Ohlednutí za se za Game Day víkendem aneb Tolarie jede!

Dvojreport z Game Day Theros posílá Roman Vejdělek. V sobotu v Pardubicích obsadil 2. místo, tak si jel skóre vylepšit ještě v neděli do Prahy. Čtěte dál, jestli se mu to podařilo.

Již delší dobu se chystám něco napsat, ale doposavad mi chyběl odpovídající prestižní výsledek. Výhry na FNM v Pardubicích nebo na hradeckých turnajích se nepočítají a na dvou posledních GP mi utekl 2x day two o jeden zápas, takže taky nic.

Na minulém game day (GD), někdy před 2 měsíci, jsem skončil druhý, kde mě velice těsně defeatnul Adam Klein. A to jsem tak toužil po té úžasné podložce s Chandrou a nápisem CHAMPION. Therosová podložka, kde má Elspeth chlapskej ksicht, mě tolik nelákala, ale pojďme to vzít hezky od začátku.

Jak sem testoval novou dvojku (u can skip this paragraph)
Všechno to začalo jednoho krásného dne, kdy se u mě ve snu stavil doktor od jezera hrochů (Jeremi Dezani) a řekl mi hraj Mono Blue Devotion. Protože, jsem byl od vydáni Therosu velice nervózní a vůbec netušil, co chci na nové dvojce hrát, tuto radu jsem ocenil.
Věděl jsem, že nechci hrát control, protože si mezi hrama nestihnu ani doběhnout na malou a musel bych to, jako Dan, řešit tajnou hadičkou přilepenou na stehně směřující kamsi do batohu. Nejdřív jsem testoval, zda nejde předělat starý Jund. Nešel. Potom jsem chtěl strašně moc hrát nějaký midrange a postavil BWR, který má strašně moc silných karet jako (tačkást, hellkitu na vozíčku, anger of pudles nebo Blood baron Vizovice), ale dohromady mu chybí jakákoliv synergie a balík jako celek nic moc nedělá. Okamžitě jsem začal stavět nayu, se kterou jsem o jeden match nepostoupil v rytíři do top8 GPT. Zmoštili mě monogreen a další kolo monoblue, kde borec dostal 1.kolo gameloss za deckcheck a hry vypadaly následovně: já 2.kolo fleecemane lion – borec tidebinder mage, 3.kolo reckoner – borec tidebinder mage. OK, to už sem začínal být lehce vytočenej. Tak teď smiter a rozjedu tě hade! 3. (slovy třetí) tidebinder mág. OMFG! A druhou hru mě strašně rozjela Thassa. Takže pak jsem zkoušel, ještě RG monster, Selesnya tokeny aj. Byl jsem tak zoufalej, že sem si skoro začal stavět esper  A pak sem si z legrace v cockatricu naproxoval monoblue a asi po 3. Hře jsem si stáhnul ze shopu všechny potřebné karty. Byla to láska, jak za první republiky :D 

Pátek 18.10. 16:30 hod. Pardubice
Mono blue devotion = public hate
Jelikož jsem byl celý týden doma na antibiotikách tak jsem měl možnost provětrávat hráče na cockatricu. V okamžiku, kdy jsem zahrál Island + cloudfin raptor. Tak se v chatu objevilo MBlue devotion? Be original! You was kicked from the game! Wtf?! Proč na mě takovej hate? Proč mě nikdo nenadával, když jsem hrál Jund? To je úplně stejná situace. No nic. Týden uběhl a já celej natěšenej na páteční FNM, abych balík protáhl v praxi,dostal 1. Kolo bye :( A zažil nejdelších 50 min v životě.
Nakonec jsem měl 2:1:1 a byl 4. Král štěstí to uzdržoval na remízu a Kumano s BWR ode mě dostal první 2:0. (To ještě netušil, že v neděli bude naše vzájemná bilance 8:0 :-) V autě jsem cestou domů přemýšlel, že na sobotní GD do Pardubic doladím Nayu.. Ještě, že jsem to nakonec neudělal.

Sobota 19.10. 10:30 Pardubice
Řekl jsem si, že jsem balík neměl v ruce a udělal jednu chybu, tak si Mono Blue ještě zaslouží šanci.
1.kolo: Milan mi svým Selesnya agrem celkem zatápěl a to hlavně  brave the elements.a stavu 1:1 se šlo v rozhodující hře do top deck modu a ja líznul thassu a zabil ho unblockablem. 2:1
1:0:0
2.kolo – 4. kolo absolutně netuším, protože jsem si nedělal zápisky, ale ve 3.kole sem hrál s Kumánem, kde opět dostal 2:0. Jakub hrál právě v pátek i v sobotu výše zmiňované BWR s tačkásty.
5. kolo jsem dal s Danem taktickou remízku a do top 8 postupoval se 13. z prvního místa.
4:0:1
S Danem jsme si dali kafe a jednu hru vedle v hospodě, kterou jsem vyhrál  Strašně sem se celý víkend bál matchupu s Esprem, ale nepotkal jsem ani jeden. +1 nevidetelné ruce magicku.
Top 8
Monogreen devotion – Ondřej Horák
Ondra hrál verzi, kterou dříve testoval Petr Brožek, takže jsem přesně věděl, proti čemu stojím. Jakmile hraje protivník zelenou, tak zažívá podobné pocity, jaké jsem zažíval na turnaji v rytíři viz. výše. Mág to potapuje, claustrofobia to jistí a sovička to uhouká. Tohle bylo pro mě nejjednodušší vítězství z celého dne.
2:0
Top 4
Monoblack devotion – Martin Kaplan

V pátek mě na FNM rozdrtil. V základní části skupiny jsem Martina porazil. První hra byla dosti vyrovnaná, ale když nevíš coby, najdeš to v OBI nebo povolej Thassu 1:0 Martin si v druhé hře nechal velmi špatný KEEP a nedošly mu včas landy.
2:0
Finále

Gr devoution rampa planeswalkeři balík z Protouru – Petr Brožek.
Tdy mě přišly dvě průměrné handy. první hře jsem měl mana flood. A v druhý mě Petr nehorázně rozjel, tak že měl devotion takovou, že ze svého polukranose udělal sympatickou 19/19 všechno mi zabil a 2x se projel. A ještě nadával, že mu to o manu nevyšlo a musel chudák útočit dvakrát:P Takže GG a podaná ruka.

Takže vícemistr podruhé!

Neděli jsem plánoval mít volnou, ale jelikož jsem měl nemocnou přítelkyni a Petr potřeboval něco v Najádě vyzvednout, tak sem jel. Z Tolarie vyrazily 2 auta ve složení Robert Klouček, Jakub Havelka a Urza (Tochy) a já s Danem Papežem jsme to zakotvili na čerňáku se snídaní u KFC a dojeli metrem.

Stalo se Vám někdy, že před větším turnajem nemůžete usnout? Mně se to stává pořád, a proto jsem si řekl, že to nebudu hrotit, unavím se a usnu. Šel jsem do bedu 23,30 a po 30min přemýšlení, jaké karty v balíku změním, jsem kolem půlnoci přesladce usnul. Probuzení nastalo mohutným bušením srdce, jak to bývá ráno před turnajem, kdy jsem namotivovanej a připravenej k boji. Průser byl, že se mi to stalo ve 3 ráno á já byl tak živej a vzhůru, jako nikdy po 30min počítání oveček. S dechovým cvičením jsem to vzdal a šel si předělat decklist. Za 60 min sem změnil další 3 karty v mainu a 4 sideboardu. Hmm 4.30, tak to zkusím, jestli zaberu. A hádejte, co se stalo… H***O!:-) Nevidetelná ruku magicku, za co mě trestáš?
Ráno jsem připomínal moji sovu z balíku, ale kupodivu jsem nebyl zas tak unavenej. Cejtil jsem ve vzduchu krev a povzbuzen sobotním skoro úspěchem vyrazil přes Pardubice do Phy.
Btw. Víte na co umře každoročně nejvíce koní na Velké pardubické? ……….Ano, na výpary z Parama! Bože, to je smrad, vždycky když přijíždím na nádraží :-) Pls peace no hate spread love :-) (co by to bylo za report Hradečáka bez nějaké narážky na Pardubice... pozn.editora)

20.10 Najáda Praha 11:00
Pairingy jsou rozlosovány a začíná Gama Day II. Na první kolo mě WER spářil s
1.kolo Adam BW midrange
V první hře jsem udělal hrubku, které si jsem vědom. Soupeř útočil Obzedatem a na stole měl bič s lifelinkem. Já měl na stole havěť, master of waves s kupou tokenů a bident. Spočítal jsem, že po útoku bude mít Adam 25 životů, tak jsem mu blokl obzedata, abych mu ho zabil a on semusel zatapat přes č. A já měl power 26 do útoku. Bohužel sem zapomněl započítat další 2lify když se obzedat vrátí a tak sem další kolo umřel :-)
Druhou hru řešil clodfin raptor v 1… cloudfin raptor + sovička v 2 a mocný evolve až na ¾ letce, kteří soupeře rychle ubili.
Ve třetí hře soupeř cítil, že match je nad jeho síly a snažil se zdržovat. Přišlo mi to po křivce a po pár kolech s thassou bylo hotovo. 2:1
1:0:0
2.kolo Jaroslav Chmelík Monoblue mirror
Jarda se radoval, že vyhrál hod kostkou, ale úsměv ho opustil po umíchání do 4. Karet. 4 vs ideálka a nebylo co řešit.
Druhé kolo bylo od začátku v Jardův prospěch, kdy položil bytosti po křivce a ve třetím kole Thassu. Pomalu jsem chtěl vzdát, ale lízal jsem bytosti, tak jsem ho to zkusil a postupně si vybudoval převahu letectva 2x raptor, 1x sova a 2 spectry jistili můj vzdušný prostor. Postupně jsem Jardu okousal až na 3 živáky a poté se hra strašně zapikovala několika mastery of waves z obou stran atd. Když sem mu vítězoslavně odemlel spectrou thassu tak dostala domestikací + sac. Jace přinesl Jardovi gainsay a můj topdecklý rift nic neřešil. Uplynul čas a byla to taktická remízka do druhého kola. Myslím si, že mě Jarda mohl předtím dávno zabít a ujezdit unblockable thassou, ale buď se bál riftu a hrál pasivně nebo si to neuvědomil. Říkal, že ten balík hrál poprvé. 1:1
1:0:1
3.kolo

Jméno si nepamatuji, ale oponent hrál něco se zelenou a dostal v první hře dle životů agro ptákama. A ve druhé několika tidebinder mágama :-) Pro easy win. 2:0
2:0:1
4.kolo Štefan z Rumunska Boros

Soupeř měl poměrně zajímavý balíček se spoustou překvapení jako boros charm a brave of the elements + rychlé bytosti. Na jeho útočníky jsem vždy vykládal větší blokery, přes které se nedostal a postupně hru obracel. Zlom byl master of waves, se kterým se neuměl moc poprat.
Druhá hra byla o poznání nebezpečnější. Štefan mě sjel na 10 a měl na stole bílého boha a také 10 životů. Ale modrý bůh je více než všichni ostatní dohromady (snad krom Nyleyi) Tak sem se projel za 5 unblockable. Soupeř sebevědomě tapoval vše do útoku a po bloku se zasmál a ukázal mi boros charm. Negate chudák nečekal :-) GG.
3:0:1
5. kolo

Na Standingách po 4. Kolech jsem byl třetí a oponent, mě požádal o remízu. Tak jsem mu i sobě vyhověl, abych si trochu odpočal. 3hod, spánku se začaly projevovat.

Top8
Neviditelná ruka magicku mě nalosovala….wait…for ..it…. ke Kubovi Havelkovi. Tak jsem ho před hrou objal, z radosti, že nemám esper (2 nebo 3 byli v top8). Kupodivu už Jakub neměl na začátku svý klasický silácký řeči a hrál s pokorou.
První hru mě dostal silně pod tlak démonem ve 4. kole a já jsem výjimečně neměl claustrofobii. Pak mě něco kouslo za 2, ale postupně jsem hru otočil, ani sem nechápal jak. Myslím, že lízal země?
Druhou hru jsem opět probudil můj míchací skill a Jakub po mullliganu do 3 a nátlaku spolucestujících, ať už nezdržuje a jede, VZDAL a podal mi ruka s vtípkem „uplavala“. To jsme dělali v 2. třídě myslím :D
Jinak se Ti Jakube omlouvám, že jsem tě celý víkend umíchával a manafloodoval! Rly sry.

Top 4 BG – rozumněj Monoblack se splashí na zelenou
První hru mi přišla úžasná handa. Pták, pták, sova, frostburn, thassa + landy a lízl jsem mastra. Jelikož jsem vyhrál hod kostkou, soupeř mi neubral ani život.
Druhou hru mi to přišlo normálně průměrně. Trošku jsem kousal, soupeř dal underworld connection a démona, kterého jsem vyřešil fobií. Pak přišel první apoštol za 6 a hned kolo na to druhý za 8, což mi lehce nahánělo strach, zda hru zvládnu. Pokud by dal 3, tak gg. Ale neměl ho a Thassa si dojela pro vítězství. 2:0

Finále Jund
Můj oponent byl mladý klučina, tmavovlasý a lehce koktal. Asi si ho vybavujete, protože je to známá tvář z rytíře. Postavil si svoji verzi Jundu, která mi připomínala překopaný starý Jund. Místo farseeku 0/3 zeď. Nové zabíjení, na 4 dropu démoni a reapři s hexproofem a na 5ce Stormbreath dragon. K tomu kupa zabíjení a scavenging kozičky.
Ruka mi nepřišla žádná hitparáda, ale na muligan to nebylo. Moje levné bytosti zastavila zeď a následně i scavenging ooza a soupeře sem nedostal pod 10 životů. Mezitím mi vše pozabíjel a ujezdil:-) Pche!
Druhou hru sem dostal ve třetím démona a i když ze sajdu šla další claustrofobie, tak mi nepřišla. Zánam životů… 14…8…2 (sám jsem soupeře mezitím sjel na 7) a potom sem začal obětovávat a blokovat a pak jsem umřel. Takže finále by se dalo charakterizovat NOT EVEN CLOSE AGAIN! Jinak respekt před věkem oponenta. Chodil tuším do prváku na gympl a to, že vyhrál s vlastním balíkem je určitě plus. Je vidět, že má nahráno a věnuje se magicku celou duší a tak to má být!

Jinak jsem před turnajem říkal, že nás přijelo 5 a že by bylo krásné, kdyby jsme byli všichni v osmě.
Moje predikce nebyla daleko od pravdy a do TOP8 postoupili hned 4 borci z Tolarie.
2. Roman Vejdělek
5. Daniel Papež
6. – 8. Daniel Tocháček
6. – 8 Jakub Havelka

Celkověj jsem za víkend moc rád a povzbudilo mě to do dalších bojů. Těš se PTQ Praho 16.11. !!! :-)
A třes se republiko před Tolarií!!!!! Kill them all. This is Sp….Tolarie! :-)

Roman Vejdělek

 
na začátek