Tolarie na WMCQ 2014 #2

Ani na druhém WMCQ nemohla výprava z Tolarie chybět. Čtěte dál, jak se nám v sobotu 30.9. na Standardu dařilo.

WMCQ v Brně přilákalo méně hráčů než první turnaj v Praze. Standard o místo v národním týmu si přišlo zahrát 118 hráčů, což znamenalo, že se bude hrát 7 kol a skóre 5:1:1 nemusí být na top8 dostačující. Z týmu Tolarie jela tato sestava: Petr Brožek (Gu Devotion), Jan Brožek (BW Midrange), Roman Vejdělek (Monoblue Devotion), Daniel Papež (GW Aggro), Jakub Havelka (Monoblack Devotion) a Václav Kronus (Jund Walkers). Z Pardubic se připojil i Ondřěj Horák (Rabble Red) a Petr Gerlich (RW Burn) a v Chocni přistoupil Milan Kladiva (RW Burn).

Hráči namlsaní krásnými prostory sajty předchozího WMCQ museli překousnout to, že se v Brně hraje v zšeřelých prostorách bez oken, hučící klimatizací a menším prostorem u stolů. K dobru Brněnských prostor je tradičně možnost občerstvení (bar s nápoji a zajištěný "stánek" s teplým jídlem). Metagame se od prvního WMCQ příliš nezměnila, i když to je jen odhad založený na observaci, jelikož z prvního WMCQ není k dispozici metagame breakdown. Ze všech 118 hráčů jen 8 sáhlo k nějakému non-tier balíku, takže se potvrdilo, že nás nové balíky čekají zřejmě až po rotaci.

Zajímavostí bylo sledovat, jak se k turnaji postavili hráči, kterým se na prvním WMCQ dařilo. Někteří z těch, kteří se na prvním WMCQ dostali do top8/blízko top8 vsadili na stejný balík (s drobnými úpravami) a jiní se rozhodli pro změnu. Ze známých hráčů, co vsadili na osvědčený balík můžeme zmínit Jana Brožka (2xtop8 s BW Midrange), Tomáše Kuchtu (2xtop8 s Jund Monsters) nebo Lukáše Blohoně (5:2 na prvním a top8 na druhém WMCQ s BW Midrange). Po jiném balíku sáhl například finalista z prvního WMCQ Martin Jůza (finále v Praze s GW aggrem a drop v Brně s RW Burn), Kristián Janda (top8 s RW Burn v Praze, střed herního pole s Jund Walkers v Brně), Adam Koska (5:2 s GW aggrem a 5:2 s UW controlem).

Výpravě z Tolarie se tentokrát dařilo ještě o něco víc než na prvním WMCQ. Kromě Jana Brožka, který po startu 5:0 dvakrát remizoval do top8, mohl být dalším účastníkem v top8 Jakub Havelka. Tomu se skóre 5 výher a jedna prohra nestačila v posledním kole remíza do top8 a musel hrát poslední kolo s Janem Hanzálkem (Monoblue). V těsné třetí hře bohužel prohrál a musel se spokojit s 11.místem. Z Pardubických hráčů se dařilo ještě Ondřejovi Horákovi, který skončil s 5 výhrami na 10 místě a navíc si v jednom boosteru ze svých cen otevřel najednou Garruka a foilovou Nissu :-) Ostatním našim hráčům se tolik nedařilo a někteří jeli ještě před obědem domů, jiní vydrželi hrát až do konce a ani to jim nepřineslo kladné skóre. Zajímavostí pak byly standingy po pátém kole, kdy na první příčce byl průběžně Jan Brožek a na té poslední Petr Brožek :-) (hráči, kteří mezitím dropli se na standingy neuvádí)

Honza hrál na turnaji téměř totožný balík, co v Praze, kdy oproti verzi z Prahy vyndal Devour Fleshe a přitvrdil třetím Drown in Sorrow proti Rabble Red v sideboardu.

1 x Plains
8 x Swamp
4 x Caves of Koilos
4 x Godless Shrine
4 x Temple of Silence
4 x Mutavault
1 x Urborg, Tomb of Yawgmoth

4 x Pack Rat
3 x Lifebane Zombie
3 x Desecration Demon
3 x Blood Baron of Vizkopa
1 x Obzedat, Ghost Council
1xSin Colector

4 x Thoughtseize
3 x Bile Blight
2 x Ultimate Price
3 x Underworld Connections
2 x Elspeth, Sun's Champion
3 x Hero's Downfall
2 x Banishing Light

Sideboard:
1 x Underworld Connections
2 x Duress
1 x Sin Collector
3 x Doom Blade
2 x Last Breath
1 x Erebos, God of the Dead
2 x Deicide
3 x Drown in Sorrow

 

Top8

Ve čtvrtfinále narazil Honza na Dominika Proška s UW Cleansing controlem, což je zejména po sideboardu vyhratelný matchup.

V první hře měl Dominik odpověď  na vše, co Honza zahrál, ale i tak to chvíli vypadalo nadějně, když se Honza blížil k ultimátce Elspeth a Dominik neměl v ruce odpověď. Kolo před ultimátkou Elspeth, která mohla být se dvěma Honzovými Mutavaulty dost nepříjemná, si však zvládl v Revelaci najít Planar Clensing a bylo po hře.

Do druhé hry Honza vylepšil balík discardem a karetní výhodou namísto nepotřebného zabíjení a šance určitě byly na jeho straně. Bohužel mu nezůstal nakloněn jeho balíček, když po muliganu do šesti nechal ruku s jednou zemí (zato s 2xThoughtseize, Pack Rat a Connekce) a na další zem čekal až příliš dlouho. Dominik si oproti tomuto draw lízl ideální ruku s 3xDissolve a Jacem a až bohužel příliš brzy bylo po hře.

I tak Honza prokázal skvělou formu a je jen škoda, že se o místo v národním týmu nemůže utkat ještě dotřetice, protože je v době konání posledního WMCQ na dovolené.

Na poslední WMCQ pojede Tolarie opět v početné sestavě a opět vás budeme o našem působení informovat.

Do té doby se snad konečně objeví na webu Honzův report (teď už vlastně dvojreport :-) ) a můžete počítat s prvními články týkajícími se nové edice Khans of Tarkir.

 

Tolarie.cz

 

 
na začátek