1# Tolarian Commander

Vzhledem k velké oblibě všech různých jednokarťákových formátů jsme se rozhodli uspořádat jeden turnaj. V případě kladné zpětné vazby hráčů chceme vytvořit pravidelnou sérii. Více informací naleznete v obsahu článku.

Formát turnaje je založen na tom, že si hráč vybere svého "generála" (legendární bytost) a balíček sestaví kolem jeho identity (barevné kombinace potřebné k seslání).
Za generála můžeme zvolit i Planeswalkera, který má speciální vlastnost, která říká, že může být hrán jako generál. Můžeme mít i dva generály v případě, že oba mají vlastnost "Partner".

Jednotlivé hry se v případě duelu jeden proti jednomu hrají na 30 životů. Pokud duel hraje více než dva hráči hraje se na 40 životů.

Požadavky na balíček
- balíček musí obsahovat přesně 100 karet včetně generála
- balíček musí obsahovat maximálně jednu kopii každé karty, vyjma základních zemí
- balíček může obsahovat pouze karty v barevné identitě generála
- balíček nesmí obsahovat karty, které jsou uvedené v banlistu

Co se týče banlistů. tak mě osobně přijde, že je v tom celkem guláš. Máme tu oficiální banlist od Wizardů, který je ale zaměřen na hru více hráčů, kde všichni hrají proti sobě a sbírají různě achievementy.
Tím, že neexistoval žádný oficiální banlist přímo na 1vs1 duel, tak různé skupiny lidí začali zveřejňovat své vlastní banlisty. Nejznámější z nich je v současné době Duel Commander, který se řídí podle tzv. French banlistu.
Tento formát v poslední době prodělal značné změny. Ta hlavní je snížení základního počtu životů z 30 na 20. Díky tomu se celkem podstatně změnila strategie. Balíčky jsou rychlé a agresivní a hry kolikrát spíše připomínají
formát Legacy. Dalsí věc je, že pokud se některý z generálů ukáže příliš silný, tak se kluci francouzký asi sejdou někdě v hospodě a generála přidají do banlistu. V současné době jich je již zakázaných 10. Na vývoj francouzkého formátu pravděpodobně zareagovali kluci z Itálie a udělali si taktéž vlastní formát s názvem Leviathan. Ten se hraje na 30 životů a banlist se v různých věcech liší. Bohužel se zdá, že v tomto formátu se daří pouze modrým balíkům a hrát tento formát turnajově, je dosti náročné, protože se málokomu podaří dohrát hru v časovém limitu. Natož pak třeba stihnou odehrát dvě hry.

Naštěstí to vypadá, že tento oblíbený formát konečně vzali do svých rukou Wizárdi a letos v květnu v jejich aplikaci Magic Online vytvořili formát Magic Online Commander 1V1 s novým banlistem, který 5.června zaktualizovali. Formát se opět hraje na 30 životů. To by mělo zaručit, že to nesklouzne k formátu Legacy. Dále je pak zabanovaná trojice Brainstorm, Ponder, Preordain což by mělo znesnadnit stavbu balíčků modrým mágům.

Ve následujícím článku Wizárdi uvádějí první verzi banlistu a jeho odůvodnění.

http://magic.wizards.com/en/articles/archive/magic-online/1v1-commander-banned-list 

Tento turnaj se tedy bude dodržovat oficiální banlist přímo od tvůrce této karetní hry. Seznam všech zakázaných karet je uveden v následujícím odkazu.

http://magic.wizards.com/en/game-info/gameplay/rules-and-formats/banned-restricted/magic-online-commander

Na turnaj se můžete předregistrovat na emailové adrese honza.stefan@gmail.com

Předregistrace je platná po zaplacení startovného. Předregistraci můžete zrušit nejpozději 5 dní před dnem konání turnaje tzn. do 2.8.2017 do 23:59.

Termín konání turnaje je 6.8.2017 což je první neděle v srpnu.

začátek registrace 10:30, začátek turnaje 11:00

Vstupné: 250,- 
startovné můžete uhradit v hotovosti na místě nebo na účet 1015523677/6100, kde do poznámky uveďte jméno a příjmění.

Ceny: budou upřesněny v průběhu, karty určené na ceny se budou redraftovat podle pořadí

Proxy karty nejsou povoleny 
Mulligan: Vancouver Mulligan
Hraje se na dva vítězné hry.

Systém hry:
bude upřesněn v průběhu podle počtu hráčů. (4-6 kol)

Občerstvení: bude upřesněno, ale plán je takový domluvit se s klukama z Toulavé Pípy, že by připravili nějaké hotovky a k pítí mají na výběr dobroty z jejich 10ti kohoutového výčepu. Pravidelně mají na výběr minimálně z osmi různých značek piv z malopivovarů ze všech koutů naší republiky. Místní hráči již vědí, že to je moc dobrá volba.

odkaz na jejich web: http://u-toulave-pipy.webnode.cz/

Kapacita klubu Tolarie je 30 hráčů, takže kdo bude mít předregistraci má přednost. Maximální kapacitu turnaje ještě nebudu upřesňovat a bude se to operativně řešit podle předběžného zájmu.

Doprovodný program: po skončení turnaje v případě zájmu možno uspořádat draft.

 
na začátek