Kaladesh - ráj vynálezců

Pokud vám jde při stavbě balíku o velkolepý výsledek, o vytvoření něčeho nečekanáho a převratného, je edice Kaladesh přesně pro vás. Podívejte se na kombinace karet žadonící o ozkoušení v inovativním "kombo" balíku.

Edice Kaladesh nás vtahuje do světa, který oplývá vynálezy, energií a hledáním cest, jak ji nejlépe využít. Její příběh slibuje velkolepou show, která představí ty nejlepší a nejinovativnější vynálezy obyvatel Kaladeshe. A díky mnoha kartám z nové edice se slavným vynálezcem můžete stát i vy.

Myslím to doslova.

V nové v edice je hned několik karet, které nemusí na první pohled vypadat zvlášť úchvatně, ale s trochou pomoci mohou být součástí něčeho velkolepého. A vy můžete být strůjcem tohoto nezapomenutelného okamžiku. Stačí jen mít odvahu pustit do neprobádaného a připustit, že vaše snaha nemusí nutně skončit úspěchem.

Promiň Chandro..

Dnes mě nezajímají karty, které jsou prostě silné samy o sobě a k fungování nepotřebují spolupráci s dalšími kartami. Ty, které vždy udělají to, co od nich všichni čekají, ale zase z nich těžko uděláte součást epické kombinace. Prostě karty, které když zahrajete, nebude si soupeř hned ťukat na čelo :-)

Dnes mi jde o něco jiného. O vynálezy. O kombinace karet, které jsou na první pohled možná i k smíchu, ale existují konstelace, za kterých zazáří. Vyvolají úžas a budou se zdát nepřekonatelné.. Tedy až do cvhíle, kdy se vám nesejde požadovaná kombinace.. Ano, zajímají mě dnes synergie a komba, která Kaladesh přináší.

Vím, že ne všechny se osvědčí a možná že dokonce ani jedno kombo zatím nebude dost silné, aby obstálo před hrubou silou individuálních karet. Ale právě hledání překvapivých kombinací a synergií, které dělají z balíku silnější výtvor než by byl pouhý součet jeho částí, je tím, co mě po vydání nové edice nejvíc zajímá. A baví. Mám pro vás několik nápadů, které se chystám vyzkoušet a budu rád, když práce s nimy bude bavit i vás. Třeba vám poskytnu inspiraci.

 

Kombo festival Kaladeshe

Na úvod je nutné říct, že všechny kombinace, které se chystám ozkoušet a představit je, určitě nebudou to nejsilnější, co lze na formátu Standard dělat. To jen, abyste si od prvních skic neslibovali velkolepé dílo. Taky je potřeba říct, že mi jde jen a pouze o formát Standard a kombinace se staršími kartami tu dnes vůbec nenajdete. Určitě nevyčerpu všechny nabízené možnosti, zaměřím se jen na ty, které mě osobně přijdou nejsympatičtější. A poslední věc - nebudu představovat kompletní balíky, ale právě jen ty kombinace, kolem kterých podle mně stojí za to zkusit postavit balík. Udělám náčrtek a tvůrčí práci a dokončení díla nechám zcela na vás :-)

A teď pojďme na to.

Vítejte na festivalu!

Kde jinde začít, než u možnosti dostat soupeře na jednu ránu?

Nabít zásobník 50 životy není žádná legrace a normální cestou (kartami, co přidávají životy) bych se o to ani nepokoušel. Reservoir má naštěstí schopnost vám potřebné životy přidat sám.

Stačí zahrát 9 kouzel za kolo, abyste si přidali 45 životů, což by mohlo stačit.

Ovšem 9 kouzel je počet, kterého se snaží v jednom kole dosáhnout Storm na Legacy.. A to je úplně jiný level.

I na Standardu je to možné.

"Stačí", aby se vám sešlo pár artefaktů za 0 man a Paradoxical Outcome.

Zahrát samozřejmě můžete i další karty, na které vám stačí mana, přičemž jsou nejzajímavější ty jednomanové.

Největším úskalím balíku je, aby se vám to sešlo a aby vás soupeř nazabil, než si složíte svou skládačku.

První úskalí se dá řešit modrým hledáním - Anticipate a Glint-Nest Crane. Případně dalším levným hledáním. Pro maximální stabilitu lze sáhnout po kartě Diabolic Tutor, ale to pak už bude balík opravdu strašně pomalý.

A to druhé má řešení v obraných kartách - Crush of Tentacles, Engulf the Shore, Unsubstantiate (ta navíc umožňuje přidat nějaké to kouzlo navíc, kdy kombíte).

Dobré je, že základ balíku je modrý a jinou barvu ani hrát nemusíte, pokud nechcete.

Reálně pak balík nevidím hrát tak, že by se snažil zabít soupeře co nejdřív, ale spíš že bude protahovat hru a pak v jednom kole vyhraje. Něco ve stylu "Monoblue Prism" z minulé sezóny, který nebyl ideální proti agresivním balíkům, ale byl dobrou odpovědí na midrange a kontrolní balíky.


 

Chceme-li zabít na jednu ránu, tak na to můžeme jít i jinudy.

A opět nepůjde o malou výzvu. Místo 50 životů, totiž budeme potřebovat 20 karet v ruce.