Report z FNM draftu

Dobrý den, zdravím všechny čtenáře. Mé jméno je Jakub Havelka a dnes (pátek 20.4.2012) jsem si pro vás spolu s Petrem Štefanem připravil coverage z FNM draftu. Nejdříve budeme sledovat, kterak Petr draftuje:

Dobrý den, zdravím všechny čtenáře. Mé jméno je Jakub Havelka a dnes (pátek 20.4.2012) jsem si pro vás spolu s Petrem Štefanem připravil coverage z FNM draftu. Nejdříve budeme sledovat, kterak Petr draftuje:

B1
Nibilis of the Breath, Curse of Mistfortunes, Tragic Slip, Farbog Boneflinger, Wrack with Madness, Stormbound Geist,
Nibilis of the Breath, Geralf's Mindcrusher, Undying Evil
Predator Ooze, Undying Evil, Divination
Lambholt Elder, Kessig Recluse
Hollowhenge Beast
Kessig Recluse, Shriekgeist
Hunger of the Howlpack, Lost in the Woods
Lambholt Elder, Hollowhenge Beast
Kessig Recluse
Tracker's Instincts, Ulvenwald Bear, Hunger of the Howlpack,
Hollowhenge Beast
Ray of Revelation
Clinging Mists
crap

B2
Mask of Avacyn, Brimstone Volley, Heretic's Punishment, Cobbled Wings (po tomto picku se musel zapisovatel hodně přemlouvat, aby ještě vůbec pokračoval dál)
Prey Upon, Skaab Goliath, Spidery Grasp
Kessig Cagebreakers
Orchard Spirit, Deranged Assistant
Creepy Doll, Spider Spawning, Geistflame
Prey Upon, Pitchburn Devils, Kindercatch
Lumberknot , Ambush Viper, Gatstaf Shepherd
Naturalize, Battleground Geist
Scourge of Geier Reach, Pitchburn Devils
Mulch, Village Ironsmith
Avacyn's Pilgrim, Cobbled Wings
Frightful Delusion
crap

B3

Charmbreaker Devils, Kindercatch, Geistflame
Prey Upon, Woodland Sleuth, Armored Skaab, Stitched Drake
Somberwald Spider
Somberwald Spider
Naturalize, Into the Maw of Hell, Blazing Torch, Tormented Pariah
Hollowhenge Scavenger
Spidery Grasp, Harvest Pyre
crap, Boneyard Wurm
Kindercatch
Kindercatch
Scourge of Geier Reach, Woodland Sleuth
crap

Jak vidíte, Petr několikrát nevzal dobrou červenou kartu, hlavně jeho první pick ve druhém boosteru byl strašidelný (masku nakonec stejně nehrál). Ze svých karet nakonec sestavil tenhle deck:

<bohuzel obrazek chybi>

Asi hned na první pohled vidíte, že kámen úrazu tkví v tom, že většina petrových bytostí stojí 4 a více man. Jediné levnější kusy jsou myšky a Prey Upon a ty bez bytostí moc nefungují… Takže Petr musí doufat, že mu budou na úvodní ruku co nejvíce chodit Pilgrim a Scorned Villager.
A jen tak pro zajímavost, já bych na first pick bral Farbog Boneflingera. Teď už ale dost teorie, pojďme na samotný turnaj.

1.kolo

V prvním kole budeme samozřejmě sledovat našeho favorita:

Petr Štefan – Jan Kubánek (Monowhite)

Petr začíná a po mulliganu nechává: 3× zem, Clinging Mists, Creepy Doll a Somberwald Spider

Hra začíná soupeřovou Silverchase Foxou a Doomed Travellerem, v dalším kole dá Demonmail Hauberk a obleče lišku (obětuje Travellera), ale v útoku dostane Clinging Mists. Petr ale nemá pátou zem a zkušeně líže všechny pětimanovky a poté, co na svou jedinou bytost dostane Fiend Huntera, vzdává.

0:1

Side in: Naturalize
Side out: Kindercatch

Tentokrát je to bez mulliganu - 2× zem, Predator Ooze, Creepy Doll, Hollowhenge Beast, Kindercatch

První zajímavý play je petrova T3 Ooza, ale ta dostane Fiend Hunterem. Soupeř dává v dalším kole navíc Thraben Sentry – Petr dává Kessig Reclusi, ale nemá pátou zem a soupeř mezitím přidá Midnight Guarda a Elgaud Inquisitora. Petrovi konečně přijde pátá zem a hraje 5/5 medvěda a další kolo konečně útočí – soupeř blokuje Inquisitorem (životy 20×22) a po útoku přidává Somberwald Spidera s bonusovými žetonky. Pavouk se ale dlouho neohřeje, protože v útoku dostane Rebukem, ale Petr má dalšího. I soupeř se osmělí a útočí vším (krom Fiend Huntera), ve vzduchu jsou cítit nějaké kombat triky, a taky že ano – ale jen Break of Day (14×22). Petr tak může ve svém zaútočit vším, ale soupeř má Village Bell-Ringera, jenže Petr má Spidery Grasp a soupeř ve svém po draw vzdává.

1:1

Petr nechává po mulliganu celkem špatnou ruku: 3× zem, Prey Upon, Lumberknot, Kindercatch a Hunger of the Howlpack

Soupeř má velmi svižný začátek – Doomed Traveller, Unruly Mob a Nibilis of the Mist, posílá vše do útoku (14×20) a ještě přidá Elgaud Inquisitora, Petrův první play je až ve čtvrtém kole Kessig Recluse. Soupeř mezitím stále útočí a ještě si dává Break of Day (5×22). Petr konečně začíná stabilizovat pomocí Prey Uponu a další Kessig Recluse, ale po útoku má už jen jeden život (1×26). Pro Petra to sice začíná vypadat nadějně, ale transformovaný Thraben Sentry je nakonec nad jeho síly.

1:2, 0:1

2. kolo

Opět sledujeme, jak si vede náš favorit:

Petr Štefan – Jakub Bakule (Esper)

Petr začíná a opět mulliganuje, nakonec nechává ruku 3× zem, Creepy Doll, Spidery Grasp a Somberwald Spider

Soupeř začíná T3 Screeching Batem a další kolo útočí (18×20) a hraje Markov Patriciana. Petr pořád nic nehraje a tak Bakule útočí vším, ale dostane mlhou. V dalším kole přidává Diregraf Captaina a zase útočí (8×26). Petr konečně začíná něco hrát – 5/5 prase, které v soupeřově dalším útoku zabije vampíra (4×29). Bakulín přidává do tlaku 4/5 zobmáka, ale Petr má parádní play - Prey Upon na kapitána a Hollowhenge Scavengera (9×29). Bakulín už tak útočí jen netopýrem, ale ještě přitápí 3/4 dráčkem (7×29). Petr ale stabilizoval svým Somberwald Spiderem. Jenže Bakule má Ludevic's Test Subject, který trochu kazí plány. Ovšem Petr má Creepy Dollu, takže může po bloku „Ludvíka“ zabít, ale bohužel nezvládl hod kostkou a prohrává. Jak vidíte, v životě je stejně všechno jen o hodu kostkou …

0:1

Petr má konečně ruku, která položí dobrou bytost ve třetím kole - 4× zem, Lambholt Elder, Spidery Grasp a dokonce i Kessig Cagebreakers

Petr tedy začíná T3 Lambholt Elderem, kterého v dalším kole flipne a útočí, ale není to moc clock, jelikož Bakulín má i tentokrát Markov Patriciana. Topdecknutá Predator Ooze přináší trochu naděje, ale dostane Tragic Slipem. Bakule dává navíc i Diregraf Captaina a po pár útocích je to na životy 15:15. Hrou pak výrazně zamíchá Griptide na flipnutého Eldera a navíc do hry znovu přichází i Ludvík. Petr má sice Prey Upon, ale nemá žádné bytosti (jako vždy nepřišla pátá zem). Nakonec hraje alespoň Orchard Spirita, ale Bakule už tak tlačí 3/4 dráčkem a když pak otočí Ludvíka, tak není co řešit.

0:2, 0:2

3. kolo

Pro toto kolo se podíváme na souboj dvou hráčů, kteří mají zatím skóre 1:1.

Míra „Erno“ Košťál (UW Spiriti) – Pavel „Goblin“ Roessler (Esper)

Goblin začíná Walking Corpsem a Míra Shriekgeistem a navzájem se škádlí (16×18). Goblin pak hraje Stormbound Geista a Míra trochu zrychluje clock v podobě Battleground Geista. Stormbound Geist se vymění se Shriekgeistem a Goblin ve svém útočí za tři (13×18) a přidává Abbey Griffina. Míra hraje 4/5 zombáka a Butcher's Cleaver. Goblin si pro změnu dává Trepanation Blade, equipuje Geista a letí a opět se Geisti navzájem pobijí. Trepanation Blade odemlel Divine Reckoning a Míra hraje flashback. Na stole zůstali 4/5 zombák a Abbey Griffin a Míra útočí (13×14). Goblinův Griffin dostane Trepanation Blade a útočí (9×14). Po útoku na stole přibude Selhoff Occultist. Míra útočí nazpátek a přidává Elder Cathara. Goblin při útoku lakošsky odemele 4 karty a Míra má poslední tři životy (3×14) a aby toho nebylo málo, tak dá Goblin ještě Dearly Departed. Míra útočí vším, Goblin to nechává projít do sebe a Míra už to nijak nevytrikuje…

0:1

Míra začíná zostra Cloistered Youthem, Goblin o něco pomaleji Selhoff Occultistou. Míra transformuje Cloistered Youth a útočí (19×17) a ještě přitlačí Drogskol Captainem. Ale Goblin má odpověď v podobě One Eyed Scarecrow, jenže musí doubleblockovat Youtha a o Scarecrow záhy přijde (19×16). Míra má navíc i Lantern Spirita a znovu útočí (15×11). Goblin už se ale dostal až k Dearly Departed , ale Míra má Chant of the Skifsang a útočí vším (15×9). Goblin útočí nazpátek a dává Nibilis of the Mist (13×9). Míra hraje další Chant, Goblin má Dissipate, ale Míra má zdá se neomezené množství Chantů (povedlo se mu nadraftovat čtyři) a dává v pořadí třetí! Mírův útok je chumpnut a Goblin znovu útočí nazpátek a přidává Stormbound Geista (11×9). Míra Geista exilne Fiend Hunterem a útočí (11×7). Goblin má na ruce několik černých karet, ale nemá Swampy a po několika dalších útocích vzdává.

1:1

Ve třetí předvede Míra parádní beatdown - T2 Cloistered Youth, Goblin T2 Walking Corpse. Youth se transformuje a útočí (19×17) a přibude k němu Elder Cathar. Goblin hraje Stormbound Geista, který pro jistotu dostane Bondsy. Míra útočí, Goblin chumpne Cathara (18×14) a po útoku dá Míra další Cloistered Youth. Po dalším Mírově útoku už je to na životy 16×6 a Goblin nic nemá a vzdává.

2:1

Finále

Nyní se podíváme na pomyslné finále, Adam má sice jen 2:1, ale v případě výhry stane celkovým vítězem.

Adam Klein (UBW mlečka) – Petr Brožek (RG Aggro)

Hru načíná T2 adamův Shriekgeist, Petr má Gatstaf Shepherda. Adam začíná mlít ve velkém - Curse of the Bloody Tome a útok Geistem (20×19). Petr tuší, že by Geist zlobil a tak ho zabíjí Brimstone Volleyem a útočí (18×19). Adam hraje Midnight Guarda, Petr nehraje nic a transformuje Gatstaf Shepherda, ale ten v dalším útoku dostane Rebuke. Petr hraje Village Ironsmitha a Adam nic nemá, tak se hned transformuje a útočí – Adam chumpuje Guardem. Petr má trošku colorscrew, protože nemá druhý Forest a tak nic nehraje. Adam si zatím vrací a znova hraje Guarda, Petr dává na konci Briarpack Alpha, útočí (19×14) a po útoku dává Butcher's Cleaver. Adam nic nedělá, evidentně se už spoléhá na „knížku“. Petr útok - Adam hraje Hysterical Blindness a blokuje Briarpacka, ale ten dostane Wild Hunger. Adam hraje ve svém Alchemku, Petr stále útočí, Adam chumpuje Guardem (19×11), Petr hraje Grizzled Outcasty. Adam dá Chill of Foreboring, do hrobu semele Dream Twist a to stačí.

1:0

Petr si dovolil pěknou kulišárnu, když nasidoval 17 karet a jeho deck teď čítá 57 karet.

Na začátku proti sobě opět stojí Pasáček a Geist, ale Petr to teď má lepší a pokračuje Darkthicket Wolfem. Adam mele Geistem, Petr útočí a přidává Kessig Reclusi (14×19). Adam dává Avacynian Priesta a hraje Dream Twist. Petr útočí a hraje další dva vlkodlaky (10×19). Adam nic nehraje a jenom mlží, vlkodlaci se flipují a Adamovi postupně dochází dech.

1:1

Adamovi to teď přišlo pěkně - Ghoulcaller's Bell a Curse of the Bloody Tome. Petr začíná až T3 Pyreheart Wolfem. Adam dává tapovače, Petr útok (19×20) a Kessig Recluse. Adam dává Stormbound Geista, Petr jen útočí (18×20). Adam hraje nasidovanou Curse of Exhaustion. Petr útočí (15×20)a dává Pasáčka. Adam konečně dává trochu clock v podobě druhé knížky. Petr hraje a rovnou equipuje Butcher’s Cleaver, ale před útokem dostane Feeling of Dread (8×20). Petr má už jen 16 karet v knihovně, ale vypadá to, že Adama zabije na dva útoky.
Petr útočí a hraje Darkthicket Wolfa. Adam nic podstatného nelíže a Petr ho dalším útokem zabíjí. A jak to tak chodí, na vršku měl Adam Geralf's Mindcrushera…

1:2

Petr má tedy jako jediný 4:0 a vítězí. Na ceny se otevřel Phyrexan Metamorph a Tempered Steel. A nutno dodat, že Petr si na draftu ještě navíc „pro chuť“ otevřel Snapcastera.
A můžeme se jen domnívat, že na Petra doma čekala přítelkyně, což by znamenalo asi vůbec nejlepší večer, jaký si lze představit .

Pokud se ještě podíváme na našeho favorita, tak ten jakmile zmizel z dosahu coverage, tak dvakrát vyhrál a měl nakonec 2:2.

No a to je z dnešního draftu vše, snad podobnou coverage ještě někdy zopakujeme.

 
na začátek