Pro Tour Fate Reforged

V pátek 6. února začíná další turnaj ze série Pro Tour, který hostí americký Washington. Živý přenos startuje v pátek v 15h našeho času ZDE.

Nejlepší hráči světa se tentokrát utkají ve formátu Modern a booster draft Fate Reforged/Khans of Tarkir. Česká a Slovenská republika mají několik žhavých želízek v ohni, tak nezapomeňte fandit.

 

Oficiální video Wizards of the Coast:

 

Co je Pro Tour?

Nejvetší profesionální MTG turnaj, který se koná 4x do roka a není otevřený pro všechny zájemce. Je nutné se na něj kvalifikovat. To se vám může podařit několika způsoby:

- vítězstvím PTQ turnaje, kde vítěz získá i proplacenou letenku na daný PT, do budoucna umístěním v top4/top8 na Regionálním PTQ

- vítězstvím v Magic Online kvalifikaci, Magic Online Championship Series (MOCS)

- umístěním v top8 na Grand Prix, nebo skóre 13:2 na GP (pokud to nestačilo na top8), umístěním v top4 na týmovém Grand Prix (nebo alespoň 36 bodů, pokud to nestačilo na top4)

- členové národního týmu, který se umístil v top8 na WMC

- umístěním do 25 místa na předchozím PT

- díky levelu Pro Players Clubu (dostanete se do něj díky nasbírání dostatečného počtu profesionálních bodů na GP/PT) nebo Hall of Fame

- speciální pozvánkou od Wizards of the Coast

Pro Tour turnaje se konají v různých místech světa a jsou vždy přehlídkou té nejvyšší úrovně hry, jelikož se na něj setkává kompletní Magicová špička. Formát je vždy kombinací limited (draft aktuálních edic) a constructed (Standard nebo Modern). Koná se vždy krátce po vydání nové edice, kdy je největší prostor pro vymýšlení nových balíčků a nalezení nejúčinnějších strategií na limited, takže jeho výsledky ovlivňují následnou podobu daného formátu. Příprava je náročná a je na ni poměrně málo času. I proto se hráči seskupují v týmech a testují společně. Profesionální týmy jsou fenoménem poslední doby a je vždy zajímavé s jakou strategií jednotlivá uskupení přijdou.

Kromě věčné slávy se na Pro Touru hraje o velké finanční částky (převzato z oficiálních stránek Wizards of the Coast, ceny jsou v USD):

Struktura a formát turnaje

PT turnaj vždy začíná v pátek, kdy se hrají 3 kola draftu a poté 5 kol constructed. Všichni hráči, kteří dosáhli alespoň 4 výher postupují do druhého hracího dne. V sobotu se hraje opět stejným systémem, 3 kola draftu a 5 kol constructed. Prvních 8 hráčů v pořadí pak postupuje do třetího hracího dne, kdy se již hraje vyřazovacím způsobem (čtvrtfinále, semifinále, finále).

Turnaj začíná v pátek v 15h našeho času.

Turnaj ve Washingtonu se hraje ve formátu Fate Reforged limited (draft 1x Fate Reforged, 2xKhans of Tarkir) a Modern.

 

Coverage z turnaje

Přenos z turnaje zajišťují sami pořadatelé, tedy Wizards of the Coast. Turnaj můžete sledovat buďto naživo ZDE nebo i sledovat psanou coverage, která se objeví ZDE. Kvůli časovému posunu bude živý přenos končit pozdě v noci, ale vidět alespoň pár zápasů bude určitě stát za to.

Formát Modern

Modern formát nerotuje, takže do něj karty jen přibývají. Nové edice tak většinou neznamenají příliš velký zásah do jeho poměrně ustálených vod. Nicméně v případě předchozí edice Khas of Tarkir tomu bylo jinak a její vliv byl natolik velký, že hned dvě její karty byly na formátu zakázány - Treasure Cruise a Dig Through Time. Stejně tak byl zakázán základní kámen jedné z nejúspěšnějších strategií formátu - Birthing Pod. Do formátu byla nově navrácena karta Golgari Grave-Troll.

Zákaz/povolení karet se odehrál krátce před samotným PT (19.ledna), takže bude určitě zajímavé sledovat, s jakými strategiemi jednotlivý hráči přijdou. Navrátí se formát do bodu před vydáním Khans of Tarkir? Bude mít nějaký vliv edice Fate Reforged - zejména Tasigur a možná Ugin? Přijde někdo s novým balíkem založeným třeba na odbanovaném Golgari Grave-Trollovi?

 

Češi na PT

Naše republika má na turnajích PT tradičně několik svých zástupců, kteří často přivezou cenný úspěch. Minulý rok toho byl důkazem a tým zformovaný na česko-slovenském základě dokázal získat hned několik umístění v top8, včetně titulu. Na posledním PT Khans of Tarkir se do top8 dostal Ondřej Stráský, pro kterého tento úspěch znamenal vydání se na PRO dráhu. Při zmínění našich hráčů je určitě dobré připomenout, že i Slovenská republika má světové top hráče - Ivan Floch a Matej Zatlkaj, kteří jsou členy zmíněného testovacího týmu.

 

Na Pro Tour Washington kvalifikovaní: Martin Jůza, Stanislav Cifka, Petr Sochůrek, Ondřej Stráský, Lukáš Blohon, Lukáš Dušek, Tomáš Vlček.

 

Budeme držet palce.

Tolarie.cz

 
na začátek