Legacy report z Přerova

Po delší době se opět můžeme ponořit do čtení o Legacy zápolení v reportu Rostislava Shejbala.

Zdravím vás přátelé, po delší odmlce s dalším Legacy reportem. Turnaj proběhl dne 27.12 v Přerově a zůčastnilo se ho 24 hráčů. Na tento turnaj jsem vůbec nejdéle testil a techoval své koníky až do této podoby:

 

 

Death & Taxes- Rostislav Shejbal

4 Wasteland
4 Rishadan Port
2 Karakas
12 Plains

4 Flickerwisp
4 Mother of Runes
4 Phyrexian Revoker
4 Stoneforge Mystic
4 Thalia, Guardian of Thraben
2 Sprit of the Labyrinth
2 Aven Mindcensor
2 Serra Avenger
1 Brimaz, King of Oreskos

4 Swords to Plowshares
4 AEther Vial
1 Umezawa's Jitte
1 Batterskull
1 Sword of Fire and Ice

Sideboard
2 Mirran Crusader
2 Cataclysm
2 Rest in Peace
2 Oblivion Ring
2 Council's Judgement
1 Sunlance
1 Manriki-Gusari
1 Ethersworn Canonist
1 Containment Priest
1 Grafdigger's Cage

 

 

Pár slov k balíčku:

Jelikož mánie Treasure Cruise propukla i v Legacy, nebylo pro mě rozhodnutí ohledně Spirita příliš těžké.

Další, daleko větší otázkou byl Containment Priest, který dokáže opravdu divy. Po několikahodinovém testingu jsem si jej do mainu však nedal, což se později ukázalo jako chyba.

Co se Sideboardu týče, tam jsem taky musel nějakou dobu uvažovat. Mirran Crusader sice není žádné terno, zato je to však proti aggro deckům daleko lepší volba, než výše zmíněný Spirit a navíc má příjemnou vlastnost sekat germy napotkání :)

Oblivion Ring jsem zařadil 2x hned ze dvou důvodů. Prvním je přítomnost balíčku Sneak&Show na fieldu společně s Reanimací. Druhým důvodem pak je má osobní obliba společně s dobrým ničením proti mirroru. :)

Zbytek karet je myslím poměrně jasný, a nebudu jej zde proto dále rozepisovat.

 

1. Kolo- Mirror : Kiss Jan

 

Cardpool mého balíčku není moc dobře vybaven na typický mirror, a tak jsem dostal poněkud strach.

 

1. Hra

5:8 na kostkách hovoří ve prospěch soupeře, a tak Honza začne.

 

Ruka : AEther Vial, Pláň, Flickerwisp, 2 Wasteland, Brimaz a Thalia -(Natálka)

 

Po krátké úvaze, jsem zamumlal ,,Keep", nacež protihráč zahrál přes plán Vial, a tím ukončil své kolo. Dolíznutou kartou byl jen další Wasteland, který co si budeme povídat, moc na mirror potkat nechcete. Zahrál jsem tedy Vial a passnul.

Dalši dvě kola se táhla ve znamení naprostého mirroru, dokonce po zahrání opponentova Brimaze, přišel na stůl i ten můj. Bohužel přišel Flickerwisp, který mi Brimaze schoval a naprosto neférově zahrál Containment Priesta. Tady jde do tuhého, pomyslel jsem si. I když mám Flickerwispa, tak stejně vytvořený token z Brimaze může udělat opravdu mnoho.

A tak se i stalo. Tuším, že než jsem se zmohl na nějaký odpor, tak mi kočičák ubral celé 3 životy. Naštěstí se potom Natálka vytáhla a dokázala na chvíli locknout hru. Pak přišla válka mysticů, kterou jsem nakonec prohrál.

 

0:1

 

 

Sideboard

Mirran Crusadeři a Ringy s Manrikim a Councilem byly jasnou volbou.

Pryč jsem dal 4 Natálky, kterou jsou i přes první úder na mirror špatné a také Spiriti šli pryč. Poslední vyhozenou kartou byla nakonec jedna Aven.

 

2. Hra

 

Tady jsem bohužel musel jít hned na pouhých 5 karet, ale jak se ukázalo, měl jsem odpověď na všechno. Hold Chodící jehlička, Aven Mindcensor, Swordy, 2 pláně.... to nezní nejhůř.

Začal jsem plání a předal kolo. Honza opět zahrál Vial a tvářil se velmi spokojeně. Ovšem Revoker na Vial byl dost hustým políčkem. Jak jsem doufal, žádné Swordy nepřišely, jen smutný výraz a položení mystica, který šel pro Jittu. Nu co.. řekl jsem si, Swordy Mystica docela svačí a po zahrání jsem začal tlačit.

 

Bohužel mi nepřišla žádná Pláň, a tak mi nezbyly země na Avena. V Dalším kole přišel zase Mystic, který se tentokrát podíval po Manriki-Gusari. V tuto chvíli jsem se cítil hodně nepříjemně, ale balíček mě má opravdu rád, protože topdeck Manriki byl opravdu, opravdu super. :)

Pak už jsem jen útočil a přendával si Gusari z jedné jehly na druhou. Časem jsem ještě položil Batterskull a vyhrál.

 

1:1

 

 

 -Po druhé hře nám zbývalo jen 7 minut, tudýž to vypadalo na remízku.

 

Na ruce jsem měl 2 země 2 Revokery a pak Swordy s Mysticem a Batterskullem. Tuto ruku jsem si nechal a hned v prvním kole jsem se dostal do nepřímo dobré situace, hold Mother of Runes v 1. je zlo. Jedny swordy jsem sice měl, ale začal sem být plný obav. A měl sjem k tomu důvod, ve 2. kole hned 2x Matka byly hodně přísné. Zahrál jsem Revokera a doufal. Pak přišel Flickerwisp...

 

Tohle se ještě dalo vyhrát, ale ne moc snadno. Pak přišly další velké bytosti a můj mystic se na bojišti ani neohřál, no vlastně se proměnil kvůli Phyrexianovi na 1/2 tělo. Země však chodily a dokázal jsem se dostat na 5 pro Batterskull.

 

Avšak před útokem Gut Shot do Revokera mi dal vážně zabrat. Dostal jsem se pod velmi nepříjemný tlak.

 

Dostali jsme se do konce časového limitu a Gyb nám přinesl kostku, na které se počítala nastavená kola. Vždy když jsem zahrál revokera, dostal jsem na něj ničením. Pak se mi však jednou povedlo zaútočit Batterskullem a přidat si toužené životy. Nakonec jsem si přečetl Honzovu mámu a oddechl si, Matka dá protekci jen svým bytostem! Po protekci a útoku jsem si jednoduše zahrál Sword do Batterky a přežil na pár životech.

 

1:1 - Remíza

 

Celkem 0:0:1

 

2.Kolo - Reanimace

 

Ačkoliv podle SCG mám s Reanimací nejlepší matchup, tak se mi s ní ještě nikdy nepodařilo vyhrát. Celkově s tímto balíkem velmi nerad hraju.

 

5:8 Na kostkách mi zavánělo poněkud stereotypem a smutně jsem nechal opponenta začít.

 

Na ruce jsem měl klasickou keep on ruku, ale proti takovému balíku to terno moc nebylo, žádná Natálka, žádný Spirit.

 

V prvním kole Brainstorm nebyl překvapením, ale výraz protihráče ano, tvářil se opravdu spokojeně. Já zahrál Vial, který nečekaně dostal Daze, a pak se začalo dít peklo. Zem, Lotus Petal sacnutý pro Entomb, který nachází Griselbranda, násladně vytažený Reanimate byl fakt nářez. Jedno, či dvě kola jsem doufal v topdeck Karakasu, ten se ale neukázal a tak jsme šli na druhou.

 0:1

 

 

Sideboard:

Dovnitř: 2 Rest in Peace, Containment Priest a jeden Oblivion RIng.

Pryč šli: 1 mystic, Matka a 1 Swordy.

 

Líznul jsem si překvapivě dobře : Pláň, Wasteland, Rest in Peace, Spirit of the Labyrinth, Aven Mindcensor, Flickerwisp, Karakas.

 

Začátek pláň a Pass soupeře překvapil, ale nic moc si z toho nedělal. Zahrál feč a s úsměvem neuposlechl mou radu ohledně Sea, našel si pouze Swamp. Vyložil Lotus, našel si Griselbranda a hned v prvním ho zahrál.

Chvíli jsem se s ním bavil o tom jak je to nefér, ale Karakas je hold super země. Soupeř si zamozřejmě líznul 7, ale nic nenašel a tak jen smutně kývnul hlavou. Pak se mi ani nevím jak podařilo zahrát 2. Rest in Peace, který prošel. V tu chvíli už byl opponent na pouhém jednom životě! Nakonec se mi i přes Masacre podařilo kousnout nějakou lítačkou za poslední život a jít na další hru.

 

1:1

 

 

Z této hry si nejvíce pamatuji, jak si opponent neustále lízal karty a nic nenašel. Zato já dokázal zahrát RIP společně s Containment Priestem a docela pohodlně vyhrát.

 

Celkem 1:0:1

 

3. Kolo- UW Miracles

 

Dobře zahráné UW Miracly jsou vůbec nejhorším matchupem, se kterým se mi i přes velké playe nikdy nepodařilo vyhrát.

 

1. Hra

9:5 konečně se mi podařilo v hodu s kostkou zvítězit.

 

V prvním kole jsem zahrál Matku a předal kolo. Pláň a Swords mě dostaly k myšlence, že se jedná o další mirror, a tak jsem poněkud bez rozmyslu zahrál Mystica, který dostal Force of Will.

V tuto chvíli jsem hlasitě polkl a předal kolo. Ovšem Tundra do Brainstormu, mi udělala radost. Přeci jen rádi ničíte controlům země Wastelandem. Po této destrukci jsem zahrál Spirita, který zase našel svůj osud ve Swordech.

Pak se na battlefieldu ukázala topka, kterou na battlefield pustit nechcete. Phyrexian Revoker však kupodivu vyšel a já si oddychl. Líznutý karakas následovaný Brimazem mi udělal radost, zvlášť když se mi takto podařilo vytrickovat Swordy. Kolo poté zahrál protihráč za Miracle cost entreaty na jednoho anděla, který se žel moc neohřál, jelikož mi vršel balíčku přinesl Flickerwispa. Pár kol nato se zde ukázal Terminus, ale nakonec se mi chytře zahraný mystic prodral na stůl a s Batterskullem rozseknul hru.

 

1:0

 

Sideboard:

Dovnitř šly 2 Cataclysmy.

Pryč jsem poslal 2 Swordy.

 

Druhá hra proběhla velice rychle - Topka, Counter balance. A na vršku byl Counterspell a swordy. Jakmile i Aven Dostal Force of Willem, byl jsem docela v šoku, takovou ruku nemůže mít ani ďábel. Asi jsem to zakřikl, jelikož přišel Jace, který se postaral o to, abych si už nic potřebného nelíznul.

 

1:1