Tolarie na WMCQ 2014 #3

Třetí WMCQ a poslední možnost dostat se do národního týmu si výprava z Tolarie nemohla nechat ujít.

Poslední šanci stát se členem národního týmu měli čeští hráči Magicu v sobotu 13.září. Formátem byl opět Standard a jednalo se o poslední velký turnaj před rotací, takže ještě naposledy se daly čekat známé souboje s Pack Rats a Sphinx's Revelací. Z Tolarie opět vyrazila početná výprava.

Povzbuzeni výkony na předchozích dvou WMCQ nebo naopak s cílem konečně prolomit špatné výsledky, a nebo si jen naposledy zahrát Standard před rotací, jsme v sobotu vyrazili směr Praha. Jela poměrně klasická sestava jen s tím rozdílem, že Honza Brožek (top8 na předchozích dvou WMCQ) byl na dovolené. Většina Pardubických hráčů, unavená formátem či neúspěchy na předchozích turnajích, sáhla na poslední WMCQ sezóny k razantním úpravám balíku nebo změnila balík kompletně. Na jednu stranu v tom byla výhoda získání nové chuti do hry a částečně i víra v lepší vyřešení formátu, na druhou nevýhoda menších zkušeností s balíkem.

Turnaj se opět konal na krásné sajtě centra pohybové medicíny a opět potěšil promo foil Geist pro každého ze 131 účastníků. Turnaj samotný se pak pro pardubické hráče nevyvíjel moc dobře, jelikož už poměrně záhy mohl na umístění v top8 pomýšlet jen Petr Brožek s upravenou verzí Gu Yisan Devotion. Ve dvou těsných zápasech pak i on o tuto možnost přišel a v posledním kole jsme tak hráli jen o skóre a možné umístění v top 16. Ani to se nakonec nekonalo, když nejlépe se umístili Petr Brožek s Danem Papežem, kterým skóre 5:3 stačilo na pozici kolem 25. místa.

Velká sláva se tak nekonala a nezbývá, než se příští rok lépe připravit a lépe hrát. Ale WMCQ určitě nejsou jediné velké turnaje, na které se hráči z Tolarie v příští sezóně vypraví. Příležitostí zahrát si "něco velkého" bude do té doby hodně, ať už Grand Prix po Evropě, tak nových PTQ.

Zajímavosti z turnaje:

- celý tým kritizoval volbu balíku Petra Brožka. Gu Yisan měl být totiž hodně dobrý na zelené a červené potvorové balíky a špatný na Monoblacku a UW, přičemž oba tyto archetypy jsou dost hrané. Nicméně volba se ukázala jako dobrá, jelikož Petr potkal 4xGW (3-1), 2xRabble Red (1-1), 1x Monoblue (0-1), 1xJund Monsters (1-0). Ale ani to nestačilo a je vidět, že statistika matchupů není všechno (jak si někteří mylně myslí).

- Jakub Bakule vsadil na UW kontrol. A hry se mu skutečně dařilo dobře kontrolovat a neprohrávat. Možná až moc dobře, jelikož z prvních 4 zápasů dokázal hned 3 ukontrolovat na remízu v dlouhých nastavených kolech, za což mu zbytek lidí na místě určitě nebyl vděčný. Do pátého kola už nenastoupil a byl tak asi jediným hráčem, který dropoval s jedinou prohrou.

- Dan Tocháček se musel zprvu cítit jak na FNM v Tolarii, když potkal ze 131 lidí v prvních dvou kolech kolegy z Tolarie. V prvním Romana Vejdělka a ve druhém remízového krále Jakuba Bakuleho

- Roman Vejdělek byl do hry opravdu zapálený a na turnaj se vydal i přesto, že se necítil úplně fit. Ani průběh turnaje 0:3 drop mu jeho zápal nesebral, když po návratu domů ulehal se čtyřicítkou horečkou.

 

Nejbližší další velký turnaj, kam se vypravíme je nejspíš až GP Stasbourg ve Francii koncem listopadu. I z této akce vám určitě přineseme zprávu. Do té doby se u nás na webu určitě objeví několik článků, takže se nudit nebudete.

Tolarie.cz

 
na začátek