Tolarie na PTQ Portland

V Ostravě se 29.3 konala kvalifikace na Pro Tour Portland. Tým Tolarie se samozřejmě vyrazil o letenku utkat.

PTQ bylo poměrně komorní, kdy se ho zúčastnilo "pouze" 72 hráčů. Výprava z Tolarie byla tentokrát také co do počtu skromnější. Na sealed deck Theros bloku vyrazili Petr a Jan Brožkovi spolu s Romanem Vejdělkem. Už od stavby balíku bylo jasné, že největší šanci na úspěch má Petr, který dostal hodně solidní pool (Wr heroic) a Honza s Romanem věděli, že budou muset mít trochu víc štěstíčka se svými GW balíky. Honzovi s Romanem štěštíčko nakonec příliš nepřálo a po pátém kole byl ve hře už jen Petr, který sice právě prohrál zápas o postup do top8 (na postup stačilo ze sedmi kol pětkrát vyhrát a jednou remizovat), ale pořád mu stačilo v šestém kole vyhrát a poté remizovat. To se naštěstí podařilo a Tolarie tak měla opět zástupce v top8 důležité domácí kvalifikace.

V top8 draftu se Petrovi nepodařilo nabrat moc dobrý balík a k úspěchu ve čtvrtfinále moc nenapomohlo ani to, že kvůli chybě v decklistu nastupoval za stavu 1:0 pro soupeře, kterým byl Mates Vantuch. Petr sice dokázal rychle vyrovnat skóre, ale v poslední hře vyhrát nedokázal a skončil celkově na 6.místě. Celý turnaj nakonec vyhrál Nikola Vávra a získal tak kvalifikaci a letenku do Portlandu. Petr každopádně potvrdil svou limited formu z GP Vídeň v minulém týdnu a opět se můžete těšit na jeho report s nějakými radami k sealed decku, což můžete v nejbližší době zužitkovat třeba v Tolarii na trialu nebo později na Prerelease.

Další zastávkou týmu Tolarie bude nejspíš druhá česká PTQ kvalifikace (v Praze 12.dubna) a následně GP Varšava 9.-11.května. Oba turnaje ve formátu Sealed Deck. Snad už se někomu z týmu Tolarie podaří nejen umístit v top8, ale i celý turnaj vyhrát:-)

 

 
na začátek