Tolarie dobývá Najadu

Report z výpravy na "ztracený" Gameday do pražské Najády nám poslal Jakub "Hlína" Jílek. Děkujeme. Užijte si ho.

Ahoj,
Moje jméno je Jakub Jílek, ale většina mě zná spíš jako Hlínu. V práci se můžu ukousat nudou, tak jsem si řekl, že když vyrazím na turnaj, budu si dělat poznámky a zhodnotím ho. Hned na úvod se omlouvám pravopis a slang, z českého jazyka jsem maturoval jen za 3. Článek vás snad bude bavit a třeba vám bude i přínosný. Zhodnotím „dvoječku“ Lost Game Day minulou neděli v pražské Najádě.

Nejdřív něco málo o decku, který jsem hrál - UWR Mindrage. Máte hned několik herních plánů. Buď se snažíte soupeře u fritovat přes Boros Chamy, Blesky a Snapcastera nebo rozjet kombo přes Boros Reckonera ( Harvest Pyre za hodně nebo Boros Charm + Azorius Charm + libovolný damage do reckonera = nekonečno životů). A nebo, pro mě nejčastější, ujezdit soupeře Geist of Saint Traft, kterého si chráníte před vším, s čím soupeř přijde a removalem mu čistíte cestu.

Deck list:
Land:
3x Sulfur Falls
4x Hallowed Fountain
4x Glacial Fortress
4x Steam Vents
4x Sacred Foundry
3x Clifftop Retreat
Creature:
4x Restoration Angel
4x Geist of Saint Traft
4x Boros Reckoner
4x Snapcaster Mage
Sorcery:
2x Mizzium Mortars
2x Pillar of Flame
Instant:
3x Thought Scour
3x Unsummon
2x Izzet Charm
4x Azorius Charm
3x Boros Charm
1x Harvest Pyre
2x Searing Spear

SideBoard: (teprve doladím)
2x Supreme Verdict
2x Assemble the Legion
2x Blind Obedience
2x Detention Sphere
2x Counterflux
2x Pacifism
1x Dissipate
1x Rest in Peace
1x Boros Charm

Deck jsem dokončil těsně před turnajem, kde jsme si sehnal poslední karty do decku. V pátek jsme se ho pokoušel hrát to na FNM, ale chyběli Boros Reckoner a Sulfur Falls a skóre 0:2 mě moc nepotěšilo. Chuť jet do Prahy tak nebyla moc velká, zvlášť, když mě ještě o víkendu čekala práce, ale naštěstí jsme vše stihl za sobotu a mohlo se vyrazit.

V 9:00 jsem vyzvedl Adama Kleina a Daniela Papeže a vyrazili jsme na Prahu. Na Černém Mostě jsme byli hned, ale po Praze to nebylo to pravé. Adam a navigace nejsou nejlepší kamarádi. Napsat do navigace jen Letenské náměstí nebylo úplně ono a tak jsme si to místo na sajtu krásně frčeli po E55 do Německa. Naštěstí to netrvalo dlouho a zajížďka byla nakonec jen přijatelných 10km. Parkovaní už taková libovka nebyla a najít místo nám zabralo dobrých 20min, až jsme ho našli za Národním Technickým muzeem cca. 5min pěšky od sajty. Na místě jsme měli potkat s Tochim, což ale klasicky nedopadlo. Výlet do Najády si udělal také Jakub “Kumano“ Havelka, kterého bychom také mohli počítat do Pardubické výpravy. Na turnaji se sešlo 28 lidí, což znamenalo 5 kol a nutných 3:1:1 na postup do top8. Adam pilotoval B/r Control, Daniel Bant control se spleší na červenou a Kumano takového divného Reaminatora, který se po sidu uměl změnit na pěkný tláčák.

Bohužel jsem neplánoval že budu psát report, tak vše je jen z hlavy a notesu na životy.

1.Kolo: Pem Ondřej – Red Deck Win.
Když jsem zaslechl, že soupeř hraje RDW který poskládal těsně před turnajem, hned jsem si víc věřil. Za obě hry neukázal nic zásadního, možná ani neměl Hellrider, tak jsem si pohodlně došel pro vítězství pomocí Geista a Azorius Charmu a po sidu ve druhém položeným Blind Obedience. 1:0

Adam prý “umíchán“ a prohrává, Daniel a Kumano (nad Borosem) 1:0

2. Kolo: Daniel Papež – Bant/r Control (4C)
Tohle jsem si nepřál … Thragtusky, Revelace a spousta nepříjemností. Bohužel tady není o čem psát, jelikož mi v první hře přišla z 20 karet 1 creatura, proti jeho prasatům podpořeným Kessig Wolf Runem. 2 hra, zastávka na 3 zemích a end. Rychlá, smutná hra. Alespoň výhra pro Tolarku .

Adam 1:1, Kumano o jedno kolo plichtí 1:0:1

3.Kolo: Štefánková Jaroslava, Esper Control
1. hru začínám svižně Reckonerem a sypu do soupeřky Boros Charm otočený Snapym, čímž ji sjíždím na 4 životy. Bohužel na konci mého kola Revelace za 6, v jejím kole wrata, a ovládnutí hry. Pomalu mě odemlívá a moje jediná možnost výhry – zahrání Reckonera z ruky a dolíznutí Snapcastera na Harvest Pyre - se bohužel nekoná, když mi soupeřka odemele zbylé dva Snapy v balíku... Že bude druhá hra jednoduchá, mi bylo jasné už po nalízání úvodní ruky - 3 země, Geist, Boros Charm, Snapy a Counterflux … Položím Geista, kontroluji zbytek hry a jdeme na 3. Začínám s obdobnou rukou né-li ještě lepší - 3 země, Thought Scour, Boros Charm, Counterflux, Geist. Dolíznu anděla, 4. zemi a Snapcastera a potom, co soupeřka zahraje Supreme Verdict, ochráním Geista Charmem, kterým další kolo Snapcaster ukončuje hru. 2:1

Adam 2:1, Daniel 2:1 a Kumano prohra s Jundem 1:1:1

4.Kolo: Kára Michal – UWR Control
Už od prvních kol je znát rozdíl mezi mým a soupeřovým balíkem. Soupeř hraje v základu wrata a také mi ukázal Revelaci. Po jeho kombu Harvest Pyre do Reckonera jdeme na druhou. Nechám super ruku s Geistem a Snapcasterem. Geist sjíždí soupeře a přežívá pomocí Charmu. V 6 kole přitopím Assemble the Legion a soupeře do 2 kol doráží Geiste spolu s humany.
3 hra … musím vyhrát, abych mohl dát remízu do top8. Nechávám si pohodovou ruku - 3 země, 2 snapy, 1 boros charm, 1 Azorius Charm. Bohužel soupeře nestihám sjet rychle, takže má čas zahrát revalaci za 4 na 9 životech. Mám na ruce 2 Boros Charmy. Soupeře sjíždím na 3 životy, jenže přichází další Revelace, Assemble the Legion a pomalu ale jistě mě malý humani začínají škubat. Zbytek hry už je jen čekám, až mně zabije a smutně mu podávám ruku. Topka nebude.
2:2

Adam bohužel taky 2:2, Daniel 3:1 a stačí mu remíza do Topky, Kumano 2:1:1 výhra nad Esperem

5.Kolo: Rossijcenko Alexander – BR Zombie
První hru si podrobně nepomatuji, jen vím že se mi o výhru postaral překvapivě Geist.
2 Hra: oba jdeme do 6. Ano, za celý turnaj můj první mulligan. Soupeř hází do hry dva Diregraf Ghouly, kteří dostanou bleskem. Postupem času mě sjíždí na 2 životy, kdy teprve pořeším situaci na stole. Bohužel mě moc nechodí země, ale naštestí jich má soupeř zase až moc, takže se držím. Pak přichází dlouho očekávaná Aristokratka, kterou v prvním kole řeším Azorius Charmem, kolo na to Unsummonem a následující kolo Snapim na Unsummnon. Pak lížu blesk a říkám si, že tohle už nesmím prohrát. Aristokratka dostane bleskem, na konci kola hraji Snapcastera bez flashbacku a přístí kolo jedu za 4, což podpořeno Charmem stačí. Soupeř hodí karty na stůl a naštvaně odchází, i když neměl šanci na postup do Top8.
3:2


Adam má nakonec 3:2, což mu stačí jen na 9. místo. Kumano by prohrál v souboji o Topku, ale soupeř spočítá, že by se na pomocné nedostal a Kumanovi nechává výhru. Daniel pohodlně remizuje do top8.


Čtvrtfinále: Daniel má hrát se soupeřem z mého 4.kola, ale ten mu podá ruku jelikož musí jet domů. Kumano vyhrává, už ani nevím nad čím nebo nad kým. Já si mezi tím běžím do nedalekého hypermarketu pro kuřecí grilovanou nohu a celozrnný rohlík. Přicházím právě, když organizátor určuje semifinálové dvojce a Daniel si zahraje s Kumanem. První hru nesleduji, jelikož mě o dost více zajímá grilovaná nožka. Vyhrává Kumano. Druhá hra je velmi rychlá. Kumano to tam hází jak na běžicím páse a jde do finále. Na to už nečekáme jelikož máme hodinu a půl na to, abych byl doma. Mám lístek na koncert a rád bych ho stihl, takže cesta domu zase velmi rychlá - dálnice a tempomat = 160km/h. Dovídáme se, že Kumano prohrává mirror a končí bez podložky na 2. místě.

Pro dnešek je to vše. Pro příště se poučím a vezmu si notes s propiskou a budu si psát vše podstatné.

Mějte se.

Hlína

 
na začátek