Tolarie na GP Varšava 2014

Od účasti na polském Grand Prix jsme si slibovali hodně. Jak to nakonec dopadlo se dozvíte v článku.

Na březnovém limited GP ve Vídni se Tolarie dočkala svého nejlepšího GP výsledku. Do Varšavy jsme tak vyráželi sebevědomě a od početnější výpravy si slibovali snad i ještě lepší výsledky. Jenže občas opravdu platí, že méně nakonec znamená více..

Na historicky největším Grand Prix konaném v Polsku se v sobotu sešlo na evropské poměry "pouhých" 1005 hráčů. To však neznamenalo menší konkurenci, spíše naopak, jelikož byla větší šance, že budete muset porazit nekterého z PRO hráčů, kteří si dali v Polsku zastávku před Pro Tour Atlanta, který se koná příští týden. Mohli jste tak narazit na soupeře typu Frank Karsten (Hall of Fame), Tomoharu Saito (jeden z nejlepších hráčů a deckbuilderů všech dob), Jeremi Dezani (vítěz PT) a nebo na kompletní českou špičku Martin Jůza, Stanislav Cifka, Lukáš Jaklovský.

Naším cílem samozřejmě bylo dostat se skrz sealed deck do druhého dne, kde bychom v draftu měli mít jistou výhodu díky naší celkem důkladné přípravě. To jsme však ještě netušili, že tentokrát se někteří z nás nedostanou ani do dne prvního.. Honza Brožek nemohl jet s námi v pátek autem, tak využil nočního spoje Českých drah s tím, že dorazí v sobotu rovnou na místo konání turnaje. Nicméně šestihodinové zpoždění vlaku zapříčinilo, že namísto na sajtu mohl po příjezdu v klidu vyrazit na sightseeing po Varšavě. A bylo nás jen osm.

Samotné naše sealed decky sice neptařily mezi ty ideální, ale hratelné většinou byly. Větší překážky jsme si stavěli do cesty sami. Někteří už při konstrukci, kdy zřejmě mohli 2-3 karty zařadit jinak, jiní při hře, kdy mohli některou situaci vyhodnotit lépe. Někdy se oba faktory zkombinovaly. Výsledkem bylo, že jsme začali pomalu odpadávat z možného postupu (7 výher z 9 kol) a po 6 kolech byl ve hře už jen Petr Brožek, Petr Borůvka a Jakub Bakule, všichni se solidním skóre 5:1.

Sedmé kolo položilo na krk nůže Petrovi s Jakubem, kdy oba prohráli a věděli, že poslední dvě kola musí vyhrát. Petr Borůvka si polepšil na 6:1 a už mu stačilo jen jednou vyhrát. Osmé kolo dorazilo postupové naděje prvních dvou jmenovaných, ale naštěstí znamenalo jistotu postupu pro Petra Borůvku. Ten si v posledním kole nedokázal zajistit lepší výchozí pozici do draftovacího dne, ale důležité bylo, že bude fandit.

Večer jsme si dali draft na zpravení chuti nepostupujících a hlavně pro Petrův trénink na Day 2. Jako herní trénink to bylo celkem fajn, jako příprava celkově vůbec, jelikož jsme skončili dost pozdě a Petr, ač nehrál, nedokázal brzy usnout. To se moc nekombilo s nutností časně vstávat a být svěží na dva drafty druhého dne.. 

Únava si vybrala svou daň a Petr, kterého jeden z jeho soupeřů dle unaveného vzhledu označil za "walking zombie", získal z prvního draftu jen jednu výhru díky BYE v posledním kole. Petrovi se draft pokazil zejména tím, že oba jeho sousedi otevřeli rare ve stejné barvě jako on a svých barev se už nepustili. A hra samotná se mu pak pokazila chybami z únavy a manascrew.

V druhém draftu Petr potřeboval uhrát 3:0 do cen, které byly jen do 65 místa. K tomu vykročil rázně, když se svým solidním UR deckem vyhrál první dvě kola. Nicméně soupeř v kole posledním mu ukázal takřka preconstructed Boros a Petr se s turnajem rozloučil s prázdnou na 95. místě.

Turnaj nám ukázal, jak je důležité dobře se připravovat nejen herně, ale i fyzicky. A samozřejmě i logisticky, což dokládá Honzíkova cesta s českými drahami a 11 hodinová cesta autem s neaktuální navigací podpořená špatně zadanou cílovou adresou.

Příště si pohlídáme i tyto aspekty, které jsou nedílnou součástí Grand Prix turnajů a budeme věřit v odměnu dobrým výsledkem.

Děkujeme těm, kteří nám drželi palce.

za tým Tolarie

Petr Brožek

 

 

 
na začátek