Report z Legacy Series 2015 v Brně

Vítězný report z Legacy Series v Brně - prvního většího Legacy turnaje po novém banlistu.

V sobotu večer mi napsal Jarda Bouček, jestli jedu do Brna na legačku. Tou dobou jsem vůbec netušil, že je nějaká legačka, ale s dychtivostí člověka, který prakticky celý měsíc strávil nad učením, jsem ihned zavolal Gybovi, jestli jedem. Honza souhlasil a dokonce sehnal i dalšího legačkáře z Hranic. Samozřejmě, že to byl Radek Balko, který k nám na turnaje jezdí pravidelně a hraje Death and Taxes, jen v trochu jiné sestavě než já.

V sobotu ráno mi Gyb napsal, že mu to nakonec nevyjde, a tak jsme jeli hájit naše barvy ve dvou.


Cesta probíhala příjemně, řešili jsme různé tríčky s Flickerwispem, Karakasem a hlavně jsme oba přemýšleli nad sideboardem, jelikož jsme ještě neměli zhotovený decklist.
Do Rytíře jsme dorazili okolo 10:25, vlastně by bylo lepší napsat před Rytíře, jelikož ten se otevíral až v 10:41, a to i přesto, že začátek registrace byl o půl.
Jakmile nám přeci jen otevřeli, okamžitě jsem šel k pultu, vyzvedl si objednávku v podobě Containment Priesta a vydal se řešit sideboard.

 

Výsledný deck vypadal takto:

 

Death & Taxes- Rostislav Shejbal

4 Wasteland
4 Rishadan Port
2 Karakas
12 Plains

4 Flickerwisp
4 Mother of Runes
3 Phyrexian Revoker
4 Stoneforge Mystic
4 Thalia, Guardian of Thraben
1 Containment Priest
2 Aven Mindcensor
4 Serra Avenger
1 Brimaz, King of Oreskos

4 Swords to Plowshares
4 AEther Vial
1 Umezawa's Jitte
1 Batterskull
1 Sword of Fire and Ice

Sideboard
2 Mirran Crusader
2 Cataclysm
2 Rest in Peace
1 Oblivion Ring
2 Council's Judgement
1 Spirit of the Labyrinth
1 Manriki-Gusari
1 Ethersworn Canonist
1 Containment Priest
1 Grafdigger's Cage

1 Gut Shot

 

 


Pár slov k výběru a počtu karet v balíčku:
Jistě jste si všimli, že od minula výrazně ubylo Spirit of the Labyrinthů a přibylo Serra Avengerů. Samozřejmě to způsobila změna v Banlistu, konkrétně zákaz Treasure Cruise.

 

Kvality Serry můžeme vidět hlavně proti různým variantám URxy Delvera, který byl naprosto očekávaným krokem od lidí, kteří dříve hráli UR Delvera. Právě schopnost létání dělá ze Serry naprosto skvělou a mnohdy i klíčovou kartu proti velkému počtu balíčků. S každým Equipmentem je pak naprosto boží.


Dále si v baličku našel místo Containment Priest, který měl být jakousi formou mainboard odpovědi na Reanimace, Posty a Sneak Attack.1 Kolo: Tomáš Kuchta- ANT

 

Již během psaní decklistu jsem zaslechl, jak Tomáš mluví o svém Antu. Obecně hraju s podobnými balíčky velmi nerad a tak mi pairingy prvního kola radost neudělaly.

Kostky: 4-2
Štěstěna se na mě usmála, když se mi i přes malá čísla podařilo Toma přehodit a začít.

Z nedostatků zemí jsem musel jít 2x Mulligan, což je velice, velice nepříjemné, zvlášť proti takovému balíčku. Keepnutá ruka vypadala takto: 2 Plains, 1 Rishadan Port, 1 Mother of Runes a 1 Aven.


Začínám položením pláně a vyložením Matky, Tom jen kývne hlavou, lízne a zahraje Gitaxian Probu za 2 životy. Podívá se mi do ruky, chvíli přemýšlí a zahraje Preordain. Já jsem si v dalším kole líznul jen Swordy a rozhodl se zaútočit matkou s nadějí, že jej snad stihnu ukousat včas pomocí Rishadan Portu. Po útoku vyložím Port a nechám Tomáše hrát. Po odtapnutí zemí použiji Port, ale Brainstorm mi smazal úsměv z tváře, naopak soupeř se usmíval na celé kolo, taky že pro to měl důvod-> Lotus petal 2 Ledka, Ritual a Infernal Tutor. A pak už jen točil Ad Nauseam, dokud nenašel Tendrily, se kterými mě sundal ve 2-hém kole!1:0

Sideboard
2 Rest in Peace na tušené Past in Flames a hlavně na rozbití Thresholdu, dále Ethersworn Canonsit se Spiritem byli oba jasnou volbou, pak už jen jako aggro výplň dva Mirran Crusadeři s jedním Gut Shotem.
Ven jsem dal 4 Swordy, a 3 Revokery.

Druhá hra probíhala o poznání lépe, než ta první: Vial, Canonista, Wasteland, pláň, Mirran Crusader, Flickerwisp a Brimaz vypadali dost v pohodě, a tak jsme ruku keepnul.

Vyložil jsme pláň, zahrál Vial a nechal Toma hrát. Ten zase vyložil Probu, celou ruku si zapsal do deníčku a vyčaroval Cabal Therapy do Ethersworna, která až příliš snadno zhatila mé plány. Na vršku knihovny však vyčkával Aven, který je velmi klíčovou kartou v tomto matchupu. Wastelandem jsem zničil Sea a nechal oponenta hrát. Ten zahrál Ponder a moc vesele nevypadal.

 

Ve svém kole jsem zahrál zem, konkrétně Rishadan Port a ukončil tak svou iniciativu. V upkeepu jsem tapnul ze strachu jen Swamp místo Islandu, jelikož jsem měl pekelně nahnáno z Brainstormu. Jak se ukázalo, rozhodnutí to bylo správné a já byl zase ve svém kole. Vial na trojce už čekal, ale zatím jsem nic neudělal. V upkeepu jsem zase tapnul bažinu a Tom vypadal ještě o něco více ustaraně.

 

Zahrál jen Ponder a s prázdným výrazem ukončil kolo. Na to jsem čekal. Brimaz na konci kola a pěkně útok za 4 byly přesně to, co jsem potřeboval. Tom již neměl mnoho času, a tak s v upkeepu tapnutým Swampem a volným mořem zkusil rozjet combo. Do fetch landu vletěl Aven, ale hold někdo štěstí má, někdo ne. Hned první karta byl Vulcanic Island, takže to Tomášovi moc nevadilo, daleko horší však byla otázka tutoru. Vyházel celou ruku v rituálech a tutoroval ve 4 kartách. Nakonec nenašel nic kloudného a šli jsme na třetí.

1:1

V další hře jsem velice rychle protlačil Natálku společně s Matkou a tlačil, co to šlo. Virtue’s Ruin byl sice velkým překvapením, ale další Mindcensor locknul hru dost stabilně a po pár kolech se mi podařilo oponenta ukousat.