu se teprve dostaneme.

 

   

 

Formát turnaje

Prerelease turnaje se vždy konají ve formátu sealed deck. To znamená, že hráči staví svůj balíček z produktů, které dostanou při registraci. Konkrétně jde o 6 boosterů, v různých kombinacích edic a hráčům všechny karty samozřejmě zůstávají i po skončení turnaje. Z karet v těchto 6 boosterech (celkem 84 karet) si každý postaví herní balík, který má minimálně 40 karet včetně basic landů, které jsou k dispozici k zapůjčení.

 

Oproti jiným sealed deckům je Prerelease produkt ve speciálním složení. U posledních edic se tradice drží toho, že krom klasických 5 boosterů obsahuje váš herní kit i tzv. Seeded booster, ve kterém je promo karta zvolené barvy a je garantováno, že rare/mythic v tomto boosteru bude stejné barvy jako promo karta (nebo bude multicolor a obsahovat barvu promo karty). Promo kartu ze seeded boosteru můžete zařadit do svého balíčku a tudíž se vyplatí výběr barvy prerelease packu pořádně zvážit. Na druhou stranu vás nikdo nenutí zvolenou barvu packu hrát a když v boosterech otevřete dobré karty do jiných barev, na promo se dostat ani nemusí.

 

Jak se hraje v Tolarii

Každý hráč odehraje všechna kola turnaje a po posledním kole se rozdělí ceny (2 boostery nové edice za každého účastníka v turnaji) mezi cca polovinu herního pole s nejlepšími výsledky. Hraje se zpravidla 6 nebo 7 kol, přičemž na každé se dá odhadnout zhruba hodina času. Počítejte proto s tím, že turnaj končí někdy kolem páté či šesté.

 

Registrace do turnaje začíná v 10:00 a turnaj samotný 10:30. Starovné je 600 na osobu.

 

Svůj balík můžete v průběhu turnaje měnit i mezi koly. Když se vám nějaká karta neosvědčí nebo na nějakou pecku při stavbě balíku zapomenete, můžete další kola hrát už s jinak poskládaným balíkem. Všechny karty, které nemáte v balíku pro první hru fungují jako váš sideboard a na druhou a třetí hru můžete balík vždy upravit. A to nejen v rámci původních barev, ale klidně můžete hrát po sideboardování jinou barevnou kombinaci nebo dokonce komplet jiný balík.

Při dodržování pravidel funguje poměrně velká benevolence. Ne snad v tom smyslu, že by se pravidla porušovala, ale že se neudělují jinak obvyklé postihy za herní pochybení či neznalost karet a jejich interakcí. V podstatě by se nemělo stávat, že vás někdo tzv. „vytrikuje na pravidla“.

 

Jak je to přesně s Journey into Nyx Prerelease packem

Při registraci do turnaje dostanete tzv. Prerelease Pack, který obsahuje téměř vše potřebné, pro vaši cestu turnajem. Na výběr je 5 barev korespondujících s barvami Magicu, kdy každá barva má své unikátní promo a hrdinskou zbraň, kterou můžete během turnaje ještě zdokonalit. Zbraň vám však poslouží až na Game Dayi při souboji se single player balíkem. Promo můžete hrát už na Prerelease. Vzhledem k tomu, že jsou všechny barvy Packů rovnoměrně zastoupeny, je jasné že ne každý může mít stejné promo a výhodu výběru tak získají ti, kteří se do turnaje předregistrují.

 

Pack obsahuje následující:

  • 2 Journey into Nyx boostery, 2 Theros boostery, 1 Born of the Gods booster

  • 1 Seeded booster

  • 1 Prerelease promo kartu (je možno ji zařadit do hracího balíku a její barva koresponduje s barvou Prerelease packu)

  • 1 kartu hrdiny (nehraje se s ní na Prerelease, ale až při souboji se single player balíčkem)

  • 1 počítadlo životů (kostka)

  • 1 Forge a Godslayer - activity card

  • 1 průvodní dopis k cestě hrdiny

 

Krom Prerelease Packu dostane každý účastník malé občerstvení (nápoj, sušenka). Basic landy budou na půjčení na místě a jediné, co doporučujeme vzít si z domu, jsou obaly. Předejdete tak poškození svých karet. Užitečné je také vzít si pár dalších kostek nebo žetonů, jelikož v Theros bloku se dost pracuje s countery (vlastnost heroic a monstrosity) a je tak velká šance, že je budete potřebovat, i když si třeba náhodou neotevřete nějakého Planeswalkera:-)

 

Podívejte se, jaká mají jednotlivé barvy proma a jaké mají zbraně pro hrdinský souboj na pozdějším Game Day turnaji.

 

 

Doprovodný program Journey into Nyx - Forge a Godslayer

Theros blokem se na jednotlivých akcích prolíná tzv. Cesta hrdiny. Jde o to, že už od Prerelease první edice sbíráte karty hrdinů, které používáte při souboji se single player balíkem na Game Day turnaji. Doposud jste se tak mohli utkat s Hydrou a s Minotauří Hordou. Kromě Prerelease turnaje máte šanci na získání hrdiny první FNM turnaj s danou edicí a pak Game Day.

 

Na tomto Prerelease bude vaším cílem lépe se na souboj se single player deckem vyzbrojit. Je to na místě, jelikož se budete muset připravit na souboj se samotným bohem. Ano, poslední překážkou do síně hrdinů je sám Xenagos.

V Prerelease packu dostanete kartu zbraně, kterou budou moci vaši hrdinové při souboji s Xenagos balíkem použít. Její základní varianta (vidíte výše) nemusí stačit, tak dostanete během Prerelease šanci ukovat si Godslayer. Na výrobu této mocné zbraně budete sbírat suroviny během turnaje (zpodobněny budou samolepkou na vaši activity kartu – Forge a Godslayer) a až jich budete mít dostatek, vylepší vám organizátor zbraň speciálním bonusem (proto je na kartě zbraně volné místo na další text). Po každém zápase si vítěz vybírá jako první ze tří surovin a ze zbylých dvou si vybírá poražený. Suroviny vypadají takto:

 

 

Jaké karty nám Journey into Nyx přináší

V Prerelease packu budou jednak boostery vám známých edic – Theros a Born of the Gods, ale samozřejmě i boostery nové edice Journey into Nyx. Jaké karty mohou boostery obsahovat se podívejte v oficiálním obrázkovém spoileru ZDE.

 

Kromě schopností známých z Therosu a Born of the Gods (Scry, Devotion, Heroic, Monstrosity, Bestow) přináší Journey into Nyx i dvě nové  Constellation a Strive.

 

Constellation

Constellation znamená že pokud přijde karta s touto schopností na bojiště pod vaší kontrolou, spustí se její efekt. Stejně tak se efekt vaší karty ve hře se schopností Constellation spustí, pokud přijde pod vaší kontrolou na bojiště jiný enchantment (enchantment creature, aura nebo klasický enchantment).

 

Strive

Při seslání kouzla se schopností Strive můžete zvolit více cílů pro toto kouzlo s tím, že za každý další cíl nad první zaplatíte uvedený počet man navíc. I když vyberete pro kouzlo více cílů, nemůžete jednu bytost zacílovat vícekrát (k čemuž by mohl svádět nějaký váš heroic).

 

Abyste se naladili na atmosféru Prerelease, podívejte se na oficiální Trailer.

 

 

Pokud máte nějaké další otázky k průběhu našeho Prerelease, určitě se ptejte v komentářích, rádi vám dotazy zodpovíme. A nezapomeňte, že je dobré se předregistrovat, abyste měli jisté místo na turnaji i barvu Prerelease Packu.

 

S přáním příjemých zážitků na Prerelease.

 

tým

Tolarie.cz

 

 
na začátek