Pro Tour Dragons of Tarkir

V pátek 10.dubna začíná další turnaj ze série Pro Tour, který hostí evropský Brusel. Živý přenos startuje v pátek v 9h našeho času ZDE.

 

Ondřej Stráský předvedl skvělý výkon a po základní části turnaje skončil na prvním místě! Dnes v neděli se hraje top8 ve formátu Standard. Všechny zápasy top8 uvidíme živě.

Oficiální video Wizards of the Coast:

Co je Pro Tour?

Nejvetší profesionální MTG turnaj, který se koná 4x do roka a není otevřený pro všechny zájemce. Je nutné se na něj kvalifikovat. To se vám může podařit několika způsoby:

- vítězstvím PTQ turnaje, kde vítěz získá i proplacenou letenku na daný PT, do budoucna umístěním v top4/top8 na Regionálním PTQ

vítězstvím v Magic Online kvalifikaci, Magic Online Championship Series (MOCS)

- umístěním v top8 na Grand Prix, nebo skóre 13:2 na GP (pokud to nestačilo na top8), umístěním v top4 na týmovém Grand Prix (nebo alespoň 36 bodů, pokud to nestačilo na top4)

- členové národního týmu, který se umístil v top8 na WMC

- umístěním do 25 místa na předchozím PT

- díky levelu Pro Players Clubu (dostanete se do něj díky nasbírání dostatečného počtu profesionálních bodů na GP/PT) nebo Hall of Fame

speciální pozvánkou od Wizards of the Coast

Pro Tour turnaje se konají v různých místech světa a jsou vždy přehlídkou té nejvyšší úrovně hry, jelikož se na něj setkává kompletní Magicová špička. Formát je vždy kombinací limited (draft aktuálních edic) a constructed (Standard nebo Modern). Koná se vždy krátce po vydání nové edice, kdy je největší prostor pro vymýšlení nových balíčků a nalezení nejúčinnějších strategií na limited, takže jeho výsledky ovlivňují následnou podobu daného formátu. Příprava je náročná a je na ni poměrně málo času. I proto se hráči seskupují v týmech a testují společně. Profesionální týmy jsou fenoménem poslední doby a je vždy zajímavé s jakou strategií jednotlivá uskupení přijdou.

Kromě věčné slávy se na Pro Touru hraje o velké finanční částky (převzato z oficiálních stránek Wizards of the Coast, ceny jsou v USD):

Struktura a formát turnaje

PT turnaj vždy začíná v pátek, kdy se hrají 3 kola draftu a poté 5 kol constructed. Všichni hráči, kteří dosáhli alespoň 4 výher z 8, kolpostupují do druhého hracího dne. V sobotu se hraje opět stejným systémem, 3 kola draftu a 5 kol constructed. Prvních 8 hráčů v pořadí pak postupuje do třetího hracího dne, kdy se již hraje vyřazovacím způsobem (čtvrtfinále, semifinále, finále).

Turnaj začíná v pátek v 9h našeho času.

Turnaj v Bruselu se hraje ve formátu Dragons of Tarkir limited (draft 2xDragons of Tarkir, 1x Fate Reforged) a Standard.

 

Coverage z turnaje

Přenos z turnaje zajišťují sami pořadatelé, tedy Wizards of the Coast. Turnaj můžete sledovat naživo ZDEnebo i sledovat psanou coverage, která se objeví ZDE. Coverage poběží skoro celý den a jelikož se Pro Tour hraje v Evropě, nebudeme muset kvůli jeho sledování ponocovat.

Formát Standard

Standard formát obsahuje jen nejnovější edice, takže je každá další sada poměrně velkým zásahen do jeho podoby. Výsledky prvních turnajů s Dragons of Tarkir napověděly, že posun v metagame můžeme očekávat i tentokrát. A vapadá to, že na formátu uvidíme dost draků, zejména červené duo Thunderbreak Regent a Strombreath Dragon. Zajímavé je vždy sledovat, kterému balíku budou věřit největší světové týmy. Právě jejich volby posléze nejvíce ovlivní následnou podobu formátu v podstatě bez ohledu na jejich výsledek. A samozřejmě také Pro Tour zahýbe cenou karet, které se nejvíce prosadí.

Zejména pokud chcete držet krok s metagame a ušetřit nějakou korunu, je dobré jednat rychle a karty kupovat, jakmile je uvidíte v rukou známých hráčů.

 

Češi na PT

Naše republika má na turnajích PT tradičně několik svých zástupců, kteří často přivezou cenný úspěch. Minulý rok toho byl důkazem a tým zformovaný na česko-slovenském základě dokázal získat hned několik umístění v top8, včetně titulu. Tento tým se v poslední době profesionalizoval a zvolil si jméno Well Played. Zakládajícími členy jsou Stanislav Cifka, Ivan Floch, Lukáš Blohon a Ondřej Stráský. Na posledním PT Fate Reforged sice nikdo z našich hráčů v top8 neskončil, ale na Standardu se našim barvám tradičně daří. Určitě je dobré připomenout, že i Slovenská republika má světové top hráče - Ivan Floch, Matej Zatlkaj, přičemž Ivan je členem zmíněného týmu Well Played.

 

Na Pro Tour Washington kvalifikovaní: Martin Jůza, Stanislav Cifka, Petr Sochůrek, Ondřej Stráský, Lukáš Blohon, David Dobiš, Tomáš Vlček .

 

Budeme držet palce.

Tolarie.cz

 
na začátek