Tolarie na GP Krakow 2015

Blízké Grand Prix ve formátu standard přilákalo hodně hráčů z Čech. Samozřejmě včetně výpravy z Tolarie.

O účasti na Grand Prix v nejhranějším formátu, které je navíc cca 5h cesty od Pardubic, jsme se nemuseli moc dlouho rozmýšlet. Taková příležitost se prostě nedá odmítnout. V Pardubicích byl o turnaj velký zájem a tak nakonec vyrazila 2 auta. A vzhledem k peripetiím s domluvou druhého auta i jeden člověk raději po vlastní ose vlakem.

Naším cílem bylo kromě samotného turnaje i poznávání místní kultury, zvyklostí, památek a tak... Vyjeli jsme tedy s předstihem už ve čtvrtek. Cesta probíhala v poklidu, až na takovou naši klasiku, kdy se ukázalo, že před 2 měsíci aktualizovaná navigace nezná novější polské dálnice. Asi v tom Polsku staví infrastrukturu opravdu rychle. I tak jsme místa určení dosáhli jen s minimálním zpožděním a mohli vyrazit na výlet.

Zajímavostí bylo, že jsme téměř na každém kroku (nad zemí, i pod zemí v solných dolech) naráželi na draky. Že by Wizards vzali marketing opravdu vážně a mělo to něco společného s poslední edicí Dragons of Tarkir? Nebo to bylo znamení, abychom hráli na standardu dračí balík? Nebo naopak varování, abychom ho nehráli?