Report z 2HG EDH v Satchmu

21.2. se v Hradci Králové konal druhý EDH turnaj dvojhlavých obrů. Přečtěte si o průběhu turnaje z pohledu Honzy Jílka.

Zdravím všechny čtenáře, jmenuji se Jan Jílek a dnes vám píšu report o turnaji, který se konal v sobotu 21.2 2015 v Hradci Králové, v pohodové restauraci Satchmo. Jednalo se o druhý turnaj pod taktovkou mého kamaráda Miloše Jedličky, který navázal na neočekávaně velký úspěch turnaje předchozího, kterého se zúčastnilo přes padesát lidí a na který se sjeli hráči z celé republiky.

 

Formát se hrál EDH, s multiplayerovým „wizardím“ banlistem + banned kartou Erayo, Soratami Ascendant a hrálo se v týmech dvouhlavých obrů. Pokud vám to přijde jako hodně uhozený styl v jakém pořádat turnaj, vězte, že se dá užít hodně srandy při slaďování dvou decků a jejich taktik dohromady i při samotném hraní. Libovůle při stavění však byla dodatečně omezena, jelikož balíky v teamu nesměly obsahovat žádnou nonbasic land katru dvakrát. Tedy aby se neopakoval scénář, že by například někdo dostal ve druhém kole dvakrát Strip Minou.

 

Já jsem se zúčastnil s kamarádem Vláďou Horákem. Kvůli zkouškovému jsme neměli moc čas a prostor se nějak zvlášť dohodnout, co budeme hrát. Po krátkém váhání jsme se rozhodli pro obvyklou strategii, tedy jeden balík postavit silně kontrolní, se spoustou rušení, univerzálních odpovědí a „hate“ karet, a druhý ten, co se postará o výhru samotnou. Jelikož jsem se minule zhostil role kontrolu, teď jsem chtěl pilotovat to druhé.

 

Rozhodovat jsem se dlouho nemusel, chtěl jsem hrát svého nejoblíbenějšího generála- Karador, Ghost Chieftain a jeho kombo-kontrol-reanimaci. Nebudu zde rozebírat celý decklist, jen prozradím, že jsem měl v plánu ukončovat hru buď kolo po kole reanimovaným a obětovaným Yosei, the Morning Star, kombem dvou bytostí které můžu donekonečna obětovat, nebo jednoduše v prvních kolech reanimovaným Terastodonem. Moje druhá hlava hrála nepřijemného Grand Arbiter Augustin IV - klasický kontrol.

 

Turnaj byl zahájen krátce po jedenácté dopolední, ale lidé se scházeli a registrovali se už od desáté. Prostorné a útulné sklepení restaurace se pomalu zaplnilo hráči. Poté, co dorazili ti, co přijít měli, byl turnaj zahájen. Došlo k uvítání, představení formátu a po nezbytných prodlevách se konečně přistoupilo k samotné hře.

 

1. kolo

První hru jsme byli napárováni k sympatické dvojci hráčů, se kterými jsme měli tu čest hrát už minule. Gaddock Teeg mi vadí jedině, pokud mi zabrání hrát Birthing Pod, ale Edric by nás podle předběžného odhadu mohl pořádně potrápit. Začínáme, a ukážu Viscera Seera, moje druhá hlava hledá pouze land fetchlandou. Zato soupeř vynese Weathered Wayfarera, který nás pekelně potrápí, jelikož ho podcením a rozhodnu se okamžitě jej nezavraždit Shriekmawem. Já hraji jen zrovna v tuto chvíli zbytečného Cartel Aristocrata a Arbitr nechává manu na counterspell.

 

Na konci našeho se hledá Strip Mina skrze Wayfarera a následně přicházím o land. Nebojím se, jelikož mám zemí zrovna dost. Druhá soupeřova hlava hraje ale hraje Relic of Progenitus. Zatracená smůla. Mám jen dvě země, ale v mém dalším kole hledám Reclamation Sage, abychom mohli vůbec vyhrát skrze mé kombo. Toho ale hrát nezvládnu, na konci totiž vytutorovaný Wasteland zničí další zemi a nechá mi jen Sunpetal Grove.

 

Pokouším se pomocí Viscera Seera najít třetí zemi, ale nedaří se. Ačkoliv má moje hlava každé kolo zabíjení nebo counterspell, nedokáže sama soupeřům vzdorovat dlouho. Teeg hledá Gaea’s Cradle a z hromady bytostí udělá ještě větší hromadu, zatímco Edric hledá Temporal Mastery a přináší kolo navíc. Konečně nacházím třetí zemi a ničím Relic, ale to už na nás letí obrovský Sublime Archangel a na dva útoky nás zabíjí. První hru tedy prohráváme díky smůle a mé hrubé chybě.

 

2. kolo

Po dalších pairingách se dozvídáme, že hrajeme proti pardubickým Vlčatům. Soupeři pilotují Meriek Ri Berit a Erebose. Já začínám se zajímavou kombinací Entombu, Victimizy a Blood Artisty. Jelikož mi druhé kolo přijde Spore frog, soupeře čtvrté kolo navštíví reanimovaný Terastodon a zničí Merieke dvě země a Jet Medallion od Erebose. Soupeř mi následně obřího chobotnatce ukradne generálkou, ale s tím počítáme, Venser, Shaper Savant ji vrací do bezpečí náruče svého majitele a Terastodon končí opět v mém hrobě.

 

Odtud zase následující kolo čile vyskočí za pomoci Karmic Guidy. Soupeř je tak prakticky bez zemí, a jelikož se nás snaží zadupat armádou slonů, dostanu do hry Karadora a každé kolo preventuji zranění skrze Spore frog. O dvě kola později si najdu díky Buried Alive zbytek komba a ukončím hru, zatímco moje druhá hlava úspěšně ruší každý pokus o jakýkoliv odpor.