Tolarie na prvním PPTQ 2016

O víkendu se v Praze konalo první PPTQ letošního roku. Aktuální sezóna kvalifikuje na PTQ s letenkou do Sydney, což je pro dost lidí zajímavá destinace :-) I výprava z Tolarie si zajela o slot zahrát.

V Praze se hrál Standard - už s kartami Oath of the Gatewatch. Klukům to celkem šlapalo. Roman Vejdělek a Igor Dobroruka byli v top8 (bohužel bez vítězné koncovky) a Daniel Tocháček, Honza Brožek a Pavel Tvrzník taky nezůstali příliš pozadu, když se s 4:2 dostali aspoň do top16.

Standard rozhodně ještě není vyřešen a vzhledem k tomu, že Pro Tour bude ve formátu Modern, to bude trvat déle než obvykle. Dokladem může být i to, že celé PPTQ vyhrál Jiří Vaněk s vlastní netradiční konstrukcí BW midrange:

4 Shambling Vent
4 Caves of Koilos
9 Plains
6 Swamp
2 Scoured Barrens
1 Blighted Fen

4 Ayli, Eternal Pilgrim
4 Hangarback Walker
3 Knight of the White Orchid
2 Linvala, the Preserver
2 Wingmate Roc

4 Gideon, Ally of Zendikar
2 Ob Nixilis Reignited

4 Silkwrap
4 Stasis Snare
3 Read the Bones
1 Ruinous Path
1 Quarantine Field

Sideboard
2 Duress
3 Transgress the Mind
2 Flaying Tendrils
3 Hallowed Moonlight
2 Surge of Righteousness
2 Self-Inflicted Wound
1 Hidden Dragonslayer

V aktuální sezóně se koná PPTQ ve formátu i u nás v Tolarii - Standard 21.2., tak už pomalu začněte testovat a po generálce na Game Day si u nás přijďte zahrát. PPTQ jsou nejen možností, jak udělat první krok v kvalifikaci na Pro Tour a získat sezónní super Promo (aktuálně foil Snapcaster Mage), ale i příležitostí zahrát si s lidmi z různých konců republiky.

Těšíme se na vás na našich turnajích.Tolarie.cz

 
na začátek