Tolarie na PTQ Atlanta

8. března se v Praze konalo PTQ Atlanta ve formátu Standard. O letenku na Pro Tour se tradičně vypravila bojovat i výprava z Tolarie.

Na PTQ se sjelo 175 hráčů z Čech i okolních zemí. Z našeho týmu vyrazilo 7 hráčů - Petr Brožek (Gu Devotion), Jarda Bílek (Monoblack Devotion), Daniel Tocháček (Esper Control), Roman Vejdělek (Monoblue Devotion), Jiří Rejman (BW midrange), Jakub Havelka (BW Midrange), Václav Kronus (Gu Devotion) a z Pardubic se přidali i Petr Gerlich (Wb Humans) a Martin Klaplan (Monoblack Devotion).

Turnaj se konal v Menze ČVUT, kterou si magicový pamětníci určitě spojí s prvními velkými turnaji, které se v u nás na přelomu tisíciletí pořádaly. I některé z nás při příchodu do známých prostor zalila vlna nostalgie. Samotný turnaj, hraný na 8 kol, jsme měli celkem dobře rozjetý, kdy ještě poměrně dlouho měli šanci na postup do top8 (potřebné skóre 7:1 na jistotu) Jakub Havelka a Jarda Bílek. Jarda se této šance nepustil a až do osmého kola, kdy svedl přímý souboj o postup, z něhož vzešel vítězně. Tolarie tak měla opět zastoupení v top8 důležitého turnaje. Další kvalitní umístění si z Prahy odvážel Jakub Havelka (16.místo se skóre 6:2) a Daniel Tocháček (19.místo, také 6:2). Petr Brožek a Jirka Rejman hráli za stavu 4:3 důležité zápasy, jelikož výhra by oběma zajistila potřebný počet bodů na BYE (Petrovi 2, Jirkovi 1) na všech GP v příští sezóně. Oba svůj zápas vyhráli a alespoň něco si tak z Prahy odváží.

V top8 hrál Jarda nejprve proti Monoblue s bílou splashí Filipa Schleifa, kde za výrazné pomoci soupeřových muliganů v poklidu zvítězil. V semifinále ho čekal pozdější vítěz PTQ Przemyslav Knocinski s RW burnem, což byl hodně těžký matchup a Jardovo tažení turnajem bohužel skončilo. Jeho 3. místo je však hodně solidní umístění, zvláště s ohledem na fakt, že toto PTQ byl první Jardův turnaj naživo po roce a půl. Jarda si zaslouží respekt a snad ho to i motivuje k častější návštěvě turnajů v reálu.

Nejhranějším archetypem turnaje (a také nejúspěšnějším - 4 kopie v top8) byl Monoblack Devotion.

Zde je Jardova verze:

Temple of Deceit
Mutavault
18 Swamp
Underworld Connections
3 Thoughtseize
4 Hero's Downfall
Devour Flesh
Bile Blight
4 Pack Rat
3 Nightveil Specter
3 Lifebane Zombie
4 grey merchant of asphodel
3 Desecration Demon
Sideboard:
Duress
Erebos, God of the Dead
Lifebane Zombie
Nightveil Specter
Dark Betrayal
Doom Blade
Underworld Connections
1 Bile Blight

 

Příští velký turnaj, na který se chystáme je GP Vídeň (22.-23. března), tak můžete fandit a očekávat třeba i nějaký obsáhlejší report.

 
na začátek