Magic Origins - seznamte se

Vše co by měl každý vědět o Magic Origins - posledním Core Setu. Příběh v pozadí, nové schopnosti a pravidla, turnaje, produkty, promo karty.

Základní informace

Magic Origins navazuje na řadu Core Setů, na které jsme si zvykli pod názvem Magic + letopočet (Magic 2010, Magic 2011 apod.). Pro některé je pak smutnou zprávou to, že se jedná o Core Set vůbec poslední. Od podzimního bloku Battle fot Zendikar se totiž mění systém vydávání nových edic. Namísto Core Setu a jednoho bloku o třech edicích, vyjdou každý rok dva bloky o dvou edicích. Důvodem je dle oficiálního prohlášení Wizardů fakt, že Core Sety neměly jasnou identitu a nedokázaly dost dobře vyprávět příběh, na který si hráči zvykali ze světů ke každému bloku. Díky novým produktům také přestávaly i plnit roli úvodu začínajících hráčů do hry. A 3 edice na blok vedly k tomu, že byl příběh příliš zdlouhavý a daný svět začínal být postupně trochu nudný.

Magic Origins přináší 272 karet (101 common, 80 uncommon, 55 rare, 16 mythic rare, 20 basic land + 16 karet, které nejsou obsaženy v boosterech, ale v doplňkových produktech jako je třeba Sample Deck nebo Deckbuilders Toolkit). Očekávat můžeme i klasickou řadu produktů - Booster, Booster box, Fat Pack, Intropack a Clash Pack.

Do prodeje přichází 17.7., což je zároveň datum, kdy bude možné poprvé hrát karty z Magic Origins na constructed turnajích. Na limited turnajích si s kartami můžete zahrát už o týden dříve na Prerelease turnajích 11. a 12.7.


Turnaje spojené s Magic Origins

S příchodem Magic Origins se formát Standard bude skládat z těchto edic: Theros blok (Theros, Born of the Gods, Journey into Nyx), Magic 2015, Khans of Tarkir blok (Khans of Tarkir, Fate Reforged, Dragons of Tarkir), Magic Origins. S vydáním podzimního bloku Battle for Zendikar pak ze Standardu odejde Theors blok a Magic 2015. Magic Origins se také přidá na starší nerotující formáty (Modern, Vintage, Legacy).

Prerelease turnaje 11. a 12.července - jedinečná možnost zahrát si sealed deck týden před uvedením edice do prodeje

Release turnaje - FNM 17. července a turnaje o víkendu 18. a 19. července - účastníci obdrží Release Promo (obrázek níže v článku)

Pro Tour Magic Origins 31.července - 2. srpna - profesionální turnaj, kde nejlepší hráči na světě předvedou jak si poradili s novým Standard formátem a Magic Origins draftem

Game Day 8. a 9. srpna - první velký Standard turnaj otevřený pro každého, kdo si chce vyzkoušet nové karty v akci. Na Game Day jsou tradičně navíc na ceny promo karty a herní podložka (proma a podložka níže v článku). V Tolarii se Game Day hraje v sobotu 8.8. ve formátu Standard.


Svět Magic Origins

Celá edice se točí kolem 5 planeswalkerů, kteří reprezentují každou z barev Magicu. Za svůj velký cíl si designerský tým dal, aby pomocí karet Magic Origins dokázali přiblížit hráčům prostředí, ze kterých těchto 5 planeswalkerů pochází a dokázali do karet vtisknout i jejich příběhy. Zejména pak okamžik, kdy se v každém planeswalkerovi zažehla jeho "jiskra". Také chtěli ukázat, že se s přibývajícími zkušenostmi zlepšovala i kouzla našich planeswalkerů. Jejich domovský svět a důležité postavy v jejich životech.

Okamžik zažehnutí jiskry je zachycen na kartě každého planeswalkera, kdy se "obyčejný" smrtelník transformuje v planeswalkera. Cestu planeswalkerů a jejich vývoj můžeme vidět na cyklech karet se schopností spell mastery, kdy common ukazuje planeswalkerův domovský svět, uncommon svět, kam se poprvé vydal a rare ukáže planeswalkera na vrcholu jeho dosavadní síly. Mezi kartami najdeme i legendární bytosti, kdy bytost v každé barvě představuje postavu se zásadním vlivem na život každého z planeswalkerů. Na kartách najdeme i místa typická pro planeswalkerův svět. V jednom setu tak nalezneme karty, které nám umožní navštívit Zendikar, Theros a další světy.


Mechaniky Magic Origins

V Core Setech jsme nebyli zvyklí na příliv nových mechanik tak, jak to známe z rozšiřujících bloků, ale na zopakování dříve použitých schopností. Magic Origins je však v tomto ohledu výjimkou. Dočkáme se samozřejmě mechanik, které už známe z dřívějška, ale i mechanik, které jsou zcela nové. A právě ty pomůžou co nejlépe vyprávět příběh našich 5 planeswalkerů.

Double faced planeswalkers

Největší tahák edice přináší první novinku. Double faced karty. Na ně jsme poprvé narazili poprvé v edici Innistrad, ale v Origins dostávají nový rozměr a fungují trochu jinak, než ty z Innistrad bloku.