Tolarie na WMCQ #1

6.4. se v Praze konala první ze tří kvalifikací na World Magic Cup. Z Pardubic vyrazilo hned 10 hráčů, jejichž cestu turnajem vám krátce přiblížíme.

Testing standardových balíčků probíhal v Tolarii ve větší či menší míře posledních cca 14 dní. Většina lidí už od začátku věděla, co bude hrát a jen se snažili najít optimální verzi decku a nahrát důležité matchupy. Byli však i tací, kteří se o své kvalifikaci pro tento turnaj (nasbírat za loňský rok alespoň 300 Planeswalker bodů) dozvěděli až na poslední chvíli a testovat už moc nestihli. 

V sobotu ráno vyrážela směrem ku Praze dvě plně obsazená auta a zajímavé bylo, že mezi 10 lidmi bylo 9 různých balíčků:

Jan Brožek - Jund Aggro, Petr Brožek - Simic Speciál, Jakub Jílek - BUG Aggro, Jiří Rejman - RUW control, Petr Semerád - Naya Blitz

Adam Klein - Conleyho Monoblack, Jan Kocánek - Junk Reanimace, Petr Gerlich - Boros Humans, Daniel Papež - Wolf Run Bant, Daniel Tocháček - Junk Reanimace

Po vlastní ose na turnaj dorazil i ex-pardubický Jakub Havelka s Naya Humans.

O místo v národním týmu si přišlo zahrát 164 hráčů, což znamenalo, že se bude hrát 8 kol a na jistý postup do top8 tak bude stačit buďto 7 výher nebo 6 výher a dvě remízy a proklouznout může i pár hráčů s 6:1:1. Většina hráčů byla už od začátku rozhodnutá hrát až do konce turnaje i přes poněkud stísněné podmínky u stolů, jelikož koeficient 5, sliboval 15 PW bodů za každou výhru, což se před blížícím se GP Praha hodí, kvůli možným bye.

1.kolo: Tolarijská výprava vykročila do turnaje úspěšně, když v prvním kole většina lidí vyhrála.

2.kolo: Neporažených Pardubáků po druhém kole výrazně ubylo, přičemž Jana Brožka stál výhru v zápase chybný rulling hlavního rozhodčího.

3.kolo: Neporažení zůstávají Jakub Havelka a Petr Gerlich, který ve velkém stylu poráží Pro Tour Championa Stanislava Cifku (Zealous Conscripty mu ukradne Tamiyo a dává si její emblém) . Na postup mají stále šanci i Adam Klein, Petr Brožek, Jan Brožek, Jakub Jílek, Petr Semerád. 

4. kolo: Šance na top8 stále žijí. 3:1 má Jakub Havelka, Petr Brožek, Jakub Jílek, Jan Brožek, Adam Klein, Petr Semerád a Petr Gerlich, který prohrál poté, co se utkal s další superstar českého Magicu Martinem Jůzou.

5.kolo: Je nevyhnutelné, že se brzy začnou tolarijští hráči vyřazovat mezi sebou a stává se tak již v tomto kole, když se utká Petr Brožek s Petrem Semerádem a Jakub Jílek s Jakubem Havelkou. Šťastnější je nakonec Petr Brožek a Jakub Jílek. Zajímavostí je, že v souboji Petrů oba nechávají do druhé hry "onelander" a že Jakub Havelka prohrává nejspíše na to, že zapoměl flipnout Mayor of Avabruck. Jan Brožek, Adam Klein i Petr Gerlich bohužel prohrávají.

6.kolo: Petr Brožek a Jakub Jílek stále můžou pomýšlet na top8 a ostatní hrají aspoň o body a boostery, které se dávají až do 32.místa. Petr svůj zápas vyhrává a stejně tak i Jakub, který na feature matchi poráží českého Pro Playera Lukáše Jaklovského.

7.kolo: Při pohledu na standingy se zdá, že v případě výhry, by na postup do top8 by mohla stačit i remíza v posledním kole. Petr a Jakub tak hrají už teď o top8. Petr poráží BR Zombies a Jakub bohužel po nepřesnoti prohrává a ví, že se o top8 musí pokusit zase až v Brně.

8.kolo: Petr Brožek dává remízu na 6:1:1, což nakonec s trochou štěstí mělo stačí na těsný postup do top8. Jan Brožek poráží v souboji o top32 Stanislava Cifku a Jakub Jílek vyhrává souboj o top16. Honza s Jakubem si tak odváží alespoň boostery.

Petr Brožek postupuje do top8 z osmého místa a ví, že bude vždy začínat jeho soupeř. Jeho cesta však končí už ve čtvrtfinále, kdy první hru prohrává po mulliganu do čtyř a ve druhé nedokáže zvítězit ani přes značné nepřesnosti soupeře.

Pardubická výprava se tak vrací domů bez místa v národním týmu, ale aspoň s jedním zástupcem v top8 a 15.místem Jakuba Jílka, 27. Jana Brožka a 41.Petra Semeráda. Ostatní zůstávají za top64. První ze tří kvalifikačních turnajů byl určitě dobrou zkušeností a napověděl, jaká se dá očekávat metagame už za 14 dní, na dalším WMCQ v Brně.

Věříme, že i do Brna vyrazí početná pardubická výprava a že i tam bude komu fandit v top8.

 
na začátek