PPTQ víkend 7. + 8. listopadu

O víkendu 7. a 8. listopadu se konala 2 blízká PPTQ ve formátu Standard. V sobotu v Kolíně a v neděli Tolarie pořádala svoje druhé PPTQ u nás v Pardubicích. Přečtěte si o jejich průběhu.

Sobota

Do Kolína je to vlakem 20 minut, takže nebylo moc o čem přemýšlet. Vyrazili jsme všichni, co jsme mohli a chtěli se utkat o právo účasti na regionálním PTQ, ze kterého vede cesta rovnou na Pro Tour. Jen ještě musíte v mezinárodní konkurenci uhrát alespoň top4, ale i když se vám to nepovede, tak máte jen za účast foil promo v hodnotě několika tisíc korun (letos Liliana of the Veil, příští rok Snapcaster Mage). I přes takové lákadlo nás, co spolu na PPTQ jezdíme, vyrazilo jen 5 (Petr Brožek, Dan Papež, Dan Tocháček, Jakub Havelka, Roman Vejdělek). Do Kolína pak dorazilo ještě několik dalších lidí z Pardubic, Hradce, Prahy, Liberce a možná ještě odněkud, což dalo dohromady herní pole s 24 hráči.

Hrálo se 5 kol a top8. Do turnaje jsme vstoupili sebevědomě, ale postupně se naše šance na top8 začaly rozplývat. Až na Dana Tocháčka, který si postup zajistil třetí výhrou ze 4 kol. V pátém kole se místo v top8 v přímém souboji utkal Dan Papež (Abzan) s Petrem Brožkem (Gu Ramp), kdy Dan po třech vypjatých hrách (a Petrově chybném mulligan rozhodnutí v rozhodující hře) dokázal zvítězit a postoupil z osmého místa.

Dan Tocháček (Dark Jeskai) narazil ve čtvrtfinále na zkušeného Adama Kosku s Esper Kontrolem, což je považováno za hodně těžký matchup s výhodou na straně Esperu.

 

Dan dokázal zápas dotáhnout až do třetí rozhodující hry, kdy to se dvěma Mantis Ridery a Jacem vypadalo nadějně, ale Adam našel odpověď na všechno a Dana vyřadil.

Dan Papež se utkal s prvním hráčem po základní části - Pavlem Tvrzníkem, kterého můžete občas potkat i na turnajích v Tolarii. Pavel hrál nejagresivnější balík fieldu Atarka Red a do karet mu hodně hrálo to, že díky první pozici v základní části všechny své zápasy v top8 začínal.