Tolarie na PTQ Portland #2

V sobotu 12.4. se v Praze konalo druhé PTQ Portland. Opět ve formátu sealed deck. A opět za přítomnosti výpravy z Tolarie.

Do pražské ČVUT menzy, kde se konalo druhé a zíroveň poslední PTQ do Portlandu, se z týmu Tolarie vypravili Honza a Petr Brožkovi, Dan Papež a Václav Kronus. Z Pardubic se k výpravě přidal i Dan Kuba, kterému se dařilo na předešlém trialu v Toalrii a podařilo se mu v sobotu ráno vstát i bez budíku a z Kolína jel s Vaškem klasicky Jiří Bešťák. Od PTQ jsme si slibovali celkem hodně, jelikož Petr s Honzou měli Theros limited hodně nahraný a Dan s Vaškem se na vše potřebné mohli zeptat:-)

Na PTQ přijelo 118 hráčů z Čech i zahraničí, což znamenalo, že se bude hrát 7 kol a na jistý postup do top8 draftu bude potřeba alespoň šestkrát vyhrát. Jak vypadaly naše šance po postavení balíků?

Petra jeho pool donutil hrát BR 4-rare-do-barvy.deck, kterému vévodil Forgestoker Dragon, Keepsake Gorgon a Nighthowler. Potíží balíku bylo ale to, že půlka karet byla agresivní a druhá část kontrolní, což vetšinou moc dobře dokupy nefunguje. Navíc i přes BR kombinaci jeho deck nijak zvlášť neoplýval removalem.

Honza z přidělených karet postavil jako hlavní WR heroic s pěknou synergií, ale bez výrazného tahouna a po sideboardu mohl hrát i UB kontrol, kde však bylo několik karet, které se do kontrolu moc nehodí (Vaporkin, 2xSudden Storm, Forsaken Drifters). Minimálně tak mohl do druhé/třetí hry zvolit adekvátní strategii proti balíku soupeře a někoho i potrestat Tromokratisem za to, že nasaiduje na boros karty typu Eye Gouge a Spark Jolt.

Dan hrál WG, což už samo o sobě nevěstí nic moc dobrého. Nicméně jeho agresivní build obsahoval 2xReap what is Sown, Dauntless Onslaught a Mischief and Mayhem, což by pár soupeřů mohlo přejet.

Vašek dostal prémiový WR heroic s Anax and Cymede a 2xAkroan Conscriptor. Balík měl v podstatě vše, co mít má, a Vaškovy šance se tak zdály mimořádně vysoké.

Samotný turnaj nezačal pro Tolarijské barvy nijak úžasně. Po druhém kole ztratil šanci na postup Petr (0:2 po proč-to-hrát-safe missplayi), Dan s Vaškem měli 1:1 a vlajku pořád vztyčenou držel už jen Honza s 2:0. Třetí kolo zhatilo šanci na postup i Vaškovi s Danem a i Honza se propadl do 2:1 musím-vše-vyhrát skupiny po té, co rozhodčí byl shovívavý k jeho protihráči, co přišel pozdě k zápasu a neodměnil ho game lossem, protože "to bylo jen pár sekund a viděl ho přicházet". Honza se z toho dokázal oklepat hned v dalším kole a držet s 3:1 šanci naživu a Petr od zadních pozic, jak to označil jeho soused u stolu "od stolu looserů", rozjel svou 5:0 cestu pro boostery za skóre 5:2 a lepší. Dan s Vaškem si drželi svou nějak-to-dneska-nejde formu a v průběhu turnaje se nedostali přes 3 (Vašek) respektive 2 (Dan) výhry. Honza v jednu chvíli se skóre 4:1 ještě pomýšlel na top8, ale v předposledním kole prohrál a v posledním kole tak hrál, stejně jako Petr, o boostery za 5 výher. I jemu se to podařilo a Tolarie tak vezla domů jen 21. (Honza) a 23. (Petr) místo.

Celkově se tedy jednalo o slabší představení Tolarie, ale nemůže být každý den posvícení. Každý si alespoň odvážel nějaké achievementy.

  • Dan zahrál v posledním zápase dne Charging Badgera a udělil jím damage soupeři! (tu hru bohužel prohrál)
  • Petr si složil a použil "ukaž a pokliď" kombo Forgestoker Dragon + Balefull Eidolon.
  • Honza zatopil soupeři v posledním kole tím, že před něj při sideboardování položil oba své balíky s tím, že uvidí, co si vezme a nechal ho přemýšlet nad tím, zda sidovat proti RW nebo UB. A jako druhý achivement si splnil "najdi svou bundu, co jsi předtím na sajtě ztratil".
  • Vašek si, stejně jako ve Vídni, připsal achievement "odjeď domů dřív než bude závěrečné týmové focení" a opět ho tak nemůžete vidět na společné fotce.

 

Příště nás snad pojede víc a vyměníme naše cool achievementy za dobré umístění.

za tým Tolarie

Petr Brožek

 
na začátek