Rekapitulace Duel Commanderu v Tenis Clubu (18.11.)

V sobotu 18.11. se konal osmý (závěrečný) turnaj v rámci DC Hradubice Series 2023. Zúčastnilo se ho šestadvacet hráčů, včtně výpravy z Prahy a hráčů z Nové Paky a Jičína.

Metagame byla jako obvykle velmi rozmanitá - k vidění bylo jednadvacet různých decků! Stejně jako minule, i tentokrát byl velmi populární Aragorn, King of Gondor, kterého si vybrali tři hráči. Třikrát byl také k vidění Ghyrosn a dvakrát Sheoldred. Celé to pak vypadalo následovně:

3× Ghyrson Starn, Kelermorph
3× Aragorn, King of Gondor
2× Sheoldred the Apocalypse
Magda, Brazen Outlaw
Rograkh + Silas Renn
Soul of Windgrace
Kroxa, Titan of Death's Hunger
The First Sliver (Cascade Combo)
Yoshimaru + Tana
Raffine, the Scheming Seer
Sidar Jabari of Zhalfir
Shanid, Sleepers' Scourge
Strefan, Maurer Progenitor
Atraxa, Grand Unifier
Aminatou, the Fateshifter
Giada, Font of Hope
Greasefang, Okiba Boss
Grenzo, Dungeon Warden
Silas Renn + Bruse Tarl
Slimefoot and Squee
Tivit, Seller of Secrets

Základní část čítala pět kol, ve kterých to dopadlo takto:

V top8 se nejvíce dařilo Davidu Tranovi, když nejprve vyřadil Naya Psa Adama Fajkuse, poté Aragorna pilotovaného Honzou Svobodou a ve finále ho čekal Zdeněk Hlavsa znovu s Aragornem. Ten mu ale nakonec concednul s tím, že se ceny splitovaly.

David Tran vs. Adam Fajkus - 2:0
Zdeněk Hlavsa vs. Jakub Havelka - 2:0
Viktor Coufal vs. Jiří Vančata - 1:2
Jan Svoboda vs. Jakub Lelek - 2:0

David Tran vs. Jan Svoboda - 2:1
Zdeněk Hlavsa vs. Jiří Vančata - 2:0

David Tran vs. Zdeněk Hlavsa - 2:0

Finalisti s cenami (David bral extended art The One Ring a Zdenda foil showcase Atraxu, promo Lotus Petal a Enlightened Tutor).

Jelikož šlo o poslední turnaj z ligy, tak už také známe kompletní top16, která se kvalifikovala na závěrečný finálový turnaj (kompletní pořadí najdete zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/18BIfrrR_N1MlzQ2C45ex5x29oJdaYRrn). Ten se bude konat v sobotu 9.12. v Tolarii a finálový prize pot má hodnotu 7 750Kč! Pro turnaj bude vytvořená soukromá událost - samozřejmě bude důležité, aby všichni co nejdříve potvrdili svoji účast.

Závěrem si ještě můžete prohlédnout pár dalších fotek (decklist vítěze zatím nemáme, protože David Tran :D) a s konstatováním, že decklisty top8 budou samozřejmě co nejdříve zveřejněny na mtgtop8, se s vámi pro tentokrát loučím.

PS: První turnaj ze série 2024 bude v Tolarii někdy v lednu - díky všem, co se zúčastnili letošní série a budeme se těšit zase příští rok!

 
na začátek