Report z Game Day Fate Reforged

Report z Game Day Fate Reforged v Tolarii nám poslal jeho vítěz Emil Řezanina. Přejeme příjemné počtení.

Když jsem si na webu Tolarie všiml, že se blíží Game Day Fate Reforge, rozhodl jsem se zúčastnit. Po několika ne zrovna šťastných turnajích jsem se rozhodnul překonat smůlu.

 

Postupně jsem přešel z Abzan Midrange k Temur Aggru, které se mi začalo líbit více. První verze balíčku byly celkem pomalé a málo obratné, tak jsem se nakonec rozhodl upravit verzi balíčku, který hrál Jacob Eckert na SCG Premier IQ – Indianapolis. Udělal jsem v něm pár změn a začal ho testovat. Na testování moc času nebylo, takže bych chtěl poděkovat Martinovi Mariškovi, s kterým jsme občas po práci sedli a zahráli několik her. Konečná verze balíčku je:

 

3 Forest
2 Mountain
4 Frontier Bivouac
1 Mana Confluence
4 Shivan Reef
1 Temple of Abandon
4 Wooded Foothills
3 Yavimaya Coast
1 Temple of Mystery

3 Ashcloud Phoenix
3 Elvish Mystic
4 Frost Walker
4 Rattleclaw Mystic
4 Savage Knuckleblade
3 Shaman of the Great Hunt
3 Boon Satyr
2 Flamewake Phoenix

3 Lightning Strike
2 Wild Slash
4 Crater's Claws
2 Stubborn Denial

Sideboard
4 Disdainful Stroke
2 Magma Spray
1 Stubborn Denial
1 Temur Charm
2 Surrak Dragonclaw
2 Anger of the Gods
2 Void Snare
1 Chandra, Pyromaster

 

Náš plán na turnaj byl zase prostý, nezkazit si náladu a pokusit se probojovat do Top 8. Na turnaj jsme dorazili celkem s předstihem, takže jsme se stihli rychle aklimatizovat a zaházet si soutěžně kostkami o to, kdo se půjde Petra Brožka zeptat, jestli by mu dal basic land pro soupeře. To jsem nakonec vyhrál a byl rozházený na zbytek turnaje .

 

Na turnaji se nás nakonec sešlo celkem 14 a hrálo se 5 základních kol a pak Top 8. Petr Brožek zahájil turnaj zopakování obecných informací a vyvěsil Pairing list prvního kola.

 

1. Kolo: Jakub Havelka, Abzan Aggro

 

Proti Kumanovi jsem na posledním turnaji prohrál, což mi nezapomněl před hrou připomenout. Hod kostkou jsem vyhrál a vybral si, že si začnu. V rámci tohoto zápasu jsem se celkem bál rychlého nástupu Anafenzi, Siege Rhina a Wingmate Roca, protože jsem na ně měl strašně málo odpovědí.

 

První hru jsme spolu celkem drželi krok. Problém ale nastal ve čtvrtém kole, kdy mně došly blesky na jeho bytosti a Kumanovi se postupně podařilo na stůl dostat Anafenzu a dva Siege Rhiny, kteří dokončili moji zkázu.

 

Sideboard

Out: 3 Lightning Strike, 2 Wild Slash, 1 Shaman of the Great Hunt, 2 Flamewake Phoenix

In: 4 Disdainful Stroke, 1 Temur Charm, 2 Surrak Dragonclaw 1 Chandra

 

Druhá hra byla podstatně lepší pro mě. Postupně jsem dokázal na stůl v rychlém sledu dostat Frost Walkera, Flamewake Phoenixe a Savage Knuckleblada. Kumano se snažil odpovídat na můj rychlý start pomocí Rhina a Wingmate Roca. Ty jsem zrušil pomocí Disdainful Stroků. Když už se Kumanovi povedlo stabilizovat, tak jsem dokázal na stůl protlačit Ashcloud Phoenixe, který byl následně vylepšen bestow Boon Satyrem, na kterého už nenašel odpověď.

 

 

Třetí hru jsem nezačal zrovna dobře. Kumano se rozhodnul, že bude začínat a moje úvodní ruka vypadala následovně: Yavimaya Coast, 3x Boon Satyr, Rattleclaw Mystic, Ashcloud Phoenix a Crater’s Claws. Rozhodnul jsem se teda jít do šesti, kdy jsem si to už nechal s Frontier Bivouac, Wooded Foothills, Mountain, Rattleclaw Mystic, Craters Claws a Shaman of the Great Hunt.

 

Kumano začal scry landou a předal mi kolo. Já si dolíznul druhého Rattleclaw Mystica a položil Frontier Bivourac s plánem, že se pokusím, aby mi na stole vydržel aspoň jeden Mystic a já tak stabilizoval hru na příchod Shamana. Kumano ale ve svém kole zahrál Thoughtseize na jednoho Mystica a aby to nebylo málo, tak to ještě jednou zopakoval. Zahodil mi teda oba dva urychlovače a nechal mě hrát. Ve svém kole jsem dolíznul Shivan Reef a předal zpět kolo soupeři. Ten se celkem činil a vyložil Coursir of Kruphix, který mě v dalších kolech začal jezdit. Na mého Shamana mi ukázal Bile Blight a v dalším kole přidal ke Courserovi ještě Siege Rhina. Tato dvojka pak bez odpovědí z mé strany dokázala Kumanovi dojet pro vítězství.

 

Po hrách jsme si dali ještě spolu pár her s jeho druhým balíčkem a šel jsem fandit Martinovi. Martin pro dnešní turnaj zvolil Jeskai Aggro, kde na soupeře v počáteční fázi tlačí Seekery, Frost Walkery, Goblin Rabblemastery a Jeskai Mantisy. Stihl jsem akorát rozhodující hru, kterou Martin o kolo vyhrál.

 

0:1

 

2. Kolo: David Mazan, Fritka

 

Na tuhle hru jsem si celkem věřil, protože předchozí den jsme s Davidem hráli pár her a poměr výher bez Sideboardu byl spíše na mé straně. Hod kostkou vyhrál David a rozhodnul se, že bude začínat.

 

První hru jsem nechal celkem vlažnou ruku se dvěma Crater’s Claws, Rattleclaw Mysticem, Savage Knucklebladem a třemi zeměmi. David zahájil hru útokem Monastery Swiftspear, která byla celkem nepříjemná díky tomu, že jsem na ruce neměl žádný Wild Slash nebo Lighnting Strike. Když David další kolo přidal druhou Monastery Swiftspear a zahrál Titan’s Strength, dostal mě útokem na 12 životů.

 

Ve svém kole jsem zahrál fetchku a vyložil na stůl Rattleclaw Mystica. Soupeř mi ho ve svém kole zastřelil Wild Slashem a pokračoval útokem. Já se pokusil do bloku za život zahrát Savage Knuckleblada. Ale když soupeř ve svém kole zahrál třetí Monastery Swiftment a Hammerhand, tak jsme mohli jít na další.

 

Sideboard:

Out: 2 Flamewake Phoenix, 3 Shaman of Great Hunt

In: 2 Magma Spray, 2 Anger of the Gods, 1 Chandra, Pyromaster

 

Druhou hru jsem začínal s první rukou, která obsahovala rychlé střílení, manovače, Savage Knuckleblada a tři země. David se rozhodl úvodní ruku taky nechat, ale nevypadal z ní nadšený. Začal jsem tedy horou a nechal si na ruce připravený Magma Spray. David ve svém kole zahrál pouze Fetchku a předal mi kolo.

 

Já se pokusil zahrát manovače, který na konci kola dostal Wild Slashem. Ve třetím kole se mi povedlo na stůl dostat Savage Knuckleblada s tím, že v ruce jsem měl připraveny Crater’s Claws, Lightning Strike a Wild Slash. Moje taktika vypadala tak, že co zahraje David na stůl, tak zabiju, a Knuckleblade si dojede postupně pro vítězství. Jediný čím by mi mohl Knuckleblada zničit byl Stoke of Flames, na který jsem si nechával stále volné many.

 

David ale nakonec změnil taktiku a postupně do mně vystřelil tři Stoke the Flames. Stav životů 3:7. Byl začátek soupeřova kola, který měl na stole 5 zemí a v ruce tři karty. Já jsem měl na své straně tapnutého Savage Knuckleblada a untapnuté 4 země (Mountain, Yavimaya Coast, Shivan Reef a Frontier Bivoac) a na ruce Lightning Strike a Boon Satyra.

 

David se ve svém kole pokusil zahrát Mardu Scouta za Dash s cílem mě toto kolo zabít. Já jsem mu na to reagoval pomocí Lightning Striku, abych si nenaběhl do Wild Slashe do hlavy, který by partii ukončil. David na to reagoval Titan’s Strenght a pomocí scry si dal vrchní kartu na spodek knihovny a předal mi kolo. Takže smrt mě ještě nečekala. Ve svém kole jsem si dolíznul druhý Frontier Bivoac a zkusil zaútočit. Škoda, že to nebyla jiná země, abych mohl jsem tak jet v útoku za 8. Stav životů byl 3:3. Předal jsem kolo a nechal Davida hrát. Ten mi ukázal z vršku knihovny Lighning Strike a mohli jsme začít balit.

 

Po hře jsem ještě chvilku sledoval ostatní zápasy a přemýšlel, jestli nemám raději dropnout a jít domů. To jsem si naštěstí rozmyslel a zůstal.

 

0:2

 

3. Kolo: Roman Vejdělek, Abzan Aggro

 

Ve třetím kole na mě čeká další Abzan Aggro balíček, s kterým jsem v prvním kole prohrál. Tento zápas mě celkem netěší, protože do druhé hry to mám většinou horší díky, problému se sidováním, protože nemůžu vyhodit levné blesky nebo manovače za rušení. Hod kostkou proti Romanovi vyhrávám a rozhodnu se tedy začít.

 

První hra je převážně o dmg race. Nechávám celkem pěknou ruku, která Romana dostane pod tlak pomocí zahraného Frost Walkera a Savage Knuckleblada. Roman odpovídá na moji ofenzívu pomocí dvou Siege Rhinů. Dokáži se ale zbavit jednoho z nosorožců pomocí Craters Claws a změnit stav životu na 14:12.

 

Roman ve svém kole zaútočí nosorožcem za čtyři a přidá na stůl Wingmate Roca s tokenem. Ve svém kole mám plán, že se pokusím v útoku zabít jednoho z letců a zastřelit Romanovi nosorožce pomocí dalšího Crater’s Claws. Tento plán mi nakonec vychází a stav životu je 10:8. Roman mi dále ukáže Bile Blight, který mi říká, že mám obětovat Frost Walkera. Já ale přidám dalšího.

 

Hra se nakonec vyvine do stavu, kdy mě Roman ulítá Wingmate Rocem na 4 životy a vyloží na stůl Coursera a zem. Roman má na vršku knihovny Rakshasu Deathdealera a ruku prázdnou. Ve svém kole dokáži Romanovi zastřelit blokera a změnit stav životu na 4:4. Jelikož vím, že Roman si příští kolo lízne pouze příšeru, zvládnu ještě vyložit zbytek ruky na stůl. Roman po líznutí vzdává.

 

Sideboard:

Out: 3 Elvish Mystic, 2 Flamewake Phoenix, 3 Shaman of the Great Hunt

In: 4 Disdainful Stroke, 1 Temur Charm, 2 Surrak Dragonclaw 1 Chandra, Pyromaster

 

Na tento zápas jsem nakonec změnil i způsob sideboardování oproti první hře, protože to Roman má oproti Kumanovi o něco rychlejší.

 

Druhou hru začíná Roman rychlým tlakem. Snažím se mu zabít bytosti s 2 nebo 3 dozadu, ale tento plán mi skončí, když dojdou levné blesky a Roman zahraje Anafenzu. Na stole má teď převahu Anafenzy a Rakshasi Deathdealera proti mému prázdnému stolu. V jeho útoku se snažím zahrát Boon Satyra a vyměnit se s Anafenzou, co se mi podaří.

 

Roman mě nakonec stáhne až na sedm životů. V tomhle bodě dokážu hru stabilizovat na dvou Rattleclaw M. a Surrakovi v ruce, kterého chci zahrát na konci Romanova kola. Stav životů 4:19. Roman ve svém kole zahraje Sorina a vyrobí upíra. Já se snažím jako odpověď na konci kola zahrát Surraka. Ve svém kole se rozhodnu, že pojedu oběma manovači do Sorina a Surrakem do něj. Roman neblokuje a Sorin umírá. Stav životů 4:13.

 

Roman se ve svým kole snaží hrát něco z ruky, což se mu nepovede přes moje rušení. Nakonec mě projede pouze upírem. Stav životu 2:13. Ve svém kolem si bohužel ale nedolíznu odpověď, tak se pokusím blafovat. Zaútočím a nechám Romana hrát. Stav životu 2:3. Roman se, ale ve svém kole nebojí a upír se rozjede pro vítězství.

 

Na rozhodující partii nechávám agresivní ruku s rušením. Snažím se Romana dostat pod tlak. První Siege Rhino, kterého se Roman pokusí zahrát, je zrušen. Roman se pokusí dát dalšího nosorožce příští kolo, který už na stole vydrží. Dva Courser of Kruphix se na druhé straně celkem činní a stav životů je 10:20. To naštěstí kompenzuji přečíslením příšer na stole.

 

Roman pošle na smrt jednoho Coursera, aby mohl zahrát Wingmate Roca s raidem. To se mu ale nepovede díky mému Disdainful Stroku. Stav životů 2:9. Nakonec se Roman snaží zvrátit hru ještě pomocí Elspethy, ale to se mu nepovede díky rušení v podobě Stubborn Denial. Ten mě sice srazí na jeden život, ale ve svém kole jedu útokem pro vítězství.

 

S Romanem to byly velmi těsné hry. (4:0, 0:3, 1:0)

 

1:2

 

4. Kolo: Daniel Papež, Abzan Midrange

 

Další kolo. Další Abzan. Nyní ale pilotovaný zkušeným Danem Papežem, který na posledních turnajích s tímto balíčkem dokázal uhrát velmi hezké umístění. V hodu kostkou opět vyhrávám a rozhodnu se začít.

 

Oba dva jsme nechali úvodní ruku s tím, že já měl 2x Frontier Bivouac, Rattleclaw Mystic, Elvish Mystic, Lightning Strike, Flamewake Phoenix a Crater’s Claws. První kolo oba začínáme taplou zemí a předáváme si kola. Já si ve druhém kole dolíznu Frost Walkera a hraji elfa. Dan ve svém kole mého elfa zabijí pomocí Bile Blightu a nechá mě hrát. Ve svém kole lížu Crater’s Claws a hraji Rattleclaw Mystica. Dan je na tom se zeměmi podobně.

 

Ve třetím kole přidávám Flamewake Phoenixe a snažím se s ním držet Dana pod tlakem. Na dvou zemích jsme nakonec oba několik kol s tím, že já narozdíl od Dana úspěšně hraji většinu svých karet. A když se Dan pokusí stabilizovat hru pomoci Coursera, tak dostane Clawsy. Frost Walker a Flamewake Phoenix to nakonec zvládnou dohrát.

 

Sideboard:

Out: 3 Lightning Strike, 2 Wild Slash, 2 Elvish Mystic, 2 Shaman of the Great Hunt,

In: 4 Disdainfull Stroke, 2 Surrak Dragonclaw, 1 Chandra, Pyromaster, 1 Temur Charm, 1 Stubborn Denial

 

Druhou hru začal Dan dvojicí Sylvan Caryatid a dvěma Coursery of Kruphix. Já na své straně dokázal seslat Flamewake Phoenix, Frost Walkera a morph (Rattleclaw Mystic). Dan přidal na svoji stranu Sorina a udělal upíra. Phoenix se pokusí zaútočit do Sorina, ale cestu mu zastavíl upír. Vyložil jsem tedy Ashcloud Phoenixe a za poslední zdroj červené many jsem Sorina zastřelil Crater’s Claws. Dan postupně vyložil na stůl Lilianu, Sorina a na závěr Ugina. To je můj konec.

 

Třetí hru jsem začínal opět já a po líznutí agresivní úvodní ruky opět se dvěma zeměmi, jsem se rozhodl nechat. První kolo jsem položil elfa a v druhém kole jsem přidal ještě Frost Walkera. Bohužel jsem se na těchto dvou zemí opět zaseknul. Naštěstí Elf vydržel dostatečně dlouho, abych mohl hrát, jako by se nic nestalo, do té doby než jsem si líznul další zemi.

 

Dan začal hrát až ve třetím kole tím, že vyložil Courser of Kruphix. Ten díky mým dvěma zemím, elfovi a Frost Walkrovi dostal Crater’s Claws a Frost Walker pokračoval ve snižování Danových životů. Hra se dostala do stavu, kdy jsem na stole měl Frost Walkera, Elvish Mystica, Ashcloud Phoenixe a jednu untaplou Shivan Reef, na ruce Crater’s Claws, Stubborn Denial a Savage Knuckleblade. Dan na svojí straně měl pouze Coursera a 7 zemí, v ruce měl jednu kartu. Stav životů 19 : 9.

 

Dan ve svém kole líznul z vršku Lilianu. Po rozmýšlení se ji rozhodnul zahrát pro vyhledání Elspeth. Dále se pokusil za zbývající dvě many ještě zahrát Bile Blight, kterým cíloval Phoenixe. Na něj ale dostal samozřejmě Stubborn Denial. A ve svém kole jsem ho zabil po útoku přesně drápy do hlavy.

 

2:2

 

5. Kolo: Daniel Tocháček, Sultai Control

 

Hned na začátku kola mi Dan nabídl remízu, protože jsme v tabulce umístění byli z 8 šestibodových hráčů na 4. místě (on) a 5. místě (já). Chvilku jsem si nechal tedy od něj vysvětlovat, jak to vychází, a remízu jsem přijal

 

Martin bojoval poslední kolo proti Jakubu Havelkovi, mému soupeři z prvního kola. Martin nakonec vyhrál 2:0, protože to Kumanovi vůbec nepřišlo a navíc si do první hry si nechal špatnou ruku.

 

Konečné standingy byly celkem překvapivé, protože já sice zůstal na plánovaném 8 místě, ale Dan obsadil až místo za mnou. Tudíž se do Top 8 nakonec nedostal.

 

Čtvrtfinále: Petr Brožek, UR aggro

 

Na tento zápas jsem se celkem těšil, protože Petrův balíček je celkem zábavný a dobře se proti němu hraje. Hod kostkou opět vyhrávám a vybírám si, že začnu. Bohužel do zápasu vstupuji hodně nesoustředěný a tak se mi místo líznutí úvodní ruky povede svůj balíček ještě jednou zamíchat, za což se mu pak ještě omlouvám a zase se koncentruji na hru.

 

První hru jsem začal agresivním stylem hry. Karty mi celkem chodí po křivce. Stůl ovládne z hrobu vracející se Flamewake Phoenix ve třetím kole. Toho následuje další kolo Frost Walker. Petr má celkem problémy se zeměmi a většinu příšer, které vyloží, mu stihnu dříve zabít, než s nimi stihne něco udělat. Ve svém kole se pokusí pro zvrácení partie ještě líznout tři karty pomocí Treasure Cruise, na který ale dostane ušetřený Stubborn Denial. Další kolo je po útoku dostřelen pomocí Crater’s Claws.

 

Sideboard:

Out: 3 Elvish Mystic, 3 Shaman of the Great Hunt, 1 Flamewake Phoenix

In: 2 Surrak Dragonclaw, 2 Magma Spray, 1 Temur Charm, 1 Chandra, Pyromaster 1 Stubborn Denial

 

Petr se na rozhodne druhou hru začít. Pokouším se hrát po křivce, ale Petrovo zabíjení mi to moc nedovoluje. Ve třetím kole zahraje Hordeling Outburst pro tři gobliny. Ty mě ze začátku hry začnou sjíždět. Postupně se jich začnu zbavovat blesky. Na stůl se mi podaří protlačit Savage Knuckleblada a nechávám Petra hrát. Petr dvě kola za sebou do mě vystřelí dva Stoke of Flames a ve svém kole zahraje Treasure Cruise, na který nemám odpověď a z líznutých karet mě dostřelí Lightning Strikem.

 

 

Do třetí hry nechávám ruku slouženou ze tří zemí, Savage Knuckleblada, Rattleclaw Mystica, Surraka a Wild Slashe. Další kolo lížu zemi a kolo na to Frost Walkera. Rattleclaw Mystic mi sice umřel, ale postupně se mi na stole objevil Frost Walker, Savage Knuckleblade a Surrak.

 

Na ruce jsem si pro jistotu na ochranu Surraka držel Stubborn Denial, kdy by mi ho chtěl zabít. Petr se postupně dokázal zbavit jak Walkera, tak i Knuckleblada. Na stole mi ale stále zůstal Surrak, na kterého Petr neměl žádného obránce a já si ho stále hlídal.

 

Klíčový okamžik byl, kdy mi Petr vrátil Surraka na ruku pomocí Voyage’s Endu. To jsem akceptoval s tím, že další Petrovo kolo ho opět vyložím a ještě mi zbyde mana na rušení. Stav životu 19:11. Petr ve svém kole zahrál Cruise s tím, že mu zůstala untapnutá pouze Shivan Reef. Reagoval jsem tedy na to Surrakem a následně Subborn Denialem. Následující kolo jsem si líznul Crater’s Claws a Petra zabil.

 

 

Petr mi ještě po hře sdělil, že opět měl celkem manascrew. Následně zjistím, že Martin prohrál v mirroru s Jakubem Bakulem, který mě bude čekat další kolo. To je na jednu stranu úsměvný, protože jsme se po dlouhé době nesetkali s Martinem ve hře proti sobě, ale přitom budu hrát proti stejnému balíku.

 

Semifinále: Jakub Bakule, Jeskai Aggro

 

Tohle kolo hraji proti Kubovi hrající skoro stejný balík, co hraje Martin. Takže přibližně vím, co můžu čekat. Vyhrávám opět hod kostkou a vybírám si, že začnu.

 

První hra byla celkem rychlá. Začal jsem na Kubu celkem rychle tlačit pomocí Flamewake Phoenixe a všechny jeho pokusy o udržení příšery ve hře jsem překazil pomocí blesků. Phoenix nakonec zvládnul Kubu ulítat na dostřel Crater’s Claws, které ukončily první hru.

 

Sideboard:

Out: 3 Elvish Mystic, 3 Shaman of the Great Hunt, 1 Flamewake Phoenix

In: 2 Anger of the Gods, 2 Magma Spray, 1 Chandra, Pyromaster, 2 Surrak Dragonclaw

 

Do druhé hry jsem si nechal ruku plnou bytostí s jedním Crater’s Claws. Kuba začínal tak, že mi na konci druhého kola zastřelil Rattleclaw Mystica a ve svém kole položil Goblin Rabblemastra. Toho se mi povede v mém kole zabít. Kuba ale pokračoval ve své krasojízdě a přidal dalšího Goblin Rabblemastra. Na toho zvládnu topdecknout blesk a zabít ho ve svém kole. Problém nastává v Kubově kole, kdy zahraje ještě jednoho, na kterého už do konce hry nenajdu odpověď.

 

 

Třetí hru mně došla celkem pěkná úvodní ruka. Měl jsem dostatek blesků na to, abych soupeřovi první 3 příšery mohl zabít. Po úspěšném zabití příšer jsem přešel do ofenzívy a začal Kubu trápit Flamewake Phoenixem a Savage Knucklebladem. Phoenix ale dostal kolo po vyložení Magma Spray mezi křídla.

 

Hra došla až do fáze, že jsem už hrál pouze v topdeck módu. Na stole jsem měl pouze 5 zemí a Savage Knuckleblada. Kuba na stole měl pouze země. Stav životů 11:9. Ve svém kole jsem líznul Wooded Foothills, kterou hned obětuji pro Forest a zaútočím za 6. Stav životu je 10:3.

 

Kuba ve svém kole se pokouší najít odpověď na Savage Knuckleblada pomocí Dig Through Time (kousne se pro druhou modrou manu – 10:2). Po Digu se mi pokusí zabít Knuckleblada pomocí Valorous Stance. Má na stole už pouze jednu untapnutou horu, tak se rozhodnu ho vrátit na ruku. Kuba ale pak ještě přidá Battlefield Forge a nechá mě hrát.