Tolarie na GP Vídeň

Na dojezdově blízkých GP tým Tolarie nesmí chybět. Jak se zadařilo naší výpravě tentokrát?

22. - 23. března se ve Vídni konalo Grand Prix ve formátu Theros block limited. V sobotu každého čekal sealed deck se 3 boostery Therosu a 3 Born of the Gods a každý, kdo získal alespoň 21 bodů z devíti kol (ekvivalent 7 výher), postoupil do nedělní části turnaje. Tam se hrály dva drafty BotG/THS/THS a nejlepších 8 v pořadí pak čekal ještě finálový draft.

 

Tým Tolarie většinou na blízkých GP nechybí a ani Vídeň nebyla výjimkou. Z Pardubic jelo auto s posádkou Petr Brožek, Jakub Bakule, Daniel Tocháček a Jiří Rejman a ve Vídni se připojil ještě Václav Kronus, který jel autem z Kolína. Ačkoli se jednalo o početně nejslabší účast z posledních GP, kam Tolarie vyrazila, na výsledku se to neprojevilo. Naopak. Z 5 našich hráčů postoupili hned 3 do druhého dne, všichni se skóre 7:2, kdy Petr a Jakub vybojovali postup až v posledním kole a Dan v poklidu o dvě kola dříve díky svému 7:0 nástupu.

 

Do nedělního zápolení postoupilo 149 z původních 1208 hráčů, přičemž účast nad 1200 lidí znamenala, že ceny se budou rozdávat až do 100. místa. Na jistý postup do top8 bylo třeba uhrát alespoň 13 výher, což v případě výpravy z Tolarie znamenalo, že naši borci nesmí ani v jednom zápase zaváhat. Dan s Jakubem naději na top8 ztratili už v prvním draftu, ale Petr byl po třech výhrách na svém draftovacím stole stále ve hře. I jeho šance však záhy skončily, o čemž se můžete dočíst v oficiální coverage.

 

Všechny další zápasy pak Petr vyhrál (skóre 12:3), což mu stačilo na pěkné 12. místo a 600USD. Na honorovaných příčkách skončil i Jakub, který si za 71. místo (10:4:1) přišel na 250USD. Danovi se v draftovací části příliš nezadařilo, když dokázal z 6 kol jen dvakrát vyhrát a skončil těsně za cenami na 119. místě.

 

Celkově se z pohledu tolarijského týmu jednalo o vůbec nejúspěšnější GP (když vezmeme v úvahu počet našich hráčů a jejich umístění). 

 

Tak ať nám ta forma přinejmenším vydrží.

 

PS. snad se od někoho ze zúčastněných dočkáme i reportu.

 

 
na začátek