Ohlédnutí za Launch víkendem Khans of Tarkir

Týden po Prerelease tradičně pořádáme 2HG sealed deck s novou edicí a jako první FNM tentokrát vyšel draft. I tentokrát se obě akce těšily zájmu hráčů a hráček.

Prerelease není jediným turnajem, kde si můžete zahrát limited s kartami nové edice co nejblíže k datu jejich vydání.

Pátek - FNM

Už v pátek přišlo první FNM draft s Khans of Tarkir hned 16 hráčů, což vyšlo ideálně na dva draftovací stoly. S prvním draftem se nejlépe vypořádal Dan Tocháček a Robert Klouček, kdy oba vyhráli svůj draftovací stůl. Vícebarevné draftovací prostředí je o poznání náročnější, než předchozí formáty, ale také je dost zábavné. A je jasné, že díky dobře dostupné manové fixaci se kreativitě meze nekladou. Jako doklad toho můžeme uvést například 5C_good_stuff_11xnonbasic_land.deck balík Petra Brožka. Toho sice zachránilo před 0:3 skóre BYE v posledním kole, ale minimálně bylo vidět, že i pětibarva se dá poměrně stabilně zafixovat.

 

Sobota - 2HG sealed deck

Sealed deck dvojic patří mezi hodně oblíbené formáty. I tentokrát si našel mnoho příznivců, kteří ve dvou dorazili z blízka i z větší dálky. Turnaje se účastnilo 26 hráčů, tedy 13 dvojčlenných týmů.

Postavit 2 balíky napříč 5 barevnými trojkomnacemi ze společných 8 boosterů se zprvu zdálo dost obtížné, ale nakonec se s tímto úkolem přítomní poměrně úspěšně vypořádali. Klíč k úspěšné stavbě byl nakonec poměrně snadný - stačilo identifikovat 2 trojbarvy, které sdílely jen jednu barvu a v těchto klanových barvách pak balíky postavit.

Samozřejmě to nebylo pravidlem a když jste neměli fixaci, tak se prostě nedalo nic dělat. Třeba vítězové minulého 2HG - Dan Papež a Milan Kladiva - hráli, pro trojbarevný svět netradiční, UW a RG kombinace. Zkrátka, když máte na fixaci jen 4 dvojzemě a ty se vám ještě nehodí do barev, musíte na to od lesa. A když už jsme u té fixace, tak duo Petr Drahokoupil a Jan Šabach obdrželo dárek v podobě foilové Polluted Delty, která na ně vykoukla v jednom z jejich boosterů. Ještě před samotným prvním kolem tak věděli, že domů pojedou spokojeni bez ohledu na výsledek.

Samotný turnaj pak proběhl v poměrně svižných 5 kolech. A stejně jako o víkendu předtím, i zde bylo konečné pořadí hodně těsné. Hned tři týmy měly po pátém kole stejné skóre 4:1 a o výsledcích tak opět rozhodovalo pomocné hodnocení. To bylo nakonec nejvíce nakloněno dvojici Jakub Zahradník - Zdeněk Holeček, kterým k prvnímu místu gratulujeme.

 

Tímto turnajem na nějakou dobu opustíme víkendové limited a budeme se ubírat směrem k prvnímu víkendovému Standardu s novou edicí. Už v sobotu 18.10. vás čeká Game Day Khans of Tarkir, na kterém si můžete zahrát větší constructed turnaj s novými kartami.

Těšíme se na vás.

Tolarie

 

 
na začátek