Pro Tour Khans of Tarkir

V pátek začíná Pro Tour Khans of Tarkir v opravdu exotické lokaci. Největší Magicový turnaj tentokrát hostí Honolulu na Hawaii.

Co je Pro Tour?

Nejvetší profesionální MTG turnaj, který se koná 4x do roka a není otevřený pro všechny zájemce. Je nutné se na něj kvalifikovat. To se vám může podařit několika způsoby:

- vítězstvím PTQ turnaje, kde vítěz získá i proplacenou letenku na daný PT (u nás se doposud konaly 2 kvalifikační turnaje na každý PT, ale v budoucnu se tato praxe změní)

- umístěním v top4 na Grand Prix, kde je méně než 1200 účastníků (top4 má i letenku) nebo umístěním v top8 na Grand Prix turnaji při účasti nad 1200 hráčů (v top8 má každý i letenku) nebo výsledkem 13:2 na Grand Prix, kde je 1200 a více llidí, pokud vám toto nestačilo na umístění v top8 (13:2 je ovšem bez letenky), s plánovanou změnou v organizovaném hraní bude nově kvalifikován (s letenkou) každý v top8 na GP bez ohledu na počet účastníků

- umístěním do 25 místa na předchozím PT

- díky levelu Pro Players Clubu (dostanete se do něj díky nasbírání dostatečného počtu profesionálních bodů na GP/PT) nebo Hall of Fame

- speciální pozvánkou od Wizards of the Coast

Pro Tour turnaje se konají v různých místech světa a jsou vždy přehlídkou té nejvyšší úrovně hry, jelikož se na něj setkává kompletní Magicová špička. Formát je vždy kombinací limited (draft aktuálních edic) a constructed (Standard nebo Modern). Koná se vždy krátce po vydání nové edice, kdy je největší prostor pro vymýšlení nových balíčků a nalezení nejúčinnějších strategií na limited, takže jeho výsledky ovlivňují následnou podobu daného formátu. Příprava je náročná a je na ni poměrně málo času. I proto se hráči seskupují v týmech a testují společně. Profesionální týmy jsou fenoménem poslední doby a je vždy zajímavé s jakou strategií jednotlivá uskupení přijdou.

Kromě věčné slávy se na Pro Touru hraje o velké finanční částky (převzato z oficiálních stránek Wizards of the Coast, ceny jsou v USD):

Struktura a formát turnaje

PT turnaj vždy začíná v pátek, kdy se hrají 3 kola draftu a poté 5 kol constructed. Všichni hráči, kteří dosáhli alespoň 4 výher postupují do druhého hracího dne. V sobotu se hraje opět stejným systémem, 3 kola draftu a 5 kol constructed. Prvních 8 hráčů v pořadí pak postupuje do třetího hracího dne, kdy se již hraje vyřazovacím způsobem (čtvrtfinále, semifinále, finále).

Turnaj začíná v pátek ve 21h našeho času.

Turnaj v Honolulu se hraje ve formátu Khans of Tarkir limited (draft 3xKhans of Tarkir) a Standard (balík může obsahovat karty z edic Theros bloku, Khans of Tarkir a Magic 2015).

 

Coverage z turnaje

Přenos z turnaje zajišťují sami pořadatelé, tedy Wizards of the Coast. Turnaj můžete sledovat buďto naživo ZDE nebo i sledovat psanou coverage, která se objeví ZDE. Hawai je pro našince sledující coverage jedním z nejméně příznivých míst, jelikož přenos začíná až ve 21h a trvá přes noc do časného rána.

Standard je čerstvě po rotaci, takže bude určitě zajímavé s čím hráči příjdou. Obzvláště důležité bude sledovat velké týmy a jejich přístup k formátu, který je hodně otevřený a doposud se v něm odehrálo jen pár velkých turnajů. Jaké zajímavé balíčky se prosadily na těchto turnajích si přečtěte ZDE.

 

Češi na PT

Naše republika má na turnajích PT tradičně několik svých zástupců, kteří často přivezou cenný úspěch, kdy v poslední době je tím největším bezesporu umístění Stanislava Cifky v top8 na posledním PT Journey into Nyx a top16 Adama Kosky a Martina Jůzy v top16 PT Magic 2015. Sledovat budeme určitě i slovenskou výpravu, v jejímž čele stojí vítěz PT Magic 2015 Ivan Floch.

Na Pro Tour Honolulu jsou kvalifikovaní: Martin Jůza, Stanislav Cifka, Lukáš Blohon, Lukáš Jaklovský, Adam Koska, Petr Sochůrek, Ondřej Stráský, Martin Hrycej.

První 4 jmenovaní už uhráli top8 na některém z předchozích Pro Tourů, Adam byl na PT 2x devátý, takže můžeme zajisté věřit v dobrá umístění i tentokrát.

Budeme držet palce.

Tolarie.cz

 

 
na začátek