Tolarie na PPTQ 1.2.

Výprava z Tolarie vyrazila i na poslední Standard PPTQ v aktuální sezóně. A dařilo se dokonce víc než minulý týden.

Další týden, další možnost získat slot na PTQ. Opět formát Standard. Opět v Praze. A my jsme opět nemohli chybět.

Z tolarijského týmu se pro poslední Standard kvalifikaci rozhodlo 6 lidí. Tedy ještě večer před odjezdem nás bylo šest, ale Tochiho zpráva ve 3 ráno "nevstal jsem:-)", znamenala, že je nutné přebookovat jízdenky a bude nás jen pět. Snad. Otazník visel i nad Honzou, ale ten vstávání po plesu zvládl. Možná i proto, že v tombole nevyhrál kance (o kterém cestou básnil), jel si zpravit a vyhrát něco na PPTQ. Nicméně se na něm probdělá noc podepsala, ale o tom až později.

Hráli jsme následující: Dan Papež a Jakub Havelka - Abzan midrange stejně jako minulý týden, Petr Brožek - UR aggro - stejně jako minulý týden, Jakub Bakule - Jeskai Aggro s Frost Walkerem a Honza Brožek - BG rampu se siege a Uginy. Dan s Jakubem podle zkušeností minulého týdne poladili své Abzany, Petr taktéž upravil build, Jakub hrál Standard s Fate Reforged poprvé, ale i tak byl jeho Jeskai pěkně vytechovaný o karty z Fate Reforged a Honza vsadil na zahraniční novinku minulého týdne, BG constelaci rampící do Ugina.

Cesta proběhla v poklidu, když se zpoždění vlaku zastavilo na ještě přijatelných 20 minutách a za Honzova pobrukování Beatles revival jsme dorazili chvíli před koncem registrace do herny Černého rytíře. Tam jsme potkali pardubické Martina Marišku s Emilem Řezaninou a s tak tak sepsanými decklisty mohli začít první kolo.

Turnaje se účastnilo 40 hráčů, včetně několika zahraničních. Ze šesti kol stačilo na top8 uhrát 4 výhry a remízu a pár šťastlivcům snad i výsledek 4:2. Naše naděje byly opět vysoko a cílem bylo nejen umístění více hráčů v top8, ale i kvalifikace někoho z Tolarie na PTQ.

Hry se nesly v pohodové atmosféře a už po pár úvodních kolech bylo jasné, že Dan má se svým Abzanem skvělou formu, Petr se svým UR těží z "nestandardního" sideboardu a momentu překvapení a Honza trpí spánkovým deficitem a nezná karty soupeřů, což ale vyrovnává svou dobrou náladou.

Narovinu musíme přiznat, že jsme nikdo nepředváděl nejlepší výkon. U někoho to bylo způsobené přílišným přemýšlením (Jakub, Petr), u někoho nepřejícností vlastního balíčku (Kumano několikrát bez třetí země) a u někoho přípravou během předešlé noci (Honza). Honza byl vůbec ve špatných výkonech jednoznačným leadrem. Unikaly mu základní interakce karet jeho i soupeřových a během jednoho kola dokonce zapomněl položit druhou zem a následně zavolal na svého soupeře rozhodčího s podezřením, že položil ve svém kole o zem navíc..:-)

Ale ani to nás nezastavilo před tím, abychom vzali top8 útokem. Před posledním kolem měl postup jistý Dan a Petr a o teoretické místo v top8 hrál ještě Honza a vítěz souboje Jakub vs Jakub. Honza a Jakub Bakule svůj zápas vyhráli a standingy po základní části přáli Honzovi, který se jako jediný hráč se 4:2 prosmýkl do top8. Vyhl se tak smolnému devátému místu z minulého víkendu a mohl pokračovat ve svém vystoupení. O jedno místo v top8 jsme tak vylepšili naše vystoupení z minulého týdne.

 

 

Top8 byla tentokrát daleko pestřejší, než minulý týden: 1x UB control, 2x RW aggro, 1x Abzan midrange, 1x UR aggro, 1x BG constelation, 1x Sidisi Whip, 1x Mardu control. Rozlosování top8 nám přálo a během čtvrtfinále nás nesvedlo dohromady. Sen na tolarijské finále tak žil:-)

Petr během svého čtvrtfinále proti RW v první hře vyhodnotil chybně možný vývoj zápasu (rozhodl pro možný nejlepší budoucí scénář namísto obrany před tím nejhorším) a po manascrew ve třetí hře 2:1 prohrál. Honza pokračoval ve svém výkonu a díky tomu, že nepostřehl, že Nissou oživená zem přežije aktivaci Perilous Vaultu, prohrál taktéž 2:1 proti UB controlu. Želízkem v ohni tak zůstal jen Dan. Ten však předváděl soustředěný výkon a po hladké výhře nad dvěma RW aggry postoupil do finále.