Ohlédnutí za PPTQ Standard 21.2.

V neděli dorazilo do Tolarie 20 hráčů, aby si zahráli Standard o možnost přiblížit se účasti na Pro Touru (kvalifikovat se na RPTQ a získat foil Snapcaster Mage). V článku je krátké shrnutí akce a decklisty top8.

V neděli jsme pořádali druhé PPTQ ve formátu Standard. V aktuální sezóně má vítěz každého PPTQ turnaje právo účastnit se regionálního PTQ. Na ně se sjíždí hráči z celé Evropy, každý dostane za účast foilového Snapcaster Mage a první 4 (nebo 8 při vyšším počtu účastníků) se kvalifikují na Pro Tour a dostanou na tento PT letenku. V akruální sezóně se hraje o možnost účastnit se Pro Touru v Sydney, takže letenka potěší ještě víc, než jindy.

Na turnaj přijeli účastníci z blízka (Pardubice, Přelouč, Hradce) i z větší dálky (Praha, Brno).

Z týmu Tolarie se turnaje účastnili - Jan Brožek (GR ramp), Daniel Papež (Abzan Blue), Jakub Havelka (Mardu), Igor Dobroruka (Dark Atarka Red), Pavel Tvrzník (Abzan Blue) a čerstvých od otcovských povinností si na chvilku odskočil Vašek Kronus (BW Eldrazi). V takovém počtu a na domácí půdě už se nabízelo říci: "Teď už to musí dopadnout". :-)

Turnaj řídil zkušený level 2 rozhodčí Tomáš Kříž a vše odsýpalo v dobrém tempu. Po pizza pauze, která byla po třetím kole, se pomalu začala rýsovat top8. Vypadalo to, že i tentokrát se postup bude lámat kolem skóre 3-2, což minule při stejném počtu účastníků stačilo všem, kromě jednoho hráče.

Poslední kolo základní části nabídlo několik napínavých zápasů, protože všichni s alespoň třemi výhrami měli minimálně teoretickou naději na postup. Někteří navíc již měli zajištěný postup a mohli hrát o vylepšení skóre, protože v top8 si o začínání v zápase rozhoduje lépe umístěný hráč. 3 výhry nakonec nestačily dvěma hráčům a dvojice v top 8 vypadaly následovně (v závorce za jménem pořadí po základní části a balík, co hrál):

 

Václav Lhotka (8 - GR ramp) - Daniel Papež (1 - Abzan Blue)

Zápas papírově favorizoval spíše Václava, ale začínání a modrá na splash v Danově balíku matchup hodně vyrovnávala.

 

Josef Janák (7 - Temur) - Matěj Bělasta (2 - Bant Company)