Tolarie na PPTQ 24.1.

V sobotu 24.1. se v Praze konalo další ze série PPTQ a poprvé bylo možné hrát Standard i s kartami z nové edice Fate Reforged. Přinášíme vám krátkou zprávu o působení Pardubické výpravy.

Po loňském PPTQ (kvalifikační turnaj na Regionální PTQ, kde je možné vyhrát účast na PT včetně letenky, na PTQ se kvalifikuje vítěz každého PPTQ) v Brně, kde Jan Brožek skončil na druhém místě, se na první kvalifikační turnaj s Fate Reforged vydalo hned 6 hráčů z Pardubic.

Potýdenním teoretizování o nových kartách a jejich možném vlivu na Standard a omezeném testingu s novými kartami vsadila většina výpravy na své předešlé balíčky, které doplnily pouze o jasné pecky, které potvrdil testing (Ugin, Tasigur, Valorous Stance, Torrent Elemental).

Hráli jsme následující balíky (se zmínkou o nových kartách) - Jan Brožek - Abzan Aggro s Valorous Stance, Dan Papež - Abzan Midrange s Uginem a Dromokou, Jakub Havelka - Abzan Midrange s Tasigurem a černou siege v sidu, Dan Tocháček - Sidisi Whip s Tasigurem a Torrent Elementálem, Roman Vejdělek - Temur bez jediné nové karty, Petr Brožek - UR aggro s Frost Walkerem, Flamewake Phoenixem a Wild Slashem. Na místě naši výpravu doplnil i Vašek Kronus se Sidisi Whipem s Tasigurem a Torrent Elementalem.

Turnaj se hrál v příjemných prostorách sklepní restaurace U Gráffů, kde bylo nepříjemné jen občasné přítmí a to, že účastníci nesměli využívat vlastního proviantu. Na turnaj se sešlo "jen" 33 hráčů a organizace byla velmi dobře zvládnuta. Hrálo se šest kol a na top8 stačila s dobrými pomocnými teoreticky i 4 vítězství.

Zdálo se, že je otázkou spíše to, kolik lidí z Pardubic se do top8 dostane než, zda to někdo z nás zvládne.

Úvodní 2 kola potvrdila naši formu a kdyby jsme se nezačali potkávat mezi sebou, mohli jsme mít všichni čistý štít. Od třetího kola se to začalo trochu kazit a tu se ukázala chyba konstrukce (maindeck a sideboard u Petra, sideboard u Tochiho) nebo nepřálo štestí (hodně muliganů či špatná draw u Honzy a Petra). Před posledním kolem bylo jasné, že do top8 postoupí Jakub Havelka i Dan Papež a v případě výhry Roman Vejdělek a teoreticky i Jan Brožek. Dan s Jakubem si v posledním kole jen upravili skóre, Honza vyhrál a doufal a Roman nakonec jen remizoval. Honza nakonec skončil na devátém místě a v top8 nás reprezentoval Jakub s Danem, který byl po základní části na prvním místě.

Top 8 byla poměrně nudná, co se balíčků týká - 1x Temur, 7x Abzan Midrange v různých variantách (klasika, Whip, Sidisi Soul). Na turnaji bylo celkově k vidění poměrně málo nových karet a nových balíčků bylo vůbec jako šafránu. Minimálně Ugin by v tomto prostředí byl naprosto dominantní a je jen škoda, že někdo z výpravy nesáhl třeba po UB controlu.

V top8 vypadalo rozlosování tak, že se Dan s Jakubem potkají v semifinále, pokud oba svůj zápas vyhrají.

To se Jakubovi povedlo poměrně rychle, když vyřadil jediný ne-Abzan.

Danův zápas trval o poznání déle, což není u souboje dvou Abzanů překvapivé, a protáhl se až do třetí hry. Tam se dařilo soupeři lépe skládat na stůl planeswalkery a Dan se nedokázal dostat k Uginovi, který by snad jako jediný dokázal situaci obrátit.

V semifinále tak měl Jakub šanci Dana pomstít, ale jeho soupeř byl dobře připravený. Zejména po tom, co mu Dan poradil, jak v mirroru Abzanů lépe sidovat (netušil, že jeho příštím soupeřem bude právě Jakub) :-) Jakubova cesta tak skončila v semifinále proti pozdějšímu vítězi.

Celkově se turnaj vydařil a s trochou štěstíčka/lepší přípravou mohl být výsledek ještě lepší.

Z dalších PPTQ už je jen jeden Standard, kam se samozřejmě také chystáme a už budem určitě chytřejší, co se možné metagame týká, jelikož jsou za námi výsledky prvních velkých turnajů ve světě.

O našem putování vás budeme opět informovat. Tak držte palce a pokud hrajete Standard, klidně se k nám na cestě přidejte.

 

Tým Tolarie.cz

 

 

 
na začátek