Tolarie na WMCQ 2015 #1

V sobotu 22.8. se v Praze konalo první WMCQ (kvalifikace do národního týmu) a tým Tolarie samozřejmě vyrazil. Z naší cesty přinášíme krátkou zprávu.

První letošní WMCQ se konalo v prostorné pražské menze ČVUT ve formátu Standard. O účast v národním týmu se přišlo utkat 112 hráčů/hráček, což je poměrně malé číslo, vzhledem k faktu, že loni přišlo na první turnaj o skoro 60 lidí víc. Konkurence však byla o to větší, jelikož byla vyšší šance, že narazíte na někoho z české špičky. Ta se sešla na turnaji skoro  celá.

Oproti loňsku (kdy byla dost ustálená metagame), je charakteristickým znakem letošního Standardu změna. Co velký turnaj ve světě, to jiná metagame a úspěchy jiných balíků. Hratelných balíků se dá napočítat k 10 a je tak obtížné být připravený na všechno. A mít proti všemu nahráno. Receptem určitě není vzít vítězný decklist z posledního turnaje a myslet si, že se bude výsledek opakovat. Ideální je mít natrénováno a rozumět svému balíku v co nejvíc matchupech. Ale to platilo vždycky :-) Jen teď je těžší všechno nahrát.

Tolarijská výprava vsadila na to, s čím měl každý už dřívější zkušenosti. Někdo se držel nejnovějších trendů, jiný vsadil na dříve ozkoušené - Jan Brožek (Hangarback Abzan), Roman Vejdělek (Hangarback Abzan), Daniel Papež (Abzan Midrange), Daniel Tocháček (Esper Dragons), Jakub Havelka (vlastní build Abzan Midrange), Jakub Bakule (Jeskai Dragons), Petr Brožek (UR Tutelage), Jakub Rucký (nehrající divák a podpora). Volby to byly celkem konzervativní, až na Petra s Jakubem Bakulem.

 

Co se týče našeho výsledku, tak tam musíme říct, že jsme se hodně naučili. Pokud tedy platí, že chybami se člověk učí. Většina naší výpravy předváděla opravdu žalostný výkon a část výpravy dropovala opravdu brzo (Jakub Bakule a oba Danové) a už po čtvrtém kole vyrazila k domovu. Zbytek dohrával až do posledního sedmého kola, aby natrénoval na GP, které je příští týden.

Naděje na top8 jsme ztratily poměrně záhy. Nejlépe na tom byli Petr s Jakubem, kteří ještě poslední kolo hráli o 5:2, což mělo teoreticky stačit na top16, kde ještě byly ceny. Svůj zápas vyhrál jen Jakub a šťastně turnaj zakončil na 16. místě, jako nejlepší z naší výpravy. Oproti loňsku docela zklamání. Ale určitě nevěšíme hlavu a poučeni z chyb se připravujeme na pražské Grand Prix. A pak si dáme reperát na zbývajících 2 WMCQ.

WMCQ vyhrál Lukáš Blohon s Esper draky, který ve finále porazil Petra Sochůrka s Jeskai.

Zajímavosti z turnaje a cest:

- Petra ve dvou zápasech na život přesně zabil Ugin, když měl soupeř 0 respektive 2 poslední karty v knihovně

- Honzy se prodavač zeptal, zda nejde z nějaké demonstrace, když má na tričku mešitu (a to jsme mysleli, jak se nám silueta tolarijské akademie na nových tričkách povedla..)

- ve vlaku cestou zpět jsme v kupé seděli (asi 20 minut než jsme se evakuovali) s podivínem, který jinak nemluvil, ale začal Romanovi sprostě nadávat a vyhrožovat inzultací pokaždé, když v našem hovoru zaslechl slovo "toptérka" (Magicář to evidentně nebyl, takže se to nedá připisovat tomu, že by ho na nějakém nedávném turnaji rozjel Hangarback Walker..)

 

Teď je před námi GP, na které jsme odhodláni ještě něco nahrát a vylepšit naše účinkování s lépe nově vytechovanými balíčky.

Třeba se tam uvidíme.

Mějte se fajn a doufáme, že příště přivezeme lepší výsledek.

za Tolarii

Petr Brožek

 

 

 
na začátek