Report z Legacy turnaje v Přerově

Report z dalšího Legacy tažení Rostislava Shejbala. Čtěte, zda dokázal navázat na své vítězství z Legacy Series.

Na úvod se krátce ještě jednou vyjádřím ke změně formátu ba banu Treasure Cruise. Musím přiznat, že ačkoli jsem se zprvu obával malé různorodosti formátu, v této stránce se mé dedukce (naštěstí) ukázaly jako liché. Ban Treasure Cruise formátu určitě odlehčil a znovu zpopularizoval Wasteland.Turnaj proběhl 8.2. a zúčastnilo se ho slabších 13 hráčů. To nám ovšem nezabránilo užít si pohodovou atmosféru v domáckém klubu.Co se samotného decklistu týče, prošel od posledního turnaje jen málo změnami. To je pravděpodobně škoda, jelikož jsem do mainu nezařadil žádného Labyrintha, který je i po zabanování Treasure Cruise stále velmi kompetitivní hate kartou a napříště ho zase zařadím.

 

 

Death & Taxes- Rostislav Shejbal

4 Wasteland
4 Rishadan Port
2 Karakas
12 Plains

4 Flickerwisp
4 Mother of Runes
3 Phyrexian Revoker
4 Stoneforge Mystic
4 Thalia, Guardian of Thraben
1 Containment Priest
2 Aven Mindcensor
4 Serra Avenger
1 Brimaz, King of Oreskos

4 Swords to Plowshares
4 AEther Vial
1 Umezawa's Jitte
1 Batterskull
1 Sword of Fire and Ice


Co se Sideboardu týče, ten prošel poněkud radikálnější přestavbou. Především jsem zařadil Gut Shot ve více kopiích, jelikož se na Přerovském fieldu vyskytují combo elfové, na které je jediná adekvátní odpověď právě Gut Shot a Swordy. Dále jsem zařadil další kopií Ethersworn Canonisty, který se minule osvědčil více než dobře.


Sideboard
2 Mirran Crusader
2 Cataclysm
2 Rest in Peace
2 Council's Judgement
2 Gut Shot
1 Manriki-Gusari
2 Ethersworn Canonist
1 Containment Priest
1 Spirit of the Labyrinth

 

 

1 Kolo: BYE

 

Štěstí mi bylo nakloněno a hned jsem bez nutnosti hrát získal regulerní výhru 2:0. Čas, který jsem měl navíc, jsem aktivně využile k sledování her ostatních s nadějí, že třeba odhalím nějaký tajný tech, který by mě jinak mohl nepříjemně překvapit.


2 Kolo: Honza Gybas- UGB BALANCE Top


Co k tomu říct? To že Gyb bude hrát tak strašné zlo jsem tušil dávno předem, jelikož jsme jej spolu řešili na Facebooku, ale takovou nakládačku jsem snad ještě nikdy nedostal. Moc to ani nebudu rozepisovat. Prostě v obou kolech byla na stole Balance, Topka a milion rušení v Gybově ruce, které mi nedaly žádné naděje.