Ohlédnutí za prvním tolarijským PPTQ

Přinášíme vám záznam dění na našem prvním PPTQ včetně popisu vybraných zápasů.

Turnaj jsme se rozhodli uspořádat v Hradci Králové, kde tamní DDM nabízelo prakticky neomezený počet míst. Tušili jsme sice účast kolem 30 hráčů (což by se do Tolarie vešlo), ale kdyby přijelo víc, nechtěli jsme nikoho posílat domů kvůli překročené kapacitě. Taky jsme chtěli pro hráče co největší pohodlí, co se vzduchu i místa na hraní týká, jelikož se v den turnaje dalo očekávat celkem parno. Na turnaj nakonec dorazilo 27 hráčů a jak už to na PPTQ bývá, nebyli jen místní, ale i z větší dálky.

 

Turnaj řídil lvl 2 rozhodčí Jiri Rehak, který zaškoloval adepta na rozhodčího Romana Vejdělka a k ruce mu byl ještě čerstvý lvl 1 rozhodčí Miloš Jedlička.

 

 

Úroveň turnaje Competitive znamenala, že se na pravidla dbalo trochu víc než obvykle, ale to spíše až při řešení sporných situací, než že by to nějak měnilo průběh běžné hry.

 

Herní pole bylo pestré, přičemž většina hráčů zvolila některý ze známých modernových balíků (přehled metagame je ZDE). Mezi hráči pak byli ti, pro které to byl první větší turnaj, pravidelní účatsníci PPTQ/WMCQ/GP turnajů a dokonce jste si mohli zahrát i s vícenásobným účastníkem Pro Touru.

 

Hrálo se na pět kol a pak top8, kde začíná ten, kdo byl na vyšším místě v pořadí po základní části.

 

Během prvního kola jsme dořešovali nějaké organizační záležitosti a počínaje kolem druhým jsme vybírali vždy jednu dvojici na feature match. Z těch máme pro vás záznam.

 

2. kolo: Ladislav Lezna (Abzan) vs Justin Hamilton Salem (UR Storm)