Střípky z Prerelease

Jak to vypadalo na Prerelease, která jsme pořádali o víkendu v Pardubicích a Hradci Králové.

Sobota - Pardubice

V sobotu se v Tolarii sešlo 22 hráčů, kteří měli utkat své síly v komplet Theros block limited, ukovat si Godslayer a užít si příjemného dne u karet.Už během předregistrací se rychle rozebrala bílá barva, čemuž se není divit, vzhledem k tomu, jaké dostala promo.

Těsně před naším Prerelease se po sociálních sítích rozneslo, že Wizardi vymysleli jako skvělou marketingovou akci tzv. God booster, tedy standardně vypadající booster Journey into Nyx, ve kterém však místo klasického složení karet našlo několik šťastlivců všech 15 bohů z celého blocku. Nám se toto ověřit nepodařilo, "boží" booster nikdo neotevřel a stavělo se tak klasicky. I tak si rozhodně mnoho lidí nemohlo stěžovat, což se ukázalo již v prvním kole prvního zápasu..

"Ding ding"

Někteří na to šli z druhé strany a otevíraly si solidní balíky. Zvláště ti, co si za svou barvu zvolili bílou, se mohli pochlubit takovýmito starty.

Jedna, dva, tři, my jsme bratři.

Ale i ti, co si nezvolili bílou nemuseli smutnit, i když jejich komba vypadala jinak.

A teď "můžeš" blokovat..

Nálada během turnaje byla velmi příjemná a všech 6 kol plynule odsýpalo.

O konečném pořadí rozhodovaly standingy po 6 kolech a pořadí si můžete prohlédnout sami. Jen doplním barevné kombinace prvních osmi hráčů v pořadí (WR, WU, BU, RB, UR, RW, BW, BW). Nejlépe vyšla ze soubojů bílá, která však byla zároveň nejčastější volbou, tudíž jí hájilo více hráčů než osttaní barvy. Červená a modrá se ukázaly jako dobré doplňkové barvy a zdatně jim sekundovala černá, která byla často barvou hlavní. Trochu překvapivě se neprosadily zelené balíky, které byly poměrně dost zastoupené. Důvod spatřuji zejména v tom, že dost hráčů muselo/chtělo kombinovat zelenou s bílou, což je tradičně slabší kombinace. Nejlépe se zelenou zabojoval Martin Horák, kterému jeho UG přineslo 9.místo. (v konečném pořadí nejsou uvedeni hráči, kteří dropovali).

Pro inspiraci se podívejte na balík vítěze Jakuba Gregorczyka (5:1). Takhle nějak by to mělo ideálně vypadat s tím, že diskutabilní je snad jen Priest of Iroas, jakožto druhé ničení enchantmentů. Nicméně se během turnaje ukázalo, že s Journey into Nyx je maindeck ničení podstatně užitečnější než v předchozím formátu, jelikož je zde víc ebytostí, které jsou zároveň enchantmenty (a zároveň nejsou bestow) a je zde i dost removalu ve formě očarování. Maindeck disenchant tak v podstatě vždy najde dobrý cíl.

 

I druhý 5:1 balík byl hodně solidní a Jakubovi Bakulemu v podstatě nechybělo nic ke štestí. Možná by to sneslo ještě jednu dobrou bytost, ale jinak má balík vše, co by mít měl.

 

Ještě si představme vítěze Jakuba Gregorczyka a pak "skutečného" vítěze Daniela Kubu, který si z 5 boosterů otevřel 3 mythicy, z nichž byl jeden foil.

   

 

Sobota - Hradec Králové

V hradeckém Trifidu se sešlo komorních 11 hráčů, ale i tak se hrálo pět kol a byly k vidění zajímavé zápasy. Ve finále proti sobě stanuli David Mazan (WG) a Víťa Čech (WB) a první jmenovaný slavil celkové vítězství. David si dal v pátek jako rozcvičku FNM draft, kde hrál také finále a je vidět, že příprava se vyplácí. Perličkou přitom bylo to, že právě Víťa předtím pomohl Davidovi jeho balíček přestavět a doladit.

 

Neděle - Pardubice

V neděli na Prerelease dorazilo 15 hráčů, které ještě ráno zastihla zpráva, že "boží" booster není novinářskou kachnou, ale skutečností a jeden se otevřel i v naší republice. V Tolarii to opět nedopadlo, ale ještě se určitě nějaké boostery otevřou a snad to dopadne později.

Po pěti kolec hraní bylo jasné, že dominantní bílou ze soboty sesadí z jejího trůnu černá barva, která dominovala oběma neporaženým balíkům. První 4 hráči v pořadí hráli - UB, BG, WU, UGb. Narozdíl od soboty se konečně se prosadila i zelená barva. Konečné pořadí je zde:

První dva hráči nepoznali během dne porážku (Petr 4 výhry a remíza, Dan 3 výhry a 2 remízy).

Petr, jako už tradičně, pilotoval poctivý UB kontrol s množstvím karetní výhody a během svých her díky "hvězdicím" a "opportunitám" často viděl skoro celý svůj deck. Ze sideboardu se šla většinou podívat 3/2 flash siréna a 4manové rušení.

Dan hrál BG midrange s 5 rare do barvy, kdy nejslabším článkem balíku byly určitě dva jednomanové triky. Jinak to byla taková ta černo-zelená klasika - removal, velké bytosti a skvělá late game. Za zmínku stojí obzvláště vypečená je kombinace Phariky a bytostí s Constellation abilitou.

Vítěz turnaje Petr Brožek.

 

Za Tolarii děkuji všem za návštěvu a příjemnou atmosféru. A těším se na viděnou třeba už za týden na 2HG sealed decku.

 

Petr Brožek

 

 
na začátek