Ohlédnutí za Prerelease Khans of Tarkir

Možnosti zahrát si jako první s novou edicí využil rekordní počet hráčů. Jak to vypadalo se dočtete dál.

Edice Khans of Tarkir zkrátka přitahuje pozornost hráčů a potvrdilo to i Prerelaese. Velký podíl na tom mají určitě reprintnuté fetchlandy, ale i nový MTG svět a zábavné trojbarevné limited prostředí včetně tajemných morfů.

V Pardubicích se oba dny naplnila maximální kapacita turnaje, kdy v sobotu i v neděli hrálo 30 lidí. V Hradci Králové se potom v neděli přidalo dalších 16 hráčů a rekord v návštěvnosti tolarijských Prerelease byl na světě! Děkujeme za něj všem účastníkům!

Limited formát se ukázal být hodně zábavný a zároveň i poměrně těžký, jelikož různé barevné kombinace napříč klany nabízely plno možností. A to při stavbě balíčku i při samotné hře. Fixace se ukázala jako snadno dostupná a často bylo možné postavit dokonce i pětibarevný balík. Otázkou pak ale bylo, jaké karty zařadit a jaké ne. Co se samotných fetchek týká, tak ty se otevíraly poměrně hodně, kdy zdokumentované maximum na jeden Prerelease pack bylo 2 kusy.

 Dobrou změnou oproti minulým Prerelease určitě bylo náhodné klanové promo v tzv. seeded boosteru (jeden z boosterů v prerelease packu byl zaměřen na barvy daného klanu). Samotný výběr klanu a odpovídajícího Prerelease packu tak nebyl tolik ovlivněn silou promo karty, kdy se v minulosti stávalo, že jedna barva nabízela promo podstatně silnější než ostatní. A také hry proti soupeřům odpovídající klanové trojkombinace neznamenaly, že se budete muset vždy s daným promem vypořádat. Také to, že tentokrát nebylo promo v boosteru navíc, trochu upravovalo sílu balíků.

Dobrým krokem bylo i to, že v seeded boosteru byly karty pouze dané klanové trojbarvy (v minulosti zvolená barva v boosteru pouze převažovala), takže byla stavba balíku poměrně značně ulechčena.

Díky snadné možnosti splashovat čtvrtou nebo i pátou barvu byly hry hodně zajímavé a určitě nebyly stereotypní, i když jste hráli víckrát proti stejnému klanu. Schopnost Morph pak do limited přinesla hodně zajímavý rozměr, který klade vyšší nároky na strategii u obou hráčů. Je těžké odhadnout, kterého morpha zahrát jako prvního, zda s ním útočit/blokovat a na jakého používat zabíjení a kdy.

 Samotné turnaje probíhaly v přátelské atmosféře a ačkoli edice přinesla několik nových schopností, neobjevily se nijak významné potíže s pravidly. V Pardubicích se oba dny hrálo 6 kol a o pořadí rozhodovaly Standingy.

Co se síly jednotlivých klanů týká, zdály se poměrně vyrovnané s tím, že dle výsledků měl mírně navrch Temur (URG), který si za svůj klan zvolili vítězové všech tří turnajů. Nicméně je třeba podotknout, že konečné pořadí bylo vždy dost těsné a o vítězi často rozhodovalo až pomocné hodnocení.

 

V sobotu se nejvíce dařilo Milanu Kladivovi s Temurem, který v posledním kole porazil v přímém souboji o první místo Abzan Reného Duse.

V neděli byl souboj o první místo ještě napínavější, kdy poslední kolo Robert Klouček (Jeskai) sice dokázal porazit do té doby vedoucího Petra Brožka, ale díky lepším druhým (!!) pomocným nakonec přesto zvítězil Petr Brožek (Temur).

V Hradci bylo pořadí také rozhodnuté až pomocným hodnocením, kdy poslední kolo Honza Brožek (Temur) sice prohrál s Čendou Svatoněm, ale přesto si vítězství udržel. Stejný počet bodů jako první dva pak měl i třetí v pořadí Roman Vejdělek, takže opět velmi těsné výsledky.

 

Pro úplnost přidáváme výsledky z Pardubických turnajů (nejsou zahrnuti hráči, kteří dropli):

Sobota

Neděle

 

Věříme, že jste si Prerelease užili, ať už jste ho hráli kdekoli a že se vám limited s Khans of Tarkir zalíbilo. Další možnost zahrát si a zkusit pootevírat nějaké fetchky máte v Tolarii v pátek na Launch FNM draftu a pak hned v sobotu na 2HG Sealedu.

Ať se vám ve světě Khans of Tarkir líbí.

 

Tolarie

 

 

 
na začátek