Pack Rat a spol, aneb po roce opět další skvělá pražská víkendovka

Report z magicového víkendu v Praze přináší člen tolarijského testovacího týmu Jakub "Kumano" Havelka.

Už od vydání Born of the Gods jsem nedočkavě vyhlížel pražské PTQ, které bylo naplánováno na 8.3.2014, což bylo zhruba měsíc po vydání BNG. Znamenalo to, že to bude doba, kdy bude Standard velmi atraktivní.

Kromě toho se pak následující den konal v Rytíři druhý turnaj série Cmus Sixtour ve formátu Team Sealed a jelikož byl náš tým (Ein Herz für Drogen) po prvním turnaji druhý (k čemuž jsem samozřejmě přispěl přesně nula body), tak jsem se rozhodl, že půjdu i tam.

 

Kapitola první, PTQ

Standard patří mezi moje oblíbené formáty a navíc je v naší skupině dostatek lidí, se kterými se dá testovat. Jenomže tentokrát jsem moc nevěděl, co mám hrát. Zkraje minulé sezóny jsem hrál Junk Midrange, ale po nějakém čase se mi s ním přestalo dařit a po náklepu v testingu zhruba 20:0 od UG Devotion Petra Brožka jsem přísahal, že se decku už nikdy ani nedotknu.

Kvůli prohrané sázce jsem po novém roce musel na jednom turnaji hrát tzv. Dryádky (Leafcrown Dryad), takže jsem postavil rychlé RGčko, které se mi celkem líbilo, jenomže hrozně prohrávalo na Drown in Sorrow. Vcelku jednoduchá volba tak byla přestavět to na Monstra, takže jsem si jednoho večera prostě na krámě naklikal všechno potřebné a jelo se!

Hned první turnaj s deckem jsem neporažen vyhrál a nakonec jsem se rozhodl, že pokud s tím něco uhraju na GD, tak s deckem půjdu na PTQ. Prohra v top8 a celkový výsledek 3:3 mě ale úspěšně odradili. Prostě se příliš často stávalo, že jsem si lízl moc manovačů a žádná monstra, nebo nedošla třetí červená na Mizzium apod...

Na další den jsem si proto vzal Bant Control, se kterým jsem také testoval a který se mi celkem zamlouval. Další prohra v top8 mne ale opět odradila. Prostě jsem nikdy neměl Verdict, když bylo potřeba.

V pondělí jsem tak znovu postavil Junk, ale při testingu jsem prohrával s Monstry i Esperem, takže jsem úspěšně dospěl do bodu, kdy jsem vyloučil všechny možnosti a absolutně jsem nevěděl co hrát :)

Nakonec jsem se rozhodl pro jediný další deck, který jsem byl schopný dát dohromady – Orzhov Midrange. Proti decku jsem v testingu odehrál spoustu her a přišlo mi, že nemá žádný špatný matchup. Nejhorší je podle mě mirror (do toho počítám i Monoblack).

 

Na tomto místě bych taky rád poděkoval všem, co mi půjčili karty – Petr Brožek, Jan Štefan, Daniel Tocháček a Ondřej Horák.

 

S deckem jsem si chtěl před turnajem samozřejmě alespoň jednou zahrát, ale ve čtvrtek jsme se nějak zdrželi na Toweru a EDH, takže jsem se v pátek probudil ve dvě odpoledne a vytipované FNM v Najádě jsem už nestihnul.

Nevěděl jsem, v jakém poměru mám hrát Brimaze a Lifebane Zombie a tak jsem nakonec vyřadil jednoho Démona a hrál jsem dva a dva. Posledním krokem pak bylo zajít do Rytíře pro pár zbývajících karet, což jsem těsně stihl a vše tak bylo připraveno. Do boje jsem vyrazil s následujícím decklistem:

 

10× Swamp
4× Godless Shrine
4× Temple of Silence
4× Mutavault
2× Orzhov Guildgate
1× Plains (alias nejhorší karta v decku)
 
4× Pack Rat
2× Lifebane Zombie
2× Brimaz, King of Oreskos
3× Desecration Demon
3× Blood Baron of Vizkopa
2× Obzedat, Ghost Council of Orzhova
 
4× Hero’s Downfall
3× Devour Flesh
2× Bile Blight
4× Thoughtseize (Tačkást)
3× Underworld Connections
1× Whip of Erebos
2× Elspeth, Sun’s Champion

Ráno jsem se úspěšně sešel na Dejvické se zbytkem týmu Tolarie, který byl v následující sestavě:

Petr Brožek – UG Devotion

Roman Vejdělek – Monoblue Devotion

Daniel „Tochi“ Tocháček – Esper Control

Jiří „Speel“ Rejman – Orzhov Midrange

Martin Kaplan – Monoblack Devotion

Petr Gerlich – BW Weenie

Václav Kronus – UG Devotion

A konečně nejnovější posila, Jarda Bílek – Monoblack Devotion

 

Po příchodu na místo jsem byl mile překvapen. Sajta byla prostorná a dalo se v ní pěkně větrat – za poslední dva roky to byla nejlepší pražská sajta, ve které jsem hrál (samozřejmě mimo GP).

Před začátkem jsme ještě zašli na snídani k vientnamcovi a všimli jsme si, že má pivo ve slevě za 9Kč – což byl v případě neúspěchu výborný backup plán!

Počet účastníků se nakonec výrazně přehoupl přes 128 (podle PWP jich bylo 175), takže se hrálo osm kol + top8.

 

1. kolo: Adam Koska – Jund Monsters

Potkat hned v prvním kole známého hráče mi docela vyhovuje. Pokud v prvním kole porazím někoho známého, v dalších kolech se mi hraje o mnoho lépe, než za normálních okolností. Leoš Kopecký mi navíc ještě stihl cestou ke stolu vyspoilovat, co Adam hraje (Adam nevěděl, co hraju já). Na monstra si celkem věřím, zčásti i díky Lifebane Zombie v maindecku. V první hře mám odpovědi na všechny Adamovy relevantní hrozby (drak, Polukranos), zatímco on se potýká s Brimazem. Když ho konečně zabije, tak si v pohodě dávám Krysy, které už to zvládnou. Ve druhé hře pro změnu všechno zabíjí Adam mně a má už od druhého kola Oozu, která postupně narůstá zhruba na 6/6. Když konečně dorazí démon, tak mě Adam zaskočí Vraskou. Dolíznu Obzedata, ale pak nemůžu nic dalšího zahrát, protože by mi to Vraska zničila. Možná trochu unáhleně se rozhodnu jí zabít Obzedatem (Obzedat při tom umře) a jelikož už pak nic nedolíznu, tak to Ooza zvládne...

Ve třetí hře Adam muligenuje a nemá to moc akční, sice má odpověď na Krysu, ale pak už mu víceméně chodí pouze země a zbytečná akcelerace...

1:0

 

2. kolo: Lukáš Hlobil – Naya Hexproof

I přes poměrně pečlivou přípravu musím přiznat, že proti tomuhle decku hraju vůbec poprvé. V první hře nechám greedy one-lander (pochopitelně on draw, jinak bych muligenoval) se scry landem, Tačkástem a dvěma Krysami.

Zemi dolíznu hned na první draw a zahazuji Witchstalkera, jakožto soupeřovu jedinou bytost. Potom dávám krysu, ale nemám třetí zemi. Lukáš hraje Scouta (1/1 hexproof), na kterého navešuje dva Ethereal Armory. V mezičase jsem ještě dostal dvěma Boros Charmy, takže se moc nemůžu hrnout do útoku, abych neumřel na topdecknutý Unflinching Courage. Celou dobu by mi také stačilo líznout pátou zemi, což by mi umožnilo udělat dvě krysy (měl jsem stále druhé v ruce) a útočit za lethal. Soupeři ale „Armáč“ nepřišel a Krysy to nakonec zvládly.

Ve druhé hře nechávám pohodovou ruku s Krysami a Devour Fleshem. Lukáš začne opět Scoutem a když na něj navěsí dva enchantmenty, tak mu dám edict. Hraju Krysy a soupeř dá Ghor-Clan Rampagera. Krysy se začínají množit a soupeři už nepřijde další bytost, ani Boros Charm a tak lehce vítězím.

 

Zajímavost: Když si soupeř ve druhé hře přerovnával karty v ruce, všiml jsem si, že jedna ze dvou karet, které měl, je Mountain. Druhou kartu pak zahrál, takže jsem věděl, že ve svém kole můžu bez obav zaútočit vším. Dávejte si tedy pozor, abyste nedopatřením neukázali soupeři, co máte v ruce.

2:0

 

3. kolo: Karol Tarajkowski – Gruul Monsters

V první hře je to velice jednoznačné, soupeř muligenoval, tuším že až do čtyř a i když toho zahrál docela dost, tak to na moje Krysy a Elspeth nemohlo stačit.

Ve druhé hře pokračovala smůla polského soupeře. Nejprve jsem mu zahodil tačkástem draka, potom dal Domriho – který nepřinesl extra kartu a hned dostal Downfallem. Lifebane Zombie poté exilnula Ruric Thara a do hry přišel druhý Domri (opět se netrefil do bytosti). Já jsem topdecknul Downfall, ale jelikož už byl soupeř bez karet, tak jsem dal raději Brimaze. Soupeř si dal Temple, ale ani to mu nepřineslo extra kartu z Domriho. Další kolo už Domri umírá a soupeři zbývá jediný out v podobě Mizzium Mortars, jenomže to bych si nesměl líznout Démona...

3:0

 

4. kolo: Petr Kytka – Boros Burn

Petr je velice pohodový soupeř, se kterým si vždycky rád zahraju. Před zápasem se bavíme o GP Praha, o tom kam se chystáme vyrazit a tak podobně... Úvodní hra naznačila, že tenhle matchup nebude zrovna jednoduchý – soupeř šel do čtyř, ale i tak mi dal dva Boros Charmy a v kombinaci s mými Tačkásty jsem skončil na pěti životech (resp. soupeř vzdal po zahrání biče). Ve druhé hře pro změnu muliganuji já, dokonce do pěti. Nechávám Bile Blight, Sin Collectora, Bič a dva Swampy. A co vám budu povídat, když mi v prvních dvou draw třetí země nepřišla, už jsem ve výhru moc nedoufal... Godless Shrina ale nakonec dorazila právě včas, aby Sin Collector mohl exilnout Warleader’s Helix a poté jsem zahrál Démona a Bič v dalším kole znamenal gratulaci od soupeře...

4:0

 

5. kolo: Jakub Strýhal – BW Weenie

Co si budeme povídat, před sidem to mám na koníky hodně špatné... Soupeř sice udělal několik chyb (například zapomněl, že Bravy nefungují na Necromancera), ale i tak mě v pohodě přetlačil.

 

Po sidu si ale věřím, zvlášť když nechám ruku se spoustou removalu a Blood Baronem. Ze začátku mu zabíjím co můžu a pak přijde do hry Blood Baron. Také bych si rád Downfallem osvobodil Krysy, které exilnul Banisher Priest, ale soupeřův Necromancer mění můj plán. Pak Jakub dokonce zapomíná vyrobit token a už to vidím na rozhodující hru.. Dva Boros Elite za sebou ale znamenají, že nemůžu útočit (přesně na damage by mě zabil). Moje jediná šance tak je, že soupeř nelízne Bravy a já budu mít na vršku další bytost, nebo alespoň nějaký removal (Jakub nemá už nic v ruce), takže asi sami tušíte, jak to dopadlo :) Na vrchu knihovny jsem pak samozřejmě velmi smolně měl Drown in Sorrow. Zpětně můsím říci, že tohle byla jediná prohra, která mě fakt mrzela.

4:1

 

6. kolo: Lukáš Blohon – Monoblack Devotion

První monoblack, což je matchup, kterého jsem se obával asi nejvíce ze všeho. V první hře mám dvoje Krysy a hlavně Konekce, které mi přinesou masivní karetní výhodu, a jelikož Lukáš svoje nelíznul, tak snadno vyhrávám.

Druhá hra je smolná, Lukáš má dvě Spektry, na které nemám removal, což je rozhodující, protože je to de facto další Konekce, která ale místo Vás kouše soupeře... Hra šla rozhodně ale vyhrát, jenže to bych nesměl dostat Lifebane Zombie na Barona kolo předtím, než bych ho zahrál a Erebosem kolo poté, co jsem zahrál druhého Barona.

Ve třetí hře mám konečně Tačkást do prvního a vidím dvě konekce a dva removaly, tak zahazuju Konekce. Přijde mi i druhý, takže zahodím i druhé. Lukáš dá pro změnu Duress, takže jsem taky bez Konekcí. Pak postupně přecházím do tlaku pomocí dvou krys. Na druhou Krysu už Lukáš nemá removal, takže to zkusím all-in, ale bohužel si dolízl další Bile Blight a pak už to bylo dost jedoznačné.

 

Zajímavý fakt je, že Lukáš nedolíznul včas třetí zemi, takže kdybych mu zahodil oba dva removaly, asi bych vyhrál, jenomže to jsem nemohl předvídat... Inu jak se říká, po bitvě je každý generál.

Po hře Lukáš ukazuje, že má na tento matchup nejenom čtyři Duressy v sidu ale dokonce i tři Erebose! Zajímavost je, že odsidoval Pack Raty, což mi osobně přijde jako celkem zvláštní rozhodnutí, protože hlavně po sidu je matcup dost o tom, co si kdo dolízne po úvodním vzájemném vydiscardování a v tomto ohledu jsou Krysy velmi dobré.

4:2

 

7. kolo: Jan Gabriel – Rakdos Aggro

Soupeř hraje Rakdos Aggro, ale jedná se o více „midrange“ verzi s Exavami a Draky. V první hře se ukazuje, jak je náročné se soutředit na hru, když po 4:0 dvakrát prohrajete a tak málem zvládnu přijít o Pack Rat když špatně blokuju Exavu (samozřejmě jsem zapomněl na first strike). Naštěstí mi ale došli všichni tři Baroni, takže byla hra i přes můj misplay dost jednoznačná.

Druhou hru pro změnu odevzdá soupeř špatným keepem, když nechá pět zemí, což odhalí Tačkást, po kterém mu na ruce zůstane pouze blesk a země. No a pak dám dva Démony a je velmi rychle vymalováno.

5:2

 

8. kolo: Martin Benda – UW Devotion

Už jsem se bál, že bych za celý turnaj nepotkal žádného Mastera s Thassou :) První hra je velmi jednoznačná, jelikož moje první tři věci dostanou třemi Detention Spherami a ujezdí mě několik malých bytostí. Ve druhé hře mám Barona a Brimaze a na Spheru mám připravený Revoke Existence, takže opět vcelku rychlá a jednoznačná hra. Rozhodující hra je de facto hrou o tři boostery, jelikož vítěz se s velkou pravděpodobností dostane do top16. Já si nechávám prakticky ideální ruku, s Tačkástem, Démonem a kupou removalu. Zahodím soupeři Spheru, ale zase mu dojde druhá, na kterou mám ale Existenci, takže musí dát soupeř třetí... Mezitím už je ve hře Démon, který se stihne dvakrát projet, než Martin stabilizuje pomocí karetní výhody z Ephary a později i Thassy. Já mám ale Obzedata, který Martina za pár kol zabije, takže musí něco líznout, což se mu ale postupně daří a oba bohové mu ožijí.

Rozhodující je nakonec můj Bile Blight, který zabije Mutavault, takže Martin musí blokovat Démona Spektrou, čímž přijde o devotion a Obzedat ho zabije rychleji, než on mě Thassa s Epharou.

6:2

 

Nakonec zjišťuji, že to klaplo a jsem přesně šestnáctý. Další organizační plus zjišťuji jenom o chvilku později - bylo možné si vybrat ceny v libovolném poměru mezi několika dvojkovými edicemi, takže jsem si klasicky vzal jenom Ravniku :)

 

Co se týče týsledků ostatních z týmu, tak nejlépe se vedlo Jardovi Bílkovi, který měl 7:1 a postoupil tak do top8! 6:2 měl ještě Tochi, ale kvůli horšímu pomocnému skončil až na dvacátém místě. 5:3 pak měli Petr Brožek (41. místo) a Speel (43. místo). Kladné skóre měl ještě Václav Kronus, který čtyři výhry doplnil remízkou s Maze‘s Endem (soupeř ho o kolo nestihl zabít Perimetrem) a skončil na 52. místě.

 

Jelikož máme zástupce v top8, tak se dívám dál. Jarda shodou okolností hraje proti mému dalšímu známému v top8, kterým je Filip Schleif s UW Devotion. Ve dvou rychlých zápasech Jarda s přehledem vítězí. V top4 ho čeká polský soupeř s Boros Burnem, což je pro Jardu skoro nejhorší matchup. Druhé semifinále je pak mirror Monoblacků, takže nadvláda tohoto decku v top8 byla naprosto zdrcující!

 

Mezitím stíháme ještě potradovat s několika německými hráči, kteří nás pobaví historkou o Norinovi – jeden z nich sbíral několik let Norina a v letošní modernové sezóně se Norin objevil v pár decích a z 10 deseti korun se vyšplhal na 110. Onen sběratel jich má doma přes 350, tomu říkám easy money! S Naturalizou se mi asi něco takového jen tak nepovede :(

 

Ale zpátky k turnaji – Boros polského soupeře byl bohužel nad Jardovy síly a tak Tolarie opět o kousíček nedosáhla na velké vítězství... Ve finále pak Przemyslav Knocinski porazil i druhý Monoblack pilotovaný Tomášem Vaňkem, když hlavně ve druhé hře předvedl naprosto ideální draw. Przemyslav v neděli slavil narozeniny, takže bylo jasné, že to byl narozeninový luck. Gratulace tedy tentokráte putuje do Polska!

 

Po turnaji jsme se šli občerstvit do přilehlého Bowling Clubu, kde jsme si všichni dali Pizzu a pivko – královská kombinace! Kolem jedné hodiny jsme pak odjeli přenocovat k Filipovi Schleifovi ještě se Shreckem (Leoš Kopecký). Na velkoplošné obrazovce jsme si pustili GP Richmond, ale já osobně jsem nedokoukal ani první zápas...

 

Kapitola druhá – Team Sealed

Ráno mě zodpovědně vzbudil mobil, ale než jsem si stačil vychutnat kávičku, tak jsme museli ve spěchu opustit Filipův skromný příbytek, anžto nám další autobus jel až za hodinu. Na Florenc jsme dojeli v 9:58, což bylo přesně podle plánu, jenom třetí člen týmu z toho byl trošku nervózní.

Hlavní tolarijský tým byl ve složení Petr Brožek, Jan Brožek a Roman Vejdělek. Náš tým, Ein Herz für Drogen, pak ve složení já, Robert „Bobeš“ Klouček a Jan Šteffan (kamarád z Turnova, neplést s Janem Štefanem z Tolarie).

 

Rozbalili jsme neskutečný odpad, jediné karty které vyčnívaly nad ostatní byly Polukranos a Nessian Wilds Revager (předali jsme ho trojici Lukáš Blohon, Lukáš Jaklovský a Jakub Erenyi, takže jsme hned na úvod vyřadili silný tým ze hry o vítězství :) ). Naopak pool, který jsme dostali byl velmi dobrý. Hned po prvním letmém pohledu nás zaujala takřka constructed kombinace Xenagos, God of Revels, Nykthos a Courser of Kruphix, čiliž bylo jasné, že jeden deck bude Monogreen s malou splashí na červenou.

Červená měla spoustu blesků a kvalitní bytosti a jelikož jsme měli i Akroan Phalanxe, tak byl Boros také jasnou volbou.

Zbývalo tak hlavně postavit třetí deck. Jasná byla černá, která překypovala nejrůznějším removalem (mimo jiné měla Drown in Sorrow i Hero’s Downfall) a jelikož v modré kromě jedné Sea God’s Revenge nebylo zhola nic, tak byla logickou volbou bílá. Bohužel decku chyběla nějaká bomba, která by ovládla late game, třeba takový Abhorrent Overlord by byl parádní.

Bylo tedy jasné, že snažit se musím hlavně já s Borosem a Honza s RGčkem, do kterého jsme nakonec ještě dali na splash Sea God’s Revenge.

BW jsme strategicky přenechali Bobešovi, který seděl uprostřed a měl za úkol vychytávat soupeřův nejlepší deck a dostávat, jak se lidově říká, „pořádnej kouř“.

Můj deck vypadal takto:

 

9× Mountain
7× Plains

1× Akroan Phalanx
1× Elite Skirmisher
1× Ghostblade Eidolon
2× Oreskos Sun Guide
1× Archetype of Aggression
1× Nyxborn Rollicker
1× Satyr Nyx-Smith
1× Heliod's Emissary
1× Observant Alseid
1× Arena Athlete
1× Ill-Tempered Cyclops
1× Minotaur Skullcleaver
2× Two-Headed Cerberus
1× Akroan Hoplite

1× Bolt of Keranos
1× Rise to the Challenge
1× Gods Willing
1× Coordinated Assault
1× Dragon Mantle
1× Hammer of Purphoros
1× Lightning Strike
1× Magma Jet

Sideboard:
1× Scouring Sands
1× Hold at Bay
1× Loyal Pegasus
2× Revoke Existence
1× Spirit of the Labyrinth

Balíčku podle mě nic nechybělo a tipoval jsem ho na 5:1, otázkou bylo hlavně zdali BW deck dokáže vyhrát alespoň dva matche.

 

1. kolo: Bohužel neznám jméno týmu, ale byla to trojice Klára Čelikovská, Ondřej Šmíd a Oldřich Mahdal

Mým soupeřem byla Klára s UW Heriocem. V první hře jsem nechal ruku se dvěma blesky a jednou bytostí. Bohužel mi k tomu přišly další tři země a když jsem nenašel odpověď na Phalanx Leadera, tak bylo velmi rychle hotovo. Nasidoval jsem Scouring Sands a pryč šlo Kladivo, které mělo zůstat v sideboardu, ale bohužel jsem se nechal zaslepit faktem, že je to réro s dobrou abilitou. Ve druhé hře pro změnu nedošly bytosi Kláře, zatímco já dávám svoje pěkně po křivce a na Voyage’s End mám nachystaný Gods Willing.

Ve třetí hře jde Klára do pěti a mně to přišlo ideálně, blesky se postarají o její bytosti a pak jí rychle přetlačím. Všdchny hry trvaly dohromady tak deset minut...

Vedle Bobeš hladce prohrává proti RGčku, když ve druhé hře dostal Purphorosem a Drakem, takže musí rozhodnout Honza, který to nakonec 2:1 zvládnul.

1:0

 

2. kolo: Team Cmus 2 – Mikuláš Dio, Zdeněk Chlupáč a Michal Dio

Mým soupeřem je Mikuláš Dio s BW Heroicem. V první hře mi to přijde opravdu extrémně. Ze začátku je na tom lépe Mikuláš, ale já hraju Ghostblade Eidolona a dávám na něj Observant Alseida, což je pro Mikuláše dost nepříjemné. Následný topdeck Archetype of Aggression to pak posunul do kolonky „brutální“. Mikuláš nemohl nijak rozumně blokovat a po draw vzdává.

Opět odsidovávám Kladivo a dovnitř jde znovu Scouring Sands.

 

Mikuláš ve druhé hře muliganuje, já nechávám pohodových sedm. Ze začátku udělám chybu, když si naběhnu do Boon of Erebos, ale pak dám Heliod's Emissary, který mi zaručuje, že můžu v klidu útočit. Mikuláš pak ukazuje pěkné réro v podobě Fabled Hera, kterým by mě mohl snadno přeracovat. Dolíznu ale Arena Athleta a tak jdu all-in s herioc triggerem a vychází mi to.

Bobešův plán s tím, že bude vychytávat nejlepší soupeřovy balíky opět zafungoval a velice rychle prohrál proti pěknému RUGu Zdendy Chlupáče. Opět tak musí rozhodnout Honza, který prohrává 1:0. Soupeře ve druhé hře stáhne na tři životy, ale ten nakonec zahraje Tymareta, který Honzu během pár kol rozstřílí na cucky...

1:1

 

3. kolo: Marťani – Antoním Šebela, Lukáš Barbořík (snad jsem to napsal dobře) a Patrik Fiala

Mým soupeřem je Lukáš s UR tlačákem. V první hře jsem na draw a tak se rozhodneme, že dvě země (pláň a mountain) jsou dostačující. Třetí země však dojde pozdě a jedna z věcí, která Borosu příliš nejde, je zvrátit hru poté, co se dostane do defenzívy. Siduju Pegase, Hold at Bay (dobré proti kombat trikům, kterými disponuje červená) a Spirita (Lukáš hraje multiple Divinace). Bohužel, na sedmi kartách mám spoustu kombat triků, avšak pouze jedinou bytost. Na šesti a pěti kartách mám jenom jednu zemi, což on play prostě nejde nechat. Moje čtyři karty jsou Pegasus, Magma Jet, Pláň a Mountain, což je asi nejlepší možný keep.

Soupeř mi ale všechno usmaží, takže mám celou dobu pouze osamoceného Pegase. Lukáš ale začne lízat země, takže pomalu přecházím do útoku, jenže Divinace s Mnemonic Wallem mu pak přinese velkou karetní výhodu, kterou prostě nemůžu zvládnout.

Mezitím už rychle vyhrál Honza, takže je to na Bobešovi. Ve druhé hře ho ale Tonda doslova zasype rérami, mezi kterými exceluje hlavně Daxos, který dostane několik aur. Prý to Tondovi takhle dnes přišlo poprvé (zatím měl 0:2)...

1:2

 

Další případná prohra už znamená konec nadějí na ceny, takže se shodujeme na případném dropu. Před začátkem kola si k sobě volá Honzu rozhodčí a bohužel následuje game loss za nenapsání Basiců do decklistu.

 

4. kolo: Topiči z Quebecu – Pavel Šmíd, Ondřej Rosenkranz a Jan Krumpholc

Dostáváme se nebezpečně blízko k toaletám :) Hraju proti Pavlovi, který má BW Aury. V první hře mě trápí jednak mana flood a pak také soupeřův Hopeful Eidolon. Dobrá cesta jak mana flood zužitkovat je ale Akroan Phalanx. Za pomocí dobře zahraného Coordinated Assaultu se mi nakonec podaří hru otočit a o pár kol později vítězím.

Siduju obě Revoke Existence, jelikož jsem viděl opravdu hodně Aur.

Ve druhé hře poprvé za celý den využívám kladivo, ale soupeři to přišlo dost agresivně a jsem zatlačen do defenzívy. Na ruce celou dobu suším Revoke Existence a jenom se modlím, aby Pavel konečně zahrál Enchantment. Ten moment nakonec přichází, když se do hry dostane Heliod's Emissary. Soupeř už pak nemá další bytosti a tak to golemové z kladiva zvládnou.

 

Mezitím už dohrál Honza, proti kterému soupeř sestavil kombo Archetype of Finality + Noble Quarry. O naší další účasti v turnaji tak rozhoduje Bobeš, který hraje 1:1. V rozhodující hře si ale od začátku lízal jenom země a s tím se opravdu vyhrát nedá.

Tím tedy naše účinkování v turnaji neslavně skončilo...

1:3 drop

 

Zůstáváme ještě na další kolo a sledujeme „A“ tým, který hraje proti týmu Leoše Kopeckého, který má asi nejlepší jméno ze všech zúčastněných týmů – „Leoš a spol“. Leoš ryvhle zjišťuje, jaké to je hrát proti Petrovi Brožkovi, ale jelikož se zbylé dva matche celkem táhnou, tak se raději rozhodujeme, že se odebereme na vlak.

Ve vlaku se bavíme na úrovni – na noteboku jsem našel kompletní série večerníčku Jája a Pája :) Až přístě rozbalíte booster, ve kterém nic nebude, doporučuji použít hlášku souseda Krkovičky (řezník, sedlák a kupec v jedné osobě): „Zatrsakr, samé smetí!“

 

Doma nakonec zjišťuji, že onen zápas kluci vyhráli, ale bohužel match o postup do top4 proti „béčku“ Cmus Teamu jim nevyšel. V týmové soutěži jsme si tedy nijak nepolepšili, spíše naopak...

Příští díl Sixtouru bude Standard, takže tam už to musíme moštnout (na posledním standardu jsme měli zástupce v top8, ale bohužel se tam top8 nehrála :( )! Doufejme tedy, že se příště dočkáme vítězného reportu. Do té doby se mějte pěkně.

 

Kumano

 
na začátek