Ohlédnutí za Prerelease Dragons of Tarkir

V sobotu a v neděli byl v Tolarii zaznamenám zvýšený výskyt draků. A také hráčů a hráček. To vše díky Prerelease Dragons of Tarkir.

Edice napěchovaná draky nepřitáhla tolik pozornosti, jako třeba Khans of Tarkir, ale i tak se v sobotu i v neděli v Tolarii do turnaje zapsalo solidních 21 hráčů. V Hradci pak do Trifidu přišlo 8 zájemců.

Po trojbarevném prostředí z předchozích edic jsme konečně opět hráli s "normálními" vesměs dvojbarevnými balíky. Velká koncentrace draků byla znát a nějaké létající bestii musel během her čelit snad každý. A stejně tak mohl využívat služeb svých draků. Většina dračích lordů byla opravdu hodně silná a když někdo neměl po ruce včas odpověď, většinou se dračí legendě ubránit nedokázal. Naštestí nějakou odpověď nabízela na common slotu snad každá barva, takže se hry nezvrhávaly jen v to, komu přijde větší drak.

Na limited se edice ukázala jako poměrně zábavná, zvláště pak nová schopnost Exploit nabízela vždy zajímavé rozhodování. Balíčky byly v naprosté většině případů dvojbarevné, jelikož fixace až tolik po ruce nebylo. Seeded booster takřka vždy určil směr při stavbě balíčku a jen zřídka se stalo, že by některý hráč "nectil zvolený klan". Manabase tvořily hlavně basic landy, takže jsme aspoň pořádně využily nový pořadač :-)

Oproti minulým turnajů jsme na základě ohlasu hráčů k registraci kromě coly nabízely i vodu, takže na suchu snad nezůstal nikdo.

Doprovodný program byl opravdu vydařený a v plenění Tarkiru se někteří účastníci opravdu předvedli (že by doma trénovali?). Promo karty za nejlepší výkony došly dokonce před hodem posledního zájemce.