Léto plné Magicu

Letošní léto nabízelo plno důležitých Magicových událostí, které bylo těžké nechat si ujít. O své cestě hned několika letními turnaji se rozepsal Jakub Havelka. Užijte si čtení.

Na letošní léto jsem se velmi těšil, ani ne tak kvůli letním teplotám (ty vlastně nemám vůbec rád), ale díky GP Praha a trojici WMCQ (a zahrádce u Vatikána).

 

Seznamování s Origins

Moje příprava na GP začala hned po zveřejnění spoileru Magic Origins, kde jsem se hned na první pohled zamiloval do Liliany a hned první možný den jsem naběhl do rytíře a koupil jsem všechny karty do Monoblacku.

 

22 Swamp
1 Temple of Malady
1 Temple of Malice

2 Blood-Chin Fanatic
4 Blood-Chin Rager
4 Bloodsoaked Champion
1 Pain Seer
4 Gray Merchant of Asphodel
2 Mardu Shadowspear
3 Mogis's Marauder
3 Liliana, Heretical Healer
4 Erebos's Emissary
3 Despoiler of Souls

3 Bile Blight
3 Ultimate Price

Sideboard
4 Self-Inflicted Wound
2 Thoughtseize
2 Drown in Sorrow
2 Pain Seer
1 Despoiler of Souls
1 Mogis's Marauder
1 Herald of Torment
1 Liliana Vess


Popravdě řečeno jsem si nebyl úplně jistý, nakolik bude deck konkurenceschopný, nicméně na konci dne u mého jména svítil výsledek 4:0 a z rytíře jsem si odnášel nejen hřejivý pocit z dobře postaveného decku, ale i slušnou porci boosterů. To jsem ještě netušil, že žádného z pětice flipovacích planeswalkerů si prostě nikdy neotevřu…

 

Další den byl v Tolarii triál do Prahy a já jsem se opět rozhodl věřit Monoblacku. Stejná verze jako předtím, akorát jsem z mainu vyřadil Despoilery (na formátu je příliš random 1/1 bytostí, které se s ním vymění) a nahradil je Pain Seery.

 

Turnaj se mi podařilo vyhrát, když jsem zvládnul ve finále porazit Jeskai Jakuba Bakuleho, který až ve čtvrté hře správně pochopil (potkali jsme se i v základní části), jak funguje Erebos’s Titan :)

 

Za vyhrané body jsem si pak vzal Stocking Tigera, který se tak stal hlavní ozdobou tower decku. Leč do dnešního dne se zatím nikomu nepodařilo rozbalit připravený booster Khansu…

 

Další zajímavý turnaj na programu byl Game Day, kde jsem nechal Monoblack odpočívat (respektive jsem ho někomu půjčil) a vzal jsem si Abzan Whip, ve kterém jsem chtěl ozkoušet pár nových karet (spoiler alert – ani jednou se samozřejmě nestalo, že bych si z hrobu vrátil Nissu nebo Lilianu).

 

4 Windswept Heath
4 Temple of Malady
2 Temple of Silence
1 Temple of Plenty
3 Forest
2 Plains
1 Swamp
1 Urborg, Tomb of Yawgmoth
2 Llanowar Wastes
1 Caves of Koilos
3 Sandsteppe Citadel

3 Sylvan Caryatid
4 Siege Rhino
4 Satyr Wayfinder
4 Courser of Kruphix
2 Sidisi, Undead Vizier
3 Den Protector
1 Nissa, Vastwood Seer
1 Liliana, Heretical Healer
1 Hornet Queen
1 Tasigur, the Golden Fang

3 Thoughtseize
2 Murderous Cut
2 Hero's Downfall
2 Languish
2 Whip of Erebos
1 Dromoka's Command

2 Elspeth, Sun's Champion

Sideboard
1 Thoughtseize
1 Crux of Fate
1 Merciless Executioner
1 Ajani, Mentor of Heroes
2 Drown in Sorrow
2 Ultimate Price
1 Bile Blight
1 Dromoka's Command
1 Sorin, Solemn Visitor
1 Wingmate Roc
1 Hallowed Moonlight
1 Hero's Downfall
1 Gilt-Leaf Winnower

 

Nebudu vás dlouho napínat, do top8 jsem se sice bez problémů dostal, ale kombinací ne zrovna přesné hry a mulliganu do pěti jsem v topce vypadl s Abzan Midrangem Dana Papeže. Emila Řezaninu jsem ale zvládnul porazit, takže to zase takový propadák nebyl.

 

Deck se mi ale už nelíbil tolik, jako dřív, což bylo zřejmě způsobeno tím, že na formátu bylo čím dál tím více odpovědí na Rhina a Whip. Na WMCQ a GP jsem tak chtěl hrát něco jiného.

 

Potom, co se začaly hrát Anafenzy a Hangáři ve velkém, bylo jasné, že i Monoblack můžu škrnout. Dlouho jsem zkoušel GB Megamorph s Evolutonary Leapem, ale Jakub Bakule mě v testingu přesvědčil, že to není dobrá volba (deck byl dobrý na kontroly a midrange, ale jakmile někdo začal hrát Draky, nebo různou zelenou havěť [Devotion], tak jsem byl skoro bez šance), za což bych mu chtěl zpětně poděkovat. Čistě pro zajímavost, deck vypadal zhruba takhle:

 

6 Forest
5 Swamp
4 Temple of Malady
4 Llanowar Wastes
1 Urborg, Tomb of Yawgmoth
1 Windswept Heath
1 Polluted Delta

3 Elvish Mystic
4 Hangarback Walker
2 Elvish Visionary
2 Liliana, Heretical Healer
3 Grim Haruspex
3 Satyr Wayfinder
4 Deathmist Raptor
2 Nissa, Vastwood Seer
2 Fleshbag Marauder
4 Den Protector

2 Evolutionary Leap
2 Collected Company
3 Hero's Downfall
2 Murderous Cut

Sideboard
4 Thoughtseize
2 Reclamation Sage
3 Nylea's Diciple
2 Courser of Kruphix
2 Drown in Sorrow
1 Hero's Downfall
1 Flashbag Marauder

 

Finální volba byl nakonec Abzan Midrange s Hangarback Walkery. A abych obehrál Dromoka’s Commandy, tak jsem se rozhodl nechat Coursera v sidu. Z méně obvyklých karet jsem taky hrál moji oblíbenou Sidisi, protože není lepší pocit, než když si dáte Demonic Tutor a k tomu dostanete zdarma plno Thoptérek a 4/6 deathtouche… Zařadil jsem taky Anafenzy, což znamenalo, že jsem měl velkou výhodu v miroru.

 

Moje nejoblíbenější karta v celé „75“ je ale jasně Gaea’s Revenge, což je vskutku nekompromisní karta proti kontrolu. Bohužel, poté co jsem se rozhodl hrát dvě, se mi kontrol samozřejmě ihned začal vyhýbat…