Sobotní prerelease Fate Reforged v Tolarii – 17.1.2015

Veškeré důležité dění na sobotním Prerelease Fate Reforged zaznamenal Jakub Havelka. Zajímavosti a plno fotek najdete v článku.

Vítejte u článku mapujícího dění na sobotním prerelease v Tolarii. Bohužel hned na začátek musím konstatovat, že návštěvnost je poměrně nízká, zahrát si přišlo 21 hráčů, což je hodně pod očekáváním.

 

Všichni byli zřejmě namlsáni veleúspěšnými Khans of Tarkir a malá edice, která nepřináší na první pohled žádné velké „bomby“ (snad s výjimkou Ugina), zdaleka tolik netáhne. Vysněná účast 32 hráčů, díky které by Tolarie v další PTQ sezóně mohla pořádat pre-elinimary turnaj, se tedy nekoná.

 

Zahrát si ale přišla většina hráčů z tolarijského A týmu – bratři Brožkové, Daniel Tocháček, Jakub Bakule, Roman Vejdělek a Daniel Papež. O zajímavé souboje tak nebude nouze.

 

"Metagame"

 

Ještě, než se hráči pustili do rozbalování boosterů (namísto obvyklého poměru 3:3 s velkou edicí obsahuje tentokrát prerelease pack čtyři boostery Fate Reforged, jeden booster Khans of Tarkir a jeden speciální klanový booster, který obsahuje foil z Fate Reforged a mix karet z Khansu a Fatu), tak jsem si pro vás připravil přehled oblíbenosti jednotlivých klanů:

 

7× Jeskai

6× Abzan

5× Mardu

3× Temur

0× Sultai

 

Jeskai byl jako první pryč, což je lehce vysvětlitelné – v Jeskai jsou totiž dva mythicy, které vypadají celkem dobře pro constructed a mají vysokou cenu v předprodeji. Jsou to Monastery Mentor a Soulfire Grand Master.

 

Na opačném konci je Sultai, který si nevybral ani jeden hráč, což mne trochu překvapuje, jelikož delve se na limited ukazoval jako velmi silná mechanika. I když je pravda, že šance na otevření drahého foilu zde byla dost malá (kromě Temporal Trespassu, který na limited zase taková bomba není) a pro většinu hráčů byl tohle rozhodující faktor při výběru guildy.

 

Rozbalování

 

Jeskai se nakonec spousta hráčům vyplatil, v prelease packu měli hned tři hráči foilového Grand Mastera, jehož cena v předprodeji se pohybovala okolo 20€. Zde je pár fotek z rozbalování:

 

Roman Vejdělek – Soulfire Grand Master (aneb rozptýlení obav z toho, že mythicy nejsou mezi klanovými foily)