PCQ s Core Setem 2020 v Tolarii - Top4 decklisty

Jak už na modernu bývá zvykem, bylo herní pole celkem rozmanité se čtrnácti různýmy decky (ale ani jeden Hogaak!). Nejhranější byl Jund, který měl na turnaji jako jediný hned tři zástupce:

3× Jund Midrange
Devoted Combo
Hardened Affinity
Goblins (8-Whack)
Monoblack Rats
Eldrazi Tron
Jeskai Saheeli
BG Rock
Monored Phoenix
UW Control
RG TitanShift
Boros Burn
Infect
BG Elves

Ve finálové top8 se nejvíce dařilo Romanovi Vejdělkovi s Eldrazi Tronem a Jakubovi Stárkovi s Jundem (povšimněte si, že nehrál Wrenn and Six a naopak měl v decku playset Confidantů). A jelikož Jakub na finálový turnaj jet nechtěl, tak nechal ve finále Romanovi výhru bez boje.

Na závěr si můžete prohlédnout několik fotek a decklisty top4:

Vítěz: Roman Vejdělek - Eldrazi Tron

4 Urza's Mine
4 Urza's Power Plant
4 Urza's Tower
4 Eldrazi Temple
2 Blast Zone
1 Cavern of Souls
2 Ghost Quarter
1 Sea Gate Wreckage
2 Wastes

4 Matter Reshaper
4 Thought-Knot Seer
4 Reality Smasher
3 Walking Ballista

4 Chalice of the Void
4 Expedition Map
2 Mind Stone
1 Warping Veil
2 Dismember
2 All Is Dust

4 Karn, the Great Creator
2 Ugin the Ineffable

Sideboard:

4 Leyline of the Void
2 Spatial Contortion
1 Basilisk Collar
1 Ensnaring Bridge
1 Mycosynth Lattice
1 Skysovereign, Consul Flagship
1 Walking Ballista
1 Liquimental Coating
1 Grafdigger's Cage
1 Witchbane Orb
1 Sorcerous Spyglass

2. místo: Jakub Stárka - Jund Midrange

4 Verdant Catacombs
3 Bloodstained Mire
1 Wooded Foothills
2 Overgrown Tomb
1 Blood Crypt
1 Stomping Ground
4 Blackcleave Cliffs
1 Nurturing Peatland
2 Raging Ravine
1 Treetop Village
1 Forest
2 Swamp

4 Dark Confidant
4 Tarmogoyf
3 Scavenging Ooze
1 Seasoned Pyromancer
4 Bloodbraid Elf

4 Inquisition of Kozilek
2 Thoughtseize
2 Fatal Push
4 Lightning Bolt
1 Abrupt Decay
2 Maelstrom Pulse
1 Kolaghan's Command

4 Liliana of the Veil
1 Liliana, the Last Hope

Sideboard:

3 Plague Engineer
3 Fulminator Mage
2 Collector Ouphe
2 Collective Brutality
2 Leyline of the Void
1 Nihil Spellbomb
1 Grafdigger's Cage
1 Surgical Extraction

3. místo: Jan Gabriel - Boros Burn

2 Arid Mesa
2 Bloodstained Mire
2 Wooded Foothills
2 Sacred Foundry
3 Mountain
3 Inspiring Vantage
4 Sunbaked Canyon
2 Fiery Islet

4 Goblin Guide
4 Monastery Swiftspear
4 Eidolon of the Great Revel

4 Lava Spike
4 Lightning Bolt
4 Boros Charm
3 Lightning Helix
3 Searing Blaze
2 Skullcrack
4 Rift Bolt
4 Skewer the Critics

Sideboard:

1 Grim Lavamancer
1 Deflecting Palm
1 Searing Blaze
2 Skullcrack
3 Smash to Smithereens
3 Path to Exile
2 Rest in Peace
1 Grafdigger's Cage
1 Shattering Spree

4. místo: Tomáš Hanousek - Monored Phoenix

15 Mountain
3 Fiery Islet

4 Monastery Swiftspear
4 Soul-Scar Mage
4 Arclight Phoenix
2 Bedlam Reveler

3 Gut Shot
3 Lava Dart
4 Faithless Looting
4 Lightning Bolt
4 Lava Spike
4 Manamorphose
4 Finale of Promise
4 Light Up the Stage

Sideboard:

4 Leyline of the Void
2 Saheeli, Sublime Artificer
2 Dragon's Claw
1 Blood Moon
2 Abrade
1 Kozilek's Return
1 Fry
1 Lightning Axe
1 Smash to Smithereens

PS: Samozřejmě moc děkujeme všem hráčům za účast a snad se uvidíme při dalším podobném turnaji za kratší dobu, než byl rozestup mezi posledním PPTQ a prvním PCQ :)

 
na začátek