Tolarie na WMCQ 2014 #1

V neděli 17.srpna se v Praze konala první kvalifikace do národního týmu (WMCQ) ve formátu Standard. Samozřejmě za účasti výpravy z Tolarie.

Na první WMCQ dorazilo 171 hráčů, což bylo možná trochu méně, než se čekalo (o účast v národním týmu se mohlo ucházet cca 600 kvalifikovaných). Z našeho týmu vyrazilo 7 hráčů - Petr Brožek (Gu Queen Devotion Ramp), Jan Brožek (BW Midrange), Daniel Tocháček (UW Control), Roman Vejdělek (Monoblue Devotion), Jakub Bakule (Gu Queen Devotion Ramp), Daniel Papež (GW aggro), Jakub Havelka (BW aggro), Václav Kronus (Jund Walkers) a z Pardubic se přidalo i dalších několik hráčů: Milan Kladiva (UW control), Martin Klaplan (Monoblack Devotion), Petr Borůvka (Maze's End), Robert Klouček (Gr Devotion), Dan Kuba (Selesnya Flash).

Turnaj se konal v krásných prostorách pražského Centra pohybové medicíny, za což si organizátoři vysloužili velké díky od účastníků. Na turnaj jsme volili balíky poměrně konzervativně na základě výsledků předchozích turnajů, kdy jen Petr s Jakubem zvolili netradičnější variantu Green Devotion. Volba ozkoušených balíků byla vůbec častým rysem turnaje a mnoho hráčů odevzdávalo decklist zkopírovaný z internetu. Není se čemu divit, jelikož formát je natolik ustálený a kombinace karet prověřené, že většina snah na breaknutí formátu končí neúspěšně. I tak však byly k vidění zajímavé úpravy existujících balíků a sledovat hry na přednéch stolech určitě nebyla nuda.

Naší výpravě se bohužel moc nedařilo a už v půlce turnaji bylo v podstatě jisté, že se do top8 nemůže dostat nikdo jiný než Honza Brožek. Tomu se to také podařilo, když po sérii šesti vyhraných zápasů dvakrát remizoval, aby si zajistil postup do top8 ze třetího místa. Z ostatních se nejlépe umístil Roman Vejdělek (23.místo, 5:2:1) a ostatní se nedokázali dostat na lépe než 4 výhry. Každopádně jsme si díky Honzovi připsali další top8 z velkého turnaje.

Honza zvolil na kartu stejnou verzi BW Midrange, se kterou se na PT Magic 2015 dostali do top8 hned dva členové týmu Channel Fireball Pantheon.

1 x Plains
8 x Swamp
4 x Caves of Koilos
4 x Godless Shrine
4 x Temple of Silence
4 x Mutavault
1 x Urborg, Tomb of Yawgmoth

4 x Pack Rat
3 x Lifebane Zombie
3 x Desecration Demon
3 x Blood Baron of Vizkopa
1 x Obzedat, Ghost Council

4 x Thoughtseize
3 x Bile Blight
2 x Devour Flesh
1 x Ultimate Price
3 x Underworld Connections
2 x Elspeth, Sun's Champion
3 x Hero's Downfall
2 x Banishing Light

Sideboard:
1 x Underworld Connections
3 x Duress
1 x Sin Collector
3 x Doom Blade
2 x Last Breath
1 x Erebos, God of the Dead
2 x Deicide
2 x Drown in Sorrow

 

Honzova cesta top8

Hned ve čtvrtfinále potkal Honza poměrně nepříjemný matchup - RW burn pilotovaný Kristiánem Jandou, loňským členem národního týmu.